اسنپدراگون 7 نسل 3 کوالکام هوش مصنوعی را برای اندروید دو برابر می کند

عکس شخصی که دستگاه کوالکام را در دست دارد

تصویر: کوالکام

هوش مصنوعی نام بازی برای تراشه های امسال به خصوص پردازنده های موبایل کوالکام است. سازنده تراشه اعلام کرد اسنپدراگون 7 نسل 3 پردازنده ای برای دستگاه های اندرویدی میان رده با نوید بهبود عملکرد هوش مصنوعی.

با خودت هماهنگ باش پیشینیاناسنپدراگون 7 نسل 3 بر اساس فرآیند 4 نانومتری ساخته شده است. چهار هسته عملکرد اختصاصی با سرعت کلاک تا 2.63 گیگاهرتز را ارائه می دهد. کوالکام گفت 15% عملکرد CPU را نسبت به Snapdragon 7 Gen 1 و بیش از 50% بهبود عملکرد GPU را برای بازی و ویرایش ویدیو ارائه می دهد. بهره وری کلی انرژی نیز 20 درصد افزایش یافته است. کوالکام ادعا می‌کند که گوشی‌های دارای این تراشه نیم ساعت زمان بیشتری برای پیمایش در شبکه‌های اجتماعی در هنگام شارژ باتری و یک ساعت بیشتر پخش ویدیو در طول سفر با قطار به خانه خواهند داشت.

هوش مصنوعی بخشی از نقاط فروش نسل 7 3 است. مواردی مانند Qualcomm Sensing Hub که به تلفن اجازه می‌دهد به فرمان شما گوش دهد یا شما را در نزدیکی تشخیص دهد، حساسیت و درک محیط دستگاه را افزایش داده است. گوشی های مجهز به این تراشه همچنین به الگوریتم های دوربین بهتری دسترسی خواهند داشت که امکان فوکوس خودکار و کنترل رنگ بهتر را فراهم می کند. این می تواند به بهبود عملکرد شبانه ویدیوها کمک کند.

آنر و ویوو اولین تولیدکنندگان خارج از کشور خواهند بود که دستگاه‌های مجهز به اسنپدراگون 7 نسل 3 را روانه بازار می‌کنند. موتورولا یکی از معدود تولیدکنندگان گوشی‌هایی است که در ایالات متحده تلفن‌هایی را با تراشه‌های میان‌رده کوالکام می‌فروشد، سامسونگ به استفاده از تراشه‌های اگزینوس مهاجرت کرده است. در آن گلکسی بودجه منتشر شد.

  سایوز 3 اولین انتصاب فضایی شوروی را به دست آورد

این دومین به‌روزرسانی مجموعه کوالکام در دو ماه گذشته است. در ماه اکتبر، این شرکت فاش کرد اسنپدراگون 8 نسل 3 برای دستگاه های اندرویدی پرچمدار به احتمال زیاد گوشی هایی با این تراشه را زودتر از گوشی های میان رده معرفی خواهیم کرد. کوالکام همچنین بر عملکرد هوش مصنوعی 8 نسل 3 تمرکز کرده است و قول پردازش 40 درصدی سریع‌تر و بهبود قابلیت‌های هوش مصنوعی تولیدی را می‌دهد. به نظر می رسد اسنپدراگون 7 نسل 3 در درجه اول بر عملکرد کلی بودجه و استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود پایه متمرکز شده است.

منبع: https://gizmodo.com/qualcomm-snapdragon-7-gen-3-ai-android-1851029683