تعهد اپل به پشتیبانی از پیام‌رسانی RCS در نهایت می‌تواند پیامک را از بین ببرد

خبر خوب این است به چت گروهی خود بیایید امروز اپل اعلام کرد که پشتیبانی از استاندارد پیام رسانی RCS را به آیفون اضافه خواهد کرد. وب سایت 9to5Mac گزارش داد که اپل در سال آینده به روز رسانی نرم افزاری را منتشر خواهد کرد که از استاندارد پیام رسانی iOS که قبلاً به طور گسترده توسط تلفن های اندرویدی استفاده می شد پشتیبانی می کند.

RCS یا Rich Communications Standard یک سرویس پیام رسانی است که یک پله بالاتر از استانداردهای پیام کوتاه و MMS است که از زمان ورود گوشی های هوشمند استفاده می شود. RCS می تواند بیشتر از پیامک و MMS انجام دهد: به کاربران اجازه می دهد عکس ها و ویدیوهای با وضوح بالاتر را بین دستگاه های خود به اشتراک بگذارند. این رسید خواندن را پشتیبانی می کند. و چیزهای سرگرم کننده تری نیز وجود دارد، مانند توانایی درج آسان ایموجی و GIF در مکالمه. همچنین لایه های امنیتی دیگری را اضافه می کند که استانداردهای ایمیل قدیمی فاقد آن هستند.

اپل از RCS خودداری کرده و به نفع پلتفرم iMessage خود است، که منجر به لایه‌ای از ناسازگاری می‌شود که هر کسی که دارای یک تلفن اندرویدی است – یا هر کاربر آیفونی که به طور منظم با تلفن‌های اندرویدی به افراد پیامک می‌فرستد – به شدت از آن آگاه است. ویدئوهایی که بین iOS و Android به اشتراک گذاشته می شوند، ترد و دارای پهنای باند کم هستند و کاربران اندروید اغلب با چت های گروهی، پیام های از دست رفته، ایموجی های از دست رفته و سایر مشکلات گیج می شوند.

  فیلم Bride of Frankenstein ساخته مگی جیلنهال Aliiiiiiive است! با بازیگران انباشته شده

سال‌ها است که اپل برای پر ، شکاف دیجیتالی بین این پلت‌فرم‌های پیام‌رسان به SMS و MMS متکی بوده است. این آخرین مانع بزرگ است، زیرا RCS در حال حاضر توسط بازیکنان بزرگی مانند Google، Verizon، AT&T و T-Mobile پشتیبانی می‌شود. وقتی اپل پشتیبانی از RCS را اضافه می کند، دیگر نیازی به این پل قدیمی نخواهد داشت و این حرکت می تواند به معنای مرگ نهایی پیامک باشد.

آنشل ساگ، تحلیلگر اصلی در شرکت تحلیل فناوری Moor Insights and Strategy می‌گوید: مدت‌هاست که پیامک از بین رفته است. «اکنون ممکن است پیامک بمیرد، ممکن است غروب آفتاب باشد. بنابراین، تمام ویروس ها و نقض های امنیتی ناشی از پیامک را می توان از بین برد.

حرکت بلافاصله انجام نمی شود. اپل به 9to5Mac گفت که پشتیبانی از RCS “در نیمه دوم سال آینده” ارائه خواهد شد. این زمان‌بندی نشان می‌دهد که پشتیبانی می‌تواند با نسخه بعدی iOS که معمولاً در ماه سپتامبر عرضه می‌شود، ارائه شود.

بنابراین ممنوع است، اما مطمئناً از برنامه قبلی اپل برای این ویژگی، که ظاهرا «هرگز» نبود، نزدیک‌تر است. یک سال پیش، به نظر می رسید که اپل حتی به پشتیبانی از RCS در آیفون فکر نمی کرد. تیم کوک، مدیرعامل اپل به شوخی گفت اگر در برقراری ارتباط با کاربران در دستگاه‌های مختلف مشکل دارید، می‌توانید برای مادرتان یک آیفون بخرید. از آن زمان، فشار بر این شرکت برای پیاده سازی RCS افزایش یافته است و برخی از سازگاری ها بین پلتفرم ها با تکامل آنها ظاهر شده است.

منبع: https://www.wired.com/story/apple-adding-support-for-rcs-could-،-sms/