برنامه Nothing Chats به دلایل امنیتی از Google Play حذف نشده است

Nothing Chats که دسترسی به iMessage را در Nothing Phone (2) فراهم می کند، هفته گذشته راه اندازی شد. اما تنها یک روز پس از انتشار، این اپلیکیشن از گوگل پلی حذف شد. طبق آنچه که توسط Nutting به صورت رسمی اعلام شده است، این اپلیکیشن دارای خطاهایی است و رفع خطاها قبل از راه اندازی مجدد زمان بیشتری می برد. پیش از این، کاربران نگران استفاده از برنامه Nothing Chats بودند زیرا بیش از حد ناامن به نظر می رسید.

طبق گزارش Verge، “Notting Chats” پس از انتشار یک پست از وب سایت Texts.com حذف شد. این پست نشان داد که پیام های ارسال شده با سیستم Sunbird در این اپلیکیشن در واقع رمزگذاری نشده اند و به راحتی قابل مشاهده هستند. پس از معرفی هفته گذشته، این اپلیکیشن در روز جمعه وارد مرحله بتا شد.

هیچ برنامه ای برای چت و معایب آن وجود ندارد

اگرچه Nutting تنها دلیل حذف این برنامه را “برخی اشکالات” عنوان کرده است، اما به احتمال زیاد این اقدام به دلیل بررسی نقص های امنیتی برنامه انجام شده است. با توجه به تجزیه و تحلیل فنی توسط Texts و سایر کاربران، به نظر می رسد Nutting در مورد ماهیت رمزگذاری شده پیام هایی که در سرورهای خود مدیریت می شود دروغ گفته است.

همانطور که قبلاً فاش شده بود، Nothing Chats کاربر را ملزم می‌کند که با Apple ID وارد سیستم شود و نرم‌افزار حساب کاربری او را به یک رایانه مجازی Sunbird Mac Minis پیوند می‌دهد. همانطور که Sunbird ادعا می کند، پیام های ارسال شده به سرورها رمزگذاری شده است. با این حال، توکن های وب JSON یا JWT برنامه به صورت رمزگذاری نشده و بدون SSL به سرور Sunbird ارسال می شوند و می توان آنها را رهگیری کرد.

  مشخصات کامل گلکسی فیت 3 در تصاویر تبلیغاتی آن فاش شد

در مورد مسئله حریم خصوصی، به نظر می رسد Sunbird مسئول است. با این حال، زمانی که Nutting این شرکت را برای همکاری انتخاب کرد، باید هر دو را درگیر این مشکل دانست. علاوه بر این، نادیده گرفتن چنین موضوع امنیتی مهمی به عنوان تنها “چند باگ” رویکرد درستی به نظر نمی رسد. ناگفته نماند که به طور کلی دسترسی کاربر به سرورهای یک سرویس شخص ثالث با استفاده از Apple ID خود توصیه نمی شود. حتی اگر این سرویس رمزگذاری شده باشد.

منبع: https://digiato.com/app/nothing-chats-has-already-been-pulled-from-google-play