تسلا اولین خودروی خود را با قیمت کمتر از 27000 دلار در آلمان می‌سازد

تسلا قصد دارد اولین خودروی 25000 یورویی خود را در آلمان بسازد.

این بر اساس گزارش رویترز که روز دوشنبه منتشر شد و به نقل از یک منبع ناشناس آگاه با این موضوع منتشر شد. به نظر می رسد که خود ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در بازدید اخیر خود از کارخانه گیگافکتوری این شرکت در آلمان، واقع در گرونهاید، نزدیک برلین، این را گفته است.

جزئیات به طرز وحشتناکی کمیاب است. ما نمی دانیم چه زمانی تولید شروع می شود، یا چیزی در مورد خود خودرو.

همچنین ببینید:

DOJ در مورد اغراق‌های محدوده خودروهای الکتریکی تسلا تحقیق می‌کند

کارخانه 5.5 میلیارد دلاری گیگافکتوری برلین در حال حاضر محبوب ترین مدل این شرکت، تسلا مدل Y را تولید می کند.

اینکه تسلا قصد دارد خودرویی با قیمتی در حدود 25000 یورو تولید کند، راز نیست. در سال 2020، ایلان ماسک گفت تسلا رویای ساخت چنین خودروی برقی مقرون به صرفه ای را در سر می پروراند. اما مدل 2، که احتمالاً ارزان‌ترین تسلا نامیده می‌شود، همچنان به سمت آینده پیش می‌رود.

همچنین شایان ذکر است که ماسک قول داده بود که خودروی جدید تسلا در گیگافکتوری مکزیک آینده این شرکت ساخته خواهد شد، که بعداً ظاهراً به Gigafactory تگزاس تبدیل شد.

تسلا «ارزان» یکی از دو خودروی جدیدی است که تسلا قصد دارد بسازد، دیگری یک روباتاکسی است، خودرویی که مخصوص حمل و نقل مسافران به صورت مستقل طراحی شده است.

در هر صورت، خودروی بعدی تسلا تقریباً به طور قطع خودرویی بسیار متفاوت و بسیار گران‌تر خواهد بود. این شرکت قصد دارد یک رویداد تحویل شاسی بلند Cybertruck خود را در 30 نوامبر در کارخانه Gigafactory خود در آستین، تگزاس برگزار کند. ما هنوز قیمت دقیق Cybertruck را نمی دانیم، اما احتمالاً یکی از گران ترین وسایل نقلیه تسلا خواهد بود که می توانید خریداری کنید.

  این ابزار PDF برای زندگی فقط 63 پوند هزینه دارد

منبع: https://mashable.com/article/tesla-27000-car-germany