آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش

آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش

خرید تجهیزات شبکه اولین قدم برای ایجاد یک شبکه ایمن، پر سرعت و قدرتمند است. به همین علت باید بدانیم این محصولات را چطور و بر چه اساسی انتخاب کنیم. یکی از مهم ترین نکات در خصوص خرید وسایل مربوط به شبکه را می توان عرضه تجهیزات شبکه به سراسر کشور دانست. با خرید از رادین سیستم قادر خواهید بود تا در تمامی شهرهای کشور محصولات مورد نظر خود را دریافت کنید.

  • بنابراین آشنایی با تجهیزات شبکه می‌تواند به راه اندازی کاربردی‌تر و دقیق‌تر شبکه کمک شایانی کند.
  • هر دو سوئیچ و روتر ممکن است در شبکه‌های مرکز داده ابری بزرگ، مورد استفاده قرار گیرند.
  • روتر ها دارای معماری های بسیار متفاوتی هستند و اغلب برای تامین اینترنت مور نیاز در شبکه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند.
  • تجهیزات شبکه به دو دسته بزرگ، تجهیزات Passive و تجهیزات نوع Active دسته بندی می شوند.

در کانکتورها از استاندارد RJ استفاده می‌شود که کاربرد و نوع آن را معین می‌کند. یکی از کانکتورهای اصلی سوکت است که برای اتصال بین کامپیوتر با سایر وسایل شبکه به کار می‌برند. سوئیچ هائی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند. این نوع سوئیچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بین صرفا” دو دستگاه که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند ، در زمان مورد نظر ایجاد می نماید.

تجهیزات شبکه و سرور را به دو دسته‌ی کلی تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه می‌توان تقسیم کرد. تجهیزات اکتیو شبکه، سخت‌افزارهایی هستند که دیتاها را برای هر دستگاهی پردازش می‌کنند و www.amnbash.ir انتقال می‌دهند. تجهیزات پسیو شبکه قابل برنامه‌ریزی نیستند و این‌ها برای نصب تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است. هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان )، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است. کارت شبکه، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید.

کارت شبکه:

ما در این مقاله شما را با انواع تجهیزات شبکه، قیمت تجهیزات شبکه و همچنین چگونگی فروش تجهیزات شبکه آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید. تجهیزات شبکه پسیوبرخلاف تجهیزات شبکه اکتیو، این نوع تجهیزات بدون نیاز به توان الکتریکی برق قابلیت عملکردی دارند. تجهیزات پسیو Passive به مجموعه تجهیزاتی در شبکه اطلاق می‌شود که در واقع روی آن‌ها هیچ عملی انجام نمی‌پذیرد و فقط نقش زیرساختی جهت انتقال و عبور اطلاعات و دیتا را دارند. پچ پنل شبکهبه عنوان یکی از تجهیزات پسیو شبکه به شمار می رود و شبکه ای کاملاً انعطاف پذیر دارد.

پریز برق لگراند 677127

تیم پشتیبانی ما آماده ارائه خدمات در 24 ساعت روز، هفت روز هفته،365 روز در سال می باشد. انتقال داده ها بر عهده پل است؛ به عبارت دیگر، این وسیله دو LAN را به یکدیگر متصل می نماید و داده هایی که بین آنها جا به جا میشوند را کنترل میکند. ابزار تستر که از دو بخش مستر و ریموت تشکیل شده است با 8 چراغ خود؛ اگر تمام چراغ ها سبز و روشن باشد صحت سوکت زنی و با یک چراغ برای بخش پاور، اطمینان از اتصال به زمین را مشخص می کند. در ترانک کابل های بیشتری وجود دارد و متعلقات و اتصالات در ترانک بیشتر از داکت است. از کابل کواکسیال می توان برای خطوط تلفن، کابل کشی برای پهنای باند اینترنت، تلویزیون و … استفاده نمود.

رک ها

آن‌ها امکان ترجمه بین فناوری‌های شبکه مانند اتصال سیستم باز و پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت (TCP / IP) را فراهم می‌کنند. به همین دلیل، درگاه‌ها دو یا چند شبکه مستقل را به هم متصل می‌کنند و هرکدام با الگوریتم‌های مسیریابی، پروتکل‌ها، توپولوژی، سرویس نام دامنه و روش‌ها و سیاست‌های مدیریت شبکه این کار را انجام می دهند. این تجهیزات بر اساس امواج رادیویی، مادون قرمز و مایکروویو عمل می کنند. تجهیزات وایرلس در لایه فیزیکی ساختار شبکه پیاده سازی می شوند.