تصمیم هیئت رقابت مبنی بر ضد رقابتی بودن اقدام اسنپ تایید می شود

تاپسی حمایت خود را از تصمیم نهایی شورای رقابت در خصوص اقدامات غیررقابتی شرکت اسنپ اعلام کرد و این شرکت تنها از محکومیت کیفری تبرئه شد.

به گزارش دیجیاتو، اسنپ امروز در خبری اعلام کرد که از تمامی اتهامات پرونده شکایت تپسی از این شرکت در دادگاه کیفری تبرئه شده است.

حالا تاپسی در واکنش به این خبر اعلام کرد که رای هیات رقابت علیه اسنپ همچنان پابرجاست و اسنپ تنها در شکایت دوم تبرئه شده است.

روابط عمومی تپسی در اطلاعیه ای به دیجیاتو نوشت: در پی اقدامات اسنپ در رابطه با موضوع 1000 سیم کارت، تپسی دو شکایت در این خصوص مطرح کرده است که اولین شکایت در خصوص ضدرقابتی بودن این اقدام به شورای رقابت ارائه شد. و شکایت دوم به دادگاه کیفری ارائه شد.» در خصوص جرم انگاری این رویه شکایت اول منجر به صدور رأی قطعی شورای رقابت مبنی بر ضدرقابتی بودن اقدامات این شرکت شد و در شکایت دوم که نتیجه آن اخیرا اعلام شد، این شرکت از محکومیت کیفری تبرئه شد.

لازم به ذکر است در اولین شکایت که نتیجه آن در فروردین ماه 1402 هجری شمسی اعلام شد، شورای رقابت دو جلسه را علیه شرکت اسنپ به اتهام سوء استفاده از مالکیت 1000 سیم کارت، ایجاد حساب های کاربری جعلی به عنوان کاربر مسافر در کشور تشکیل داد. سیستم Taapsee و دسترسی به اطلاعات تماس حدود 14000 نفر مطابق با ماده 61 سیاست های کلی ماده 44، راننده Taapsee به اقدامات ضد رقابتی مجرم شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی Taapsee، این محکومیت قطعی پابرجاست و رد محکومیت کیفری اسنپ در دادگاه، ناقض تصمیم هیئت رقابت مبنی بر ادامه فعالیت های ضدرقابتی این شرکت نیست.

  بازگشت اینتل به رتبه اول سامسونگ دیگر بزرگترین سازنده تراشه در جهان نیست

منبع: https://digiato.com/tech/competition-council-ruling-against-snap-stands