افزایش حقوق مهندسان هوش مصنوعی در تسلا؛ از پیوستن به OpenAI خودداری کنید

ایلان ماسک حقوق افرادی را که در تیم مهندسی هوش مصنوعی او کار می کنند، اعلام کرد تسلا افزایش خواهد یافت. به نظر می رسد مدیرعامل تسلا تصمیم به افزایش دستمزد مهندسان این غول خودرویی گرفته است زیرا… OpenAI تلاش زیادی برای جذب مهندسان تسلا دارد.

ماسک در پست جدید او گفت که شرکت او در حال تلاش برای افزایش بسته های غرامت برای افرادی است که در تیم مهندسی هوش مصنوعی کار می کنند. به گفته وی، افزایش حقوق در پاسخ به تلاش های OpenAI برای شکار مهندسین تسلا برنامه ریزی شده است.

مهندسان هوش مصنوعی تسلا توسط OpenAI استخدام شده اند

که در فراتر از نقاب تلاش های OpenAI برای جذب مهندسان تسلا نوشته شده است:

آنها به طور فعال مهندسان تسلا را با پیشنهادات عالی جذب کرده‌اند و متأسفانه در برخی موارد موفق بوده‌اند.»

اظهارات ماسک در پاسخ به مقاله ای در The Information بود که بر اساس آن، دانشمند یادگیری ماشینی تسلا، ایتان نایت، به شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک، xAI می پیوندد. او در ابتدای پست خود نوشت:

“اتان قرار بود به OpenAI بپیوندد، بنابراین یا xAI بود یا آنها.”

در حال حاضر شرکت های فعال در حوزه فناوری برای جذب استعدادها در زمینه هوش مصنوعی و تبدیل شدن به یکی از پیشتازان این بازار رقابت شدیدی با یکدیگر دارند. برخی از رهبران غول های فناوری علاوه بر ارائه حقوق های نجومی، از تاکتیک های شخصی نیز برای جذب مهندسان استفاده می کنند.

هفته گذشته، گزارش شد که مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، به دنبال استخدام محققان هوش مصنوعی DeepMind از گوگل از طریق ایمیل است. در این گزارش گفته شد که غول فناوری HDK بدون انجام هیچ مصاحبه ای به آنها پیشنهاد شغل داده است. در همین راستا دیروز ایلان ماسک یه پست دیگه “جنگ استعداد برای هوش مصنوعی دیوانه کننده ترین جنگ استعدادی است که تا به حال دیده ام!”

  روزیاتو: مقایسه جنگنده اف-35 آمریکایی و جنگنده KAAN ترکیه; که بهتر است؟

منبع: https://digiato.com/growth-hacking/elon-musk-says-openai-has-been-poaching-tesla-engineers-aggressively