امروز در فضا: سومین ماموریت Skylab

در 16 نوامبر 1973، Skylab در سومین مأموریت سرنشین دار خود از کیپ کاناورال، ایالات متحده به مدار زمین پرتاب شد.

Skylab 3

این ماموریت 84 روزه طولانی ترین پرواز فضایی آمریکا در بیش از دو دهه گذشته باقی ماند. تا زمان لایت تاگارد“او با ایستگاه فضایی میر در سال 1995 شروع شد.

تجربیات فضانوردان Skylab در زمینه فعالیت های پزشکی، نظارت بر انرژی خورشیدی، منابع زمین و نظارت دنباله دار کوهوتک و تست های دیگری هم انجام دادم.

Skylab

سه مسافر سفینه فضایی جرالد کار، ادوارد گیبسون و ویلیام پیو آنها با راه رفتن روی تردمیل و دوچرخه سواری وضعیت جسمانی خود را حفظ کردند. نوع غذای مصرفی به دلیل رژیم غذایی سخت آنها به شدت کنترل می شد. در میان هزاران آزمایش انجام شده در این سفر، فضانوردان چهار راهپیمایی فضایی نیز انجام دادند. یکی در روز کریسمس برای رصد دنباله دار کوهوتک انجام شد.

آزمایشات علمی

در روز شکرگزاری، گیبسون و پوگ یک پیاده روی فضایی انجام دادند. بخش اول کار آنها صرف انجام آزمایش ها و جایگزینی فیلم ها در رصدخانه خورشیدی شد. بقیه زمان برای تعمیر آنتن شکسته استفاده شد.

در 13 دسامبر، فضانوردان دنباله‌دار کوهوتک را مشاهده کردند و رصدخانه خورشیدی و دوربین‌ها را روی آن نصب کردند. آنها به عکاسی از دنباله دار در حالی که به خورشید نزدیک می شد ادامه دادند.

در 30 دسامبر، کار و گیبسون کوهوتک را در حال انجام یک راهپیمایی فضایی هنگام خروج از خورشید مشاهده کردند.

تصویر رنگی از دنباله دار کوهوتک که توسط دوربین الکتروگرافیک دور فرابنفش در طی راهپیمایی فضایی در Skylab در 25 دسامبر 1973 گرفته شده است.

خدمه ساعت های زیادی را صرف مطالعه زمین کردند. گیبسون مشاهدات خورشیدی انجام داد و حدود 75000 تصویر تلسکوپی جدید از خورشید ثبت کرد. این تصاویر با اشعه ایکس، اشعه ماوراء بنفش و قسمت های قابل مشاهده از طیف گرفته شده است.

  در هر دقیقه یک کامیون ، پلاستیکی وارد اقیانوس ها می شود

فضانوردان به قدری تحت فشار کار قرار گرفتند که ارتباط خود را با ناسا قطع کردند. تمام کارهای برنامه ریزی شده قبل از پایان عمر ایستگاه تکمیل شد و فضانوردان در 8 فوریه 1974 به زمین بازگشتند تا آخرین وداع خود را با Skylab انجام دهند.

منبع: https://digiato.com/astronomy/skylab-iii-was-launched