برچسب “PS5 Pro Enhanced” می تواند به معنای 60 فریم در ثانیه ثابت و ردیابی اشعه باشد

بر اساس اسناد مشاهده شده توسط سونی، سونی از برچسب جدید “PS5 Pro Enhanced” استفاده می کند تا به بازیکنان بگوید کدام بازی ها از قابلیت های جدید کنسول استفاده می کنند. InsiderGaming دیروز. این رسانه می نویسد که برای دریافت این برچسب، یک بازی باید حالت گرافیکی PS5 Pro را ارائه دهد که شامل PSSR برای ارتقاء مقیاس 4K، نرخ فریم ثابت 60 فریم در ثانیه و ردیابی پرتو اضافه یا بهبود یافته است.. این همچنین نشان دهنده وضوح بالاتر برای بازی های با نرخ تازه سازی ثابت و متغیر است.

این سایت نشان می دهد که برچسب “Trinity Enhanced” که نام داخلی آن نام گذاری شده است، مشابه برچسب “PS4 Pro Enhanced” آخرین نسل پلی استیشن (یا برچسب “X|S” است که بازی هایی را با پیشرفت هایی مانند زمان بارگذاری بهتر مشخص می کند. یا نرخ فریم بالاتر.). همچنین به بازیکنان می‌گفت که چه زمانی یک بازی به‌روزرسانی‌های گرافیکی مخصوص سیستم آن زمان جدید را دریافت می‌کند، اما نه لزوماً ترکیبی از پیشرفت‌ها.

شایعات حاکی از آن است که PS5 Pro در اواخر سال 2024 عرضه خواهد شد، یعنی حدود یک سال پس از عرضه PS5 کوچکتر در نوامبر گذشته. در مقایسه با وانیلی PS5، می‌تواند تا 4 برابر عملکرد ردیابی پرتوی بهتر، نسخه 10 درصد کلاک بالاتر از CPU کنسول اصلی، 28 درصد حافظه سریع‌تر و عملکرد حافظه بهبود یافته ارائه دهد. تا 45 درصد بازگشت.

منبع: https://www.theverge.com/2024/3/30/24116580/ps5-pro-enhanced-label-specs-ray-tracing-60fps-pssr-4k-upscaling

  هشدار بوئینگ؛ مراقب شل شدن پیچ و مهره های 737 MAX باشید!