تلویزیون شهری و ۶ مکان ایده آل برای تبلیغات به وسیله آن

از این رو توجه به این موارد در انتخاب نوع صفحه نمایش حائز اهمیت است تا علاوه بر حصول نتیجه بهتر بتوان هزینههای استفاده از ویدئو وال را نیز بهینه نمود. تصمیمگیری در این مورد تا حد زیادی به کارکرد ویدئو وال بستگی دارد. تلویزیون داخل سالن از تعداد زیادی ال ای دی SMD تشکیل شده است که میتوانند با کیفیت بالا تصاویر را در محیط های سربسته به نمایش درآورند . این نوع تابلو برای کسانی که به کیفیت تصویر بسیار حساسند نیز گزینه خوبیست. البته این گزینه لازم است با بودجه مطابقت داده شود. برنامهٔ اصلی برای دسترسی به اطلاعات پایگاه داده یا تغییر آنها از رویههای موجود در کتابخانهٔ اسکیوال لایت بهره میبرد و این طراحی باعث کاهش تأخیر در دسترسی به اطلاعات (در مقایسه با استفاده از پایگاه دادههای مستقل) میگردد. ویدئو والها میتوانند ساده یا با استفاده از cube displays سه بعدی باشند. نوع دوم نمایشگرLED مخصوص فضای داخلی (indoor LED dispaly ) طراحی و ساخته می شوند که ضد آب نیستند و در اغلب اوقات فاقد آفتاب گیرند و آنها بیشتر در فضای بسته مثل تالار ها ، استادیوم های ورزشی ، سالن کنفرانس ، سالن آمفی تئاتر ، سالن فرودگاه ها ، سالن مترو و استادیو ها استفاده می شود.

بدیهی است که استفاده از این نوع دوم باعث کاهش کیفیت ویدئو وال و دیده شدن قابهای کوچک در آن میشود. وجود تعداد زیادی واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی و خدماتی لزوم معرفی تولیدات و خدمات آنها را فراهم ساخته است. روشنایی هر ماژول از لامپ های کوچک LED تامین می شود . هر چه این ضریب در یک نمایشگر بالاتر باشد، حاشیه کمتری دارد که امکان یکپارچهشدن با نمایشگرهای دیگر را میدهد. امروزه شرکتهای سازنده این نوع از نمایشگرها با استفاده از تکنولوژیهای جدید این فاصله را به کمتر از یک میلیمتر رساندهاند. این زیبایی ظاهر، بازتاب مثبتی از مالک ویدئو وال است.

ویدئو والها هر جایی که قرار بگیرند به مرکز توجه تبدیل میشوند و هیچکس را نمیتوان بابت تمرکز روی آنها سرزنش کرد! پردازندهها برای ویدئو والهای الایدی که هزینه بالایی دارند بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و با یک نرمافزار یا رابط کاربری محتوای نمایشی آنها مدیریت میشود. این نوع از پایهها هم بهصورت اختصاصی برای ویدئو وال ها طراحی و تولید میشوند و مانند چارچوب قابلتعویض هزینه نگهداری نسبتا کمی دارد. برای همین بهتر است قبل از تصمیمگیری و انتخاب نوع نمایشگرهای مورد استفاده بودجهای که قرار است برای آن هزینه شود مشخص شود. اما برای ساخت یک تلویزیون بزرگ کافیست تعدادی از آن ها را (بسته به ابعاد مورد نظر) کنار یکدیگر قرار داد و به هم متصل و سری کرد. یکی از موضوعاتی که در طراحی ساخت تلویزیون شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است مسئله امنیت آن میباشد که بتواند هم از نظر قطعات سخت افزاری و هم نرم افزاری آن را پوشش دهد.

نمایشگر ال ای دی در دو نوع مخصوص فضای خارجی (Out door LED display ) و مخصوص فضای داخلی (indoor LED display) طراحی و ساخته می شوند . این نمایشگرها با توجه به محل قرارگیری، اندازه، رزولوشن و روشنایی مورد نیاز طراحی میشوند و فرایند یکپارچه سازی آنها به وسیله دستگاههای مخصوص این کار انجام میشود. انتخاب نمایشگرها، می بایست مطابق با توانایی آن ها در نمایش جزئیات یا به زبان ساده رزولوشن و یا نوع سوژه مورد مانیتور باشد تا در کار نظارتی اپراتورها اختلالی ایجاد نگردد. تا متخصصان ما در کم ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند. وجود تبلیغات در فضای باز در جهان بر اساس اولین تمدن هایی است که در زمان های بسیار قدیمی شناخته شده اند. این نوع از پایه ویدئو وال (pop-in pop-out bracket) بهصورت اختصاصی برای ایجاد ویدئو وال تولید میشود و با ارائه امکانات اتصالی لازم بهراحتی میتوان نمایشگرها را روی آن نصب کرد و هر زمان که لازم شد یکی از آنها را از پشت درآورده و تعمیر یا تعویض کرد. و کلا هر مکانی که فضای سرپوشیده دارد استفاده می شود. همچنین ویدئو وال امکان چیدمان منظم و غیر منظم، صاف یا منحنی را بسته به فضای مورد استفاده به کاربر میدهد.

به طور کلی ویدئو والها از سه بخش اصلی تشکیل میشوند که هرکدام وظیفه مستقلی را برای رسیدن به یک هدف مشترک که همان نمایش تصویر یکپارچه و باکیفیت است، بر عهده دارند. نمارنتر یکی از برندهای ارائهدهنده ویدئو وال و تلویزیونهای شهری است که با سالها تجربه و انجام پروژههای متعدد این فرایند پیچیده را برای برند یا کسبوکارها در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام میدهد. کافی است به بخش ویدئو وال وبسایت نمارنتر مراجعه کنید تا با انواع ویدئو وال، تکنولوژی و کاربردهای آنها بیشتر آشنا شوید. اشاره کردیم که ویدئو والها انواع گوناگونی دارند و در فضاهای داخلی و بیرون از ساختمان قابل استفاده هستند از این رو کاربردهای مختلف و متعددی را میتوان برای ویدئو والها متصور شد. در ادامه با انواع مختلف ویدئو وال و ویژگیهای هرکدام از آنها آشنا خواهیم شد. چیزی که ممکن است باعث تعجب شما شود این است که در بازپخش اطلاعات و پخش کردن تمامی انواع رسانهها نیز عالی هستند!

اما اگر انتخابتان، آگهی با تصاویر، رنگ های متنوع و ویدئو برای جلب توجه بیشتر است، باید اندازه ی بزرگتری انتخاب کنید تا فضای بیشتری برای پس زمینه ها و سایر مولفه ها و تصویر داشته باشید. پس از این مرحله فرمانهای مدیر سیستم که از طریق نرمافزار به کنترلر رسیده و کنترلر با استفاده این فرمانها محتوا را مرتب نموده و برای نمایش آماده میسازد. به زبان ساده مهمترین وظیفه کنترلر، تبدیل نمایشگرهای تکی به بخشی از یک نمایشگر کلی است تا بتوان تصویر را به صورت یکپارچه بر روی ویدئو وال به نمایش گذاشت. حتماً تا به حال در هنگام مراجعه به مراکز خرید، پاساژها یا سالن های کنسرت با مجموعه ای از مانیتورها که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و تشکیل یک دیوار تبلیغاتی بزرگ را داده اند، مواجه شده اید! تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی که قابل اجرا جهت تبلیغات در سطح شهر هستند و در تیررس بینندگان قرار میگیرد اطلاق می گردد.تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی بسیار رایج و پرکاربرد شده است. تلویزیون های Outdor همان طور که از نامش نیز برمی آید در فضا های باز مانند چهار راه ها، پارک ها، بزرگراه ها، فرودگاه ها، مصلی ها و …

پس از انتخاب دیوار مناسب برای نصب، ارتفاع ویدئو وال را از کف و در نقطه ای که شروع می شود تا قسمت بالایی و انتهایی دیوار را اندازه بگیرید. البته باید در نظر داشت کاهش فاصله قاب تا قاب در ویدیو وال السیدی منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد. با توجه به تنوع ماژول های تولید شده، می توان سفحه نمایش تلویزیون شهری را با کنار هم قرار دادن ماژول های مورد نظر با تراکم، سایز و شدت نور دلخواه سفارش دهنده ساخت. اما باز با این حال وقتی نور خورشید به تصویر نمایش داده شده توسط پروژکتور میتابد، تصویر رنگ پریده و تاریک به نظر میرسد. ویدئو وال های منسوخ شده متشکل از چندین مانیتور کامپیوتر، ویدیو پروژکتور و یا تلویزیون هستند که با هم به طور مداوم و همپوشانی در جهت تشکیل یک تصویر به کار می روند. در مقابل، پروژکتور هنوز در گذشته مانده، و از لامپهایی استفاده میکند که بعد از چند هزار ساعت میسوزند. بسیاری از مشکلات نصب تلویزیون شهری یا سایر تابلوهای تبلیغاتی ممکن است در هنگام نصب بروز نکند و مدتها بعد از نصب نمایان شود.

کاربر در عرض چند دقیقه میتواند به بک اند دسترسی پیدا کرده و محتوا را آپدیت کند. کنترل کننده ویدئویی از یک یا چند ورودی منبع دریافت می کند. بر روی دستگاه کنترلر ویدئو وال پورتهای مختلف ورودی و خروجی صدا و تصویر قرار گرفته است. این کنترلر ها دارای مدل ها، ورودی و خروجی های متفاوت هستند که بسته به تعداد مانیتورهای موجود در یک مجموعه میتوان مدل مناسب برای مدیریت تصاویر بر روی ویدئو وال انتخاب کرد. مانیتورهای معمولی در صورتیکه ۲۴ ساعته روشن باشند مشکلاتی از قبیل گرم شدن بیش از حد، سوختن برد و پیکسل هنگام نمایش پیدا میکند. پس از فرم دهی به شکل قوطی هایی که دو طرف آن دارای سوراخ می باشند در می آیند.

با توجه به مقاومت بالای ویدئو وال ال ای دی در برابر تغییرات دمایی، برف و باران این نوع از ویدئو والها برای فضاهای بیرونی بسیار مناسب خواهند بود. مدرسه ابتدایی Nan-Hu در Taipei به دنبال ارتقا سطح کلاس خود بود. این فاصله با نام Pitch (پیچ) و با حرف اختصاری P نمایش داده می شود و به دنبال آن فاصله بین هر پیکسل به میلیمتر قرار میگیرد. هر نمایشگری، از موبایل گرفته تا تلویزیون و لپ تاپ یک حداکثر روشنایی دارد که با واحد نیتز (nits) اعلام میشود. بعضی از افراد،زاویه دید را تا 180 درجه گسترش می دهند. بعضی از آنها کاملا پیشرفته و جدید هستند و با یک اپ موبایل میتوان آنها را اداره کرد.

همان گونه که گویا است، یک ویدئو وال معمولا فضایی از یک دیوار را احاطه میکند. این در حالی است که ویدئو والها به دلیل بهره بردن از پنلهای تصویری صنعتی، این مشکل را ندارند و این یک مزیت بزرگ است زیرا نور طبیعی معمولا در طراحی محیطی مدرن یک ویژگی مثبت در نظر گرفته میشود. از آنجایی که پنلهای نمایشگر و واحدهای نور پسزمینه دارای تفاوتهای جزئی در عملکرد هستند، هر نمایشگر ناگزیر دارای انحراف تلویزیون شهری یکنواختی محلی است. داشتن آفتابگیر روی هر پیکسل می باشد. متروکس C900 تحت دو نرم افزار Powerdesk و Mura پشتیبانی می شود. نرم افزار Samsung Color Expert به کاربر این امکان را می دهد تا یکنواختی محلی، تعادل رنگ سفید و کالیبراسیون گاما را با دقت بیشتری تنظیم کند تا با استفاده ساده و شهودی، ظاهر نمایشگرهای سامسونگ را بیشتر بهبود بخشد. نرم افزار Samsung Color Expert برای مشتریانی ارائه شده است که می خواهند تنظیمات رنگ دقیق را فراتر از کالیبراسیون کارخانه کالیبره کنند. کسبوکارها و مالکان اماکن بزرگ عمومی قطعا میتوانند از این مزیت استفاده کنند.

این کالیبراسیون دقیق مدیریت رنگ از رقبای سامسونگ بیشتر است و نمایشگرهای سامسونگ را برای نصب ویدئو وال ایده آل می کند. گاهی این تابلوها به صورت شبانه روزی روشن می باشند و باز هم مصرف برق چندانی نسبت به بسیاری از تابلوهای دیگر ندارند و این یک مزیت بزرگ برای تابلوهای روان محسوب می گردد. کنترل ویدئو وال این امکان را میدهد که پنجره های متعدد در ابعاد دلخواه جهت پخش فیلمهای متعدد را به صورت همزمان باز کرده و هر پنجره را جداگانه کنترل کنیم. تابلو فروشگاه به روش های مختلفی ساخته می شود از جمله تابلوی جریان و تابلوی LED خرید تابلو از ای اس ای لایت مزایای زیادی دارد: شما می توانید در هر زمانی که بخواهید علاوه بر سی دی برنامه تابلوی خود را برای شما می توانید متن تابلوی ذهنی خود را تغییر دهید. ابعاد تلویزیون شهری به عواملی از جمله سایز و وزن تلویزیون شهری که در انتخاب اندازه فونداسیون -تعداد پایهها و انتخاب جنس ستونها علاوه بر استحکام اسکلت آن نیز بسیار موثر است. طراحان با کمک آپشنهای نمایش و نصب هوشمندانه میتوانند نمایش را با هر الگویی ترتیب دهند، از جمله طرحهای منحنی یا هندسی انتزاعی. یکی از آیتم های بسیار مهم در انتخاب نوع تلویزیون شهری فاصله دید بیننده از نمایشگر می باشد به طوری که هر چه فاصله دید بیننده از نمایشگر بیشتر باشد از نمایشگرهایی با تراکم پیکسلی کمتر و هرچه فاصله دید بیننده از نمایشگر کمترباشد باید از نمایشگرهایی با تراکم پیکسلی بیشتر استفاده کرد.

دومین بخش مهم اجزای تشکیل دهنده ویدئو وال، نرمافزار آن است. ارتقاء کیفیت تصاویر یکی از اولویتهای مهم سازندگان تلویزیونهای شهری است. با این حال خود ماژول ها نیز از لامپ های بسیار کوچکتری تحت تکنولوژی LED یا SMD ساخته میشود که هرکدام از این پیکسل ها در فاصله ی معینی از پیکسل مجاور خود قرار دارد و همین فاصله های متفاوت در ماژول های مختلف باعث ایجاد تنوع در کیفیت و تراکم در تلویزیون های مختلف میشود. ویدئو والها با توجه به نیاز مصرفکننده و ویژگیهای محل نصب، ابعاد و حتی شکلهای مختلف دارند. با توجه به نوع نمایشگرهای مورد استفاده و ویژگیهای آنها امکان استفاده از پردازنده ویدئو وال یا یکپارچهسازهای صوتیتصویری وجود دارد. یکپارچهسازهای صوتیتصویری (AV integrator) دستگاههایی هستند که برای یکپارچهکردن چندین نمایشگر و ارائه یک ورودی برای محتوای نمایشی تولید میشوند و عملکرد آنها مانند دستگاههای پخش است. کنترلر ویدئو وال لنکنگ مدل LKV314VW با 4 خروجی HDMI، ویدیوی ورودی را به چهار قسمت تقسیم می کند و به چهار نمایشگر هم اندازه گسترش می یابد. هر دو آنها فقط میتوانند به بعضی از دستگاهها متصل شوند و توانایی نمایش دادن بیشتر از یک منبع در آن واحد را ندارند.