برنامه ویندوز برای iPhone، iPad، Mac و PC منتشر شده است

مایکروسافت اپلیکیشن جدیدی به نام دارد اپلیکیشن ویندوز برای macOS، iPadOS، iOS، Windows و مرورگرهای وب ایجاد شده است. با کمک این نرم افزار می توانید یک کپی از ویندوز را از طریق فناوری ابری بر روی آیفون، آی پد، رایانه مک یا مرورگر خود اجرا کنید. با این حال، نرم افزار ویندوز در حال حاضر فقط برای حساب های تجاری در دسترس است.

همانطور که مایکروسافت برنامه ویندوز را توصیف می کند، کاربران را به طور ایمن از طریق دسکتاپ مجازی Azure، Windows 365، Microsoft Dev Box و سیستم های کامپیوتری راه دور به دستگاه ها و برنامه های ویندوز متصل می کند. اپلیکیشن ویندوز را می توان بر روی انواع مختلف دستگاه ها به اشکال مختلف مانند دسکتاپ و لپ تاپ استفاده کرد. همچنین، این برنامه در حال حاضر برای همه پلتفرم های فهرست شده به جز اندروید منتشر شده است.

نکته قابل توجه دیگری که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم این است که در حال حاضر فقط اکانت های تجاری مایکروسافت به نرم افزار ویندوز دسترسی دارند، اما به احتمال زیاد نسخه نهایی آن نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

برنامه های مایکروسافت برای ویندوز

مایکروسافت چندین دهه است که نرم افزار مشابهی برای اتصال به کامپیوترهای راه دور دارد، از جمله Remote Desktop Connection. ساختن نرم افزار به نام “Windows App” احتمالا تصمیم عجیبی از سوی غول ردموند است که ممکن است به برنامه های آن برای انتقال کامل ویندوز به فضای ابری مربوط باشد.

Panos Panai رئیس سابق سرفیس و ویندوز در ماه سپتامبر مایکروسافت را به مقصد آمازون ، کرد و از آن زمان ردموندی ها تیم جدیدی را ایجاد کردند که بر روی وب برای ویندوز متمرکز شده است. تیم جدید Windows and Web Experiences نامیده می شود و به نظر می رسد تا حد زیادی بر روی ساخت سرویس های وب مبتنی بر هوش مصنوعی برای ویندوز متمرکز شده است. تاکنون چندین ویژگی هوش مصنوعی در ویندوز 11 دیده ایم که یکی از آنها Copilot است.

  تصویر روز ناسا: JADES-GS-z14-0، دورترین شی در جهان

در جریان پرونده قضایی بین FTC و مایکروسافت، اعلام شد که این شرکت می خواهد ویندوز را به طور کامل برای مصرف کنندگان به فضای ابری منتقل کند، همانطور که قبلاً با ویندوز 365 برای مشاغل انجام داده بود.

منبع: https://digiato.com/app/microsoft-windows-app-ios-ipados-macos-web