اپل قوانین اپ استور را تغییر می‌دهد تا شبیه‌سازهای بازی‌های قدیمی را در سراسر جهان مجاز کند

اپل قوانین اپ استور خود را روز جمعه به‌روزرسانی کرد تا به شبیه‌سازهای بازی کنسول‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل در سراسر جهان با گزینه‌ای برای دانلود عناوین اجازه دهد. با این حال، این شرکت هشدار داد که توسعه دهندگان مسئولیت دارند از قوانین کپی رایت پیروی کنند.

کاربران اندروید در حال حاضر می‌توانند به تعداد زیادی شبیه‌ساز برای بازی کلاسیک قدیمی در دستگاه‌های خود دسترسی داشته باشند. آپدیت اپل احتمالا برخی از این توسعه دهندگان را تشویق می کند تا شبیه سازهای خود را به اپ استور بیاورند.

این شرکت گفت این برنامه های شبیه ساز باید از مکانیزم خرید درون برنامه ای برای ارائه اقلام دیجیتال استفاده کنند. با توجه به اینکه اپل انتظار دارد قوانین اپ استور را به دلیل مقررات تغییر دهد، این نوع بازی ها منبع درآمد دیگری را برای این شرکت فراهم می کنند.

در ژانویه، زمانی که اپل اولین مجموعه قوانین منطبق با قوانین بازارهای دیجیتال اروپا (DMA) را منتشر کرد، این شرکت همچنین اعلام کرد که به فروشگاه های پخش بازی در سراسر جهان اجازه می دهد. علاوه بر این، در این زمان قوانین اپ استور را برای پشتیبانی از خریدهای درون برنامه ای برای بازی های کوچک و چت ربات های هوش مصنوعی به روز کرد.

اپل روز جمعه همچنین بند ارائه پلاگین‌ها را برای پوشش برنامه‌های کوچک مبتنی بر HTML5 به روز کرد – احتمالاً شامل خدمات ارائه شده توسط برنامه‌های فوق‌العاده مانند WeChat.

برنامه‌ها ممکن است نرم‌افزار خاصی را ارائه دهند که در باینری ادغام نشده باشد، به‌ویژه برنامه‌های کوچک HTML5 و بازی‌های کوچک، بازی‌های جریانی، چت‌بات‌ها و افزونه‌ها. علاوه بر این، برنامه های شبیه سازی کنسول بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل ممکن است برای دانلود بازی ها پیشنهاد دهند.»

  مردی پس از 70 سال زندگی بر اثر "ریه آهنی" درگذشت.

ماه گذشته، زمانی که وزارت دادگستری ایالات متحده از اپل شکایت کرد، حذف ابربرنامه‌ها یکی از پنج مورد شکایت در رابطه با اقدامات انحصاری این شرکت بود.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های اصلی قوانین به سرویس‌های پخش موسیقی – مانند Spotify – اجازه می‌دهد تا اطلاعات مربوط به اشتراک‌ها و سایر خریدهای دیجیتال را نمایش دهند، و همچنین پیوندهایی را برای هدایت کاربران به وب‌سایت خود برای تکمیل خرید درج کنند.

ماه گذشته، Spotify به‌روزرسانی‌ای را در اپ استور ارائه کرد تا اطلاعات قیمت‌گذاری را به کاربران مقیم اتحادیه اروپا نشان دهد، اما برای هفته‌ها از اپل تأیید نشد. آخرین به‌روزرسانی قوانین اپل احتمالاً راه را برای اجرای بهتر Spotify در اتحادیه اروپا هموار می‌کند.

ما برای نظر دادن با Spotify تماس گرفته‌ایم و در صورت دریافت پاسخ، داستان را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

منبع: https://techcrunch.com/2024/04/05/apple-changes-app-store-rules-to-allow-retro-game-emulators-globally/