آیا شما در واشنگتن دی سی زندگی می کنید؟ ممکن است بتوانید AirTags رایگان برای ماشین خود دریافت کنید

موریل بوسر، شهردار شهر واشنگتن دی سی روز چهارشنبه اعلام کرد که Apple AirTag های رایگان را برای ساکنان محله های خاص توزیع می کند. هدف: ردیابی خودروهای سرقتی برای پلیس آسان تر شود.

بوسر در بیانیه‌ای گفت: «ما ساکنان را به فناوری مجهز می‌کنیم که به (اداره پلیس متروپولیتن) این امکان را می‌دهد تا با این جنایات مبارزه کند، وسایل نقلیه را بازیابی کند و مردم را پاسخگو کند. ما به استفاده از تمام ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه خواهیم داد و ابزارهای جدیدی را برای ایمن نگه داشتن شهرمان اضافه خواهیم کرد. پست محلی DCist اول ماجرا را گزارش کرد

ساکنان DC در محله هایی با بالاترین نرخ سرقت وسایل نقلیه می توانند در سه رویداد مختلف در سراسر شهر طی ماه های آینده، از هفته آینده، AirTags رایگان دریافت کنند. مشخص نیست که چه تعداد AirTag که هر کدام 29 دلار قیمت دارند، اهدا خواهند شد.

پلیس به ساکنان کمک می کند تا AirTag ها را در خودروهای خود قرار دهند و آنها را در آیفون خود ثبت کنند. اگر خودرویی دزدیده شود، ساکنان باید مکان خودرو را همانطور که در اپلیکیشن FindMy اپل نشان داده است به مجریان قانون گزارش دهند.

دی سی دومین شهری است که AirTag های رایگان را برای یافتن سارقان خودرو آسان تر می کند. در اوایل سال جاری، اریک آدامز، شهردار نیویورک، اعلام کرد که شهر 500 AirTag را برای یافتن سارقان خودرو آسان‌تر می‌کند. از آن زمان، NYPD چندین جایزه AirTag و Tile Tracker را برگزار کرده است، با تمرکز بر مالکان کیا و هیوندای، اگرچه مشخص نیست که آیا اینها از همان هدایایی هستند که شهردار اعلام کرد.

  Meilleures offres de téléphone : 1 000 $ de réduction sur les pliables Samsung, iPhone SE gratuit et plus

AirTags که توسط اپل در سال 2021 راه‌اندازی شد، اغلب بحث‌هایی را برانگیخته است. منتقدان گفتند که به استالکرها اجازه می‌دهند قربانیان را بی‌صدا و بدون اطلاع آن‌ها دنبال کنند – یک مشکل امنیتی که اپل در نهایت برطرف کرد. اما این دستگاه‌ها نیز مفید بوده‌اند و به مردم اجازه می‌دهند حیوانات خانگی، چمدان‌های چک‌شده و تابلوهای تبلیغاتی دزدیده شده را ردیابی کنند.

منبع: https://www.engadget.com/live-in-washington-dc-you-might-be-able-to-get-free-airtags-for-your-car-202616642.html?src=rss