اپل احتمالا یک پردازنده سیگنال ویدیویی سفارشی (ISP) برای آیفون خواهد ساخت

واضح است که اپل در حال کار بر روی توسعه … پردازنده سیگنال ویدیویی یا ارائه دهنده خدمات اینترنت این برای بهبود قابلیت های دوربین دستگاه های آیفون است. یک منبع آگاه اعلام کرد که اپل اکنون در حال ارزیابی این پردازنده است. ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) نقش مهمی در عکاسی با گوشی هوشمند دارد و تصاویر خام گرفته شده توسط دوربین را به تصاویر باکیفیت تبدیل می کند.

مطابق با منبعی آشنا با X را به اشتراک بگذارید، اپل در حال ارزیابی یک ISP داخلی است و ظاهراً TSMC این ISP داخلی را دارد نیمه دوم سال 2026 منجر به تولید انبوه می شود. ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما در عکاسی با گوشی هوشمند بسیار مهم است. این پردازنده داده های تصویر خام گرفته شده توسط سنسور دوربین را پردازش کرده و با انجام اعمال مختلف آن را به تصویری با کیفیت تبدیل می کند.

پردازنده سیگنال ویدئویی اپل

پردازش سیگنال ویدیویی این شامل مواردی مانند پردازش HDR، تنظیم نوردهی، وضوح تصویر، حذف موزاییک، کاهش نویز، تصحیح تراز سفیدی، اصلاح انحراف لنز و موارد دیگر است. در حال حاضر، اپل برای آیفون های خود به ISP سونی متکی است. با این حال، با یک ISP داخلی، این شرکت کنترل بیشتری بر کل فرآیند تصویربرداری خواهد داشت و می تواند آن را به طور خاص برای دستگاه های خود بهینه کند. البته اطلاعات منتشر شده توسط اپل هنوز تایید نشده است و مشخص نیست اطلاعات دریافتی از این منبع تا چه حد صحت دارد.

اپل به دلیل رویکردهای دقیق خود در توسعه سخت افزار شناخته شده است، بنابراین می توان انتظار داشت که این ISP جدید گامی رو به جلو در فناوری دوربین این شرکت باشد. اپل در حال حاضر یک نمایشگاه دو روزه عکاسی با نام “I memory You” را در پاریس برگزار می کند که شامل عکس هایی است که شما گرفته اید. آیفون 15 پرو مکس در آن شرکت می کنند.

  برنامه Nothing Chats به دلایل امنیتی از Google Play حذف نشده است

منبع: https://digiato.com/mobile/apple-reportedly-developing-in-house-isp-for-iphones