اپل احتمالا با هیت سینک گرافنی از داغ شدن بیش از حد آیفون 16 جلوگیری خواهد کرد

یکی از بزرگترین مشکلات آیفون 15 درجه حرارت بالا آنها همان هایی بودند که بسیاری از کاربران پس از عرضه گوشی های پرچمدار اپل از آنها شکایت کردند. در نهایت این مشکل از طریق به روز رسانی نرم افزار برطرف شد. حال در گزارش های جدید گفته می شود که اپل هم اکنون در تلاش است تا از وقوع این موضوع جلوگیری کند آیفون 16 به نظر می رسد مسدودسازی به سمت روش های سخت افزاری رفته است.

مدل‌های آیفون 15 و 15 پرو قبل از انتشار آپدیت iOS 17.0.3 بسیار داغ شده بودند و اپل نمی‌تواند دستگاه‌های خود را همانطور که اکنون در بازار هستند تغییر دهد. اما اکنون در گزارشی جدید، گفته می شود که اپل در حال کار بر روی یک هیت سینک گرافنی و یک قاب باتری فلزی برای انتقال حرارت بهتر برای آیفون 16 است.

تقویت سیستم انتقال حرارت در آیفون 16

آیفون‌ها بسیار کوچک هستند، بنابراین در طول فرآیند تولید، فضای زیادی برای استفاده از هیت سینک‌های ضخیم یا سنگین وجود ندارد. با این حال، استفاده اپل از گرافن در هیت سینک ها انتخاب بسیار خوبی است، زیرا رسانایی حرارتی آن ده برابر بیشتر از مس است. گرافن از مکانیسم خنک کننده موجود بهتر عمل می کند و به آیفون اجازه می دهد گرمای بیشتری را دفع کند.

آیفون‌ها فن ندارند، بنابراین گرما باید از طریق قاب دستگاه با کمک یک سیستم انتقال حرارت غیرفعال به هوا پخش شود. هیت سینک ها این کار را انجام می دهند.

اپل تاکنون راه های زیادی را برای خنک ، آیفون بررسی کرده است، اما تغییر چندانی جز استفاده از هیت سینک نداشته است. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، زمانی گفت که این شرکت احتمالا آیفون را به یک محفظه بخار برای خنک ، آن مجهز می کند و پتنت هایی که از آهنربا به عنوان راه حل استفاده می کنند ذکر شده است.

  قاب گلکسی اس 25 اولترا احتمالاً طراحی متفاوتی خواهد داشت

در حالی که این روش ها مقرون به صرفه نیستند و نیاز به تغییرات اساسی در طراحی آیفون دارند، گرافن می تواند راه حل مناسبی برای گرم شدن بیش از حد آیفون 16 باشد. البته اگر این گزارش درست باشد.

منبع: https://digiato.com/mobile/iphone-16-to-use-graphene-heat-sink-to-solve-overheating-issues