تماشای خورشید گرفتگی با دوربین گوشی به سنسور آن آسیب می رساند

اگر به هر دلیلی دوربین گوشی خود برای تماشا خورشید گرفتگی اگر از آن استفاده می کنید، بهتر است این کار را متوقف کنید زیرا ناسا ذکر شده است که انجام این کار ممکن است مدارهای دستگاه شما را بسوزاند. در عوض، ناسا استفاده از عینک خورشید گرفتگی را برای عکاسی ایمن از رویداد توصیه می کند.

همه می دانند که هیچ ، نباید در زمان خورشید گرفتگی به خورشید خیره شود. با این حال به نظر می رسد دوربین گوشی نمی تواند جایگزین خوبی برای چشم انسان باشد. ناسا در X تبلیغ کنید اگر قصد دارید خورشید گرفتگی را با دوربین گوشی خود تماشا کنید، بهتر است بدانید که قرار دادن دوربین گوشی به سمت خورشید احتمالاً به مدارهای داخلی دستگاه آسیب می رساند.

ناسا می نویسد:

“مانند هر سنسور تصویر دیگری، اگر مستقیماً به سمت خورشید گرفته شود، سنسور تلفن شما ممکن است آسیب ببیند. این امر به ویژه در هنگام استفاده از هر نوع لنز ذره بین روی تلفن شما صادق است. شما باید مانند هر دوربین دیگری از فیلترهای مناسب استفاده کنید.”

با این حال، اگر همچنان می خواهید از ماه گرفتگی عکس بگیرید، راه حلی برای شما وجود دارد.

برای این کار، ناسا توصیه می کند، از همان ترفندی استفاده کنید که از کره چشم شما در برابر اشعه های خورشید محافظت می کند. در واقع، با یک جفت عینک خورشید گرفتگی و قوانین مشابهی که برای چشمان شما اعمال می شود، احتمالاً می توانید از این رویداد عکس بگیرید، یعنی فقط در زمانی که ماه گرفتگی در تاریک ترین حالت خود است از عینک خود استفاده کنید و همچنین برای مدت طولانی به آن خیره نشوید.

بهترین تمرین این است که هنگام عکاسی از خورشید در هر مکانی، عینک گرفتگی را جلوی لنز گوشی خود قرار دهید.

روز دوشنبه هفته آینده (20 آوریل 1403) خورشید گرفتگی کاملی رخ خواهد داد که گفته می شود 4 دقیقه و 28 ثانیه طول می کشد.

  نگاهی به قیمت گیر جک اس 5 در بازار آزاد + جدول اردیبهشت 1403

منبع: https://digiato.com/mobile/nasa-shouldnt-use-phone-photograph-solar-eclipse