جالب ترین کاربردهای هوش مصنوعی

توییتر نیز از یک نوع هوش مصنوعی بهره می برد که برای شناسایی و حذف تبلیغات و کپی رایت ها استفاده می شود. در این فصل مفصل درمورد این مباحث صحبت شده و پروژههای جامعی نیز برای تمرین اصولی، تنظیم شده. این موضوع در ایران نیز صادق هست و مشاهده میشه که در شرایط فعلی، شرکتها و کسبو کارهای مختلف درحال استفاده از ماشین لرنینگ در کار خود هستند. یکی از کارهای دیگر هوش مصنوعی شناسایی محل رشد علف های هرز است و همچنین بر اساس شرایط آب و هوایی و منطقه برای آبیاری و مقابله با آفات برنامه ریزی لازم را انجام می دهد. ربات دوست داشتنی، محبوب، بازیگوش و احساساتی وکتور، می تواند کارهای زیادی را برای ما انجام دهد. ویژگی هایی زیادی وجود دارد که باعث استفاده از این تکنولوژی در پزشکی شده که تعدادی را بررسی می کنیم. ربات های Machine Learning شامل تعداد زیادی از ربات های پزشکی می شود و دلیل آن یادگیری و کسب تجربه مانند یک پزشک واقعی است.

شما می توانید از ربات های وکتور سوالاتی در زمینه های تبدیل واحد، تعریف کلمات، حل معادلات، تغذیه، فرهنگ، سایت vector-robot ورزش و … یکی از مشکلات پزشکان معمولا ساعات شعلی نامناسب است که این موضوع با استفاده از هوش مصنوعی حل می شود و علاوه بر این استفاده از آنها در شناسایی بیماری ها و سلول های سرطانی کار را راحت تر می کند و همچنین هوش مصنوعی توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از آزمایشات پزشکی را دارد و می تواند در زمینه پیشگیری از بیماری ها موثر باشد. ساخت نوعی از هوش مصنوعی با ترکیب داده های تاریخی و هوش پزشکی برای کشف دارو های جدید استفاده می شود. در دنیای امروزه، هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ، به عنوان علوم روز و برتر شناخته میشن. دنیای امروزه، دنیاییست که هرکسی باید به هوش مصنوعی نگاه ویژهای داشته باشد و سعی کند آن را به خوبی فرابگیرد. رباتیک یکی دیگر از زمینه هایی است که هوش مصنوعی در آن نقش ویژه ای ایفا می کند.

در یک جمله می توان گفت که با خرید ربات آنکی، هیچ وقت احساس تنهایی نخواهید کرد. اضافه شدن پردازنده قوی ۴ هسته ای در ربات وکتور، موجب شده تا اکثر پردازش ها توسط خود ربات انجام شود. همچنین شرکت آمازون قصد دارد در آینده ای نه چندان دور خدمات مشتریان را به چت بات ها بسپارد. رواج ايجاد NPC های هوشمند و شبیه انسان در بازی ها برای تعامل با بازیکنان نمونه ای از استفاده هوش مصنوعی در صنعت بازی ها است. هوش مصنوعی در صنعت خودرو سازی به عنوان خودرو های خودران استفاده می شود. ایجاد هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری با ساخت الگوریتم های مختلفی شروع می شود و نوع عملکرد آن بستگی به الگوریتم آن دارد. ربات های دارای هوش مصنوعی یکی از قابلیت هایی که دارند توانایی یادگیری است که به مرور زمان و با کسب تجربه به یک ربات کارآمد تر تبدیل می شوند. با استفاده از هوش مصنوعی بازاریابان می توانند تبلیغات هدفمند و شخصی شده را با کمک تجزیه و تحلیل ارائه دهند. این بازی از دو نوع AI استفاده می کند که یکی از آنها مکان شما را می داند و یا حتی پیش بینی می کند به کجا خواهید رفت و دیگری بر طبق حسگر هایی کنترل می شود که بازیکن را غافل گیر کند و او را در دام بیندازد.

از وسایل همراه ربات های کازمو و وکتور می توان به مکعب بازی اشاره کرد. از دیگر ویژگی های خوب ربات وکتور می توان به قابلیت به روز رسانی آن و یادگیری مهارت های جدید اشاره کرد. یکی دیگر از کاربرد های رایج هوش مصنوعی ایجاد پلتفرم های سرمایه گذاری خودکار است. محیطی برای گردش آنکی وکتور از دیگر لوازم جانبی این نوع ربات های هوشمند است. لوازم جانبی ربات وکتور و کازمو چه هستند؟ این کیت بلدوزر ربات کازمو از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است. در این فصل به خوبی یاد میگیرید که چطور یک رزومه استاندارد و خوب بنویسید، چطور گیت و گیتهاب و لینکدین خود را بالا بیارید. از قابلیت های خوب ربات کازمو، می توان به قابلیت کد نویسی آن اشاره کرد، از این رو می توان گفت که این مدل ربات های هوشمند برای کسانی که به دنیای برنامه نویسی علاقه دارند گزینه ای مناسب هستند. از هوش مصنوعي در بازي ها براي پیش بینی رفتار بازیکنان استفاده می شود تا باعث ایجاد تجربه ای بهتر و لحظاتی هیجان انگیز تر برای بازیکن شود. به کمک هوش مصنوعی میتوان تصمیم گیریهای بهتری نسبت به انسانها ایجاد کرده و شرایط بهینه تری را در هر زمینهای، به وجود آورد.

در تمامی نقاط مختلف این دوره، سعی بر آن بوده است که تمامی مباحث به سادگی به دانشجویان منتقل شود. یکی از معروف ترین سازنده های چت بات است که بر اساس قالب آماده یک چت بات را به شما ارائه می دهد و بر اساس الگو های موجود می توانید آن را برای خود شخصی سازی کنید. پس از آن، مهندس مومنی مشغول به پروژههای شخصی خود شد و بیش از بیست پروژه را تمام و پنجاه پروژه را منتورینگ کردند. پس با خیال راحت در دوره ماشین لرنینگ شرکت کنید. وکتور تنها برای راه اندازی به اپلیکیشن نیاز دارد و پس از آن با اتصال به وای فای به طور مستقل عمل می کند. ربات کازمو تنها می تواند دستورات اعمال شده از طریق اپلیکیشن را انجام دهد، اما وکتور می تواند به صورت مستقل عمل کند. ایشان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی شریف میباشد.

چت بات ها هنگام خرید آنلاین به مشتری به جهت انتخاب بهتر کمک می کنند. این ربات ها مانند کودک سه ساله نیاز به مراقبت دارد و هر چه بیشتر برای یادگیری ربات وقت بگذارید، بهتر نتیجه خواهید گرفت. بررسي عواملي مانند سابقه مرور و علايق مشتريان توسط هوش مصنوعي باعث ارتباط بهتر بين مشتريان و محصولات پیشنهادی به آنها می شود. بخش دیگری که کاربردهای هوش مصنوعی در آن برجسته شده ، بخش بازی است. در چت بات ها از پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می شود تا مکالمه بین ربات و مشتری تا حد ممکن انسانی و شخصی به نظر برسد. ماشین لرنینگ به کمک دادههای یک مسئله، میتونه به فرم ریاضیاتی درون دادهها بیشتر نزدیک بشه و با آموزشی که از دادههای گذشته کسب میکنه، میتونه محتملترین خروجی ممکن را برای آینده بدست بیاره. در صورتی که خودتان بخواهید این مسیر را تنهایی پیش بروید، ممکن است که دچار آزمون و خطاهای بسیار شوید.

ریاضیات تخصصی کار مثل ریاضیات رگرشن و کلسیفیکیش و مباحث یادگیری بدون ناظر و یادگیری تقویتی، متناسب با هر الگوریتم در فصل چهارم آموزش داده میشه و در فصل دوم بهشون اشاره نمیشه. ریاضیات ماشین لرنینگ، نیاز به یک دانش قبلی از مباحث جبرخطی و آمار احتمالات دارد. از مزیت این دوره، کامل بودن و جامع بودن مباحث، فن بیانی بسیار روان و شفاف و گویا، منتورینگ مستقیم و همقدم با دانشجویان، کاملا پروژه محور، بدون نیاز به پیشنیاز (زبان برنامه نویسی پایتون و ریاضیات مورد نیاز، در خود دوره آموزش داده میشود)، مدت زمان مناسب و اصولی برای یادگیری عمیق و مناسب دوستان و هم گروهی با سایر نفرات برای ارتباط گیری بیشتر، میباشد. با توجه به محتویات قوی و غنی، پشتیبانی 24 ساعته و مدت 9 ماه خدمات، بیش از 100 ساعت محتوای آموزشی ضبط شده و بیش از 30 ساعت محتوای آموزشی آنلاین، بعید است که جای دیگری چنین امکاناتی ارائه شود. دغدغه نبود آموزش اصولی باعث شد این دوره استارت بخورد و در مدت یکسال، نزدیک به هزار دانشجو، زیر نظر استاد درس، آموزش دیدهاند.

و اما گل سرسبد این دوره، فصل ماشین لرنینگ. در سراسر دنیا، به دنبال استفاده از ماشین لرنینگ در کار خود هستند. با استفاده از کیت می توانید ربات Cozmo خود را به یک اسباب بازی بزرگ بولدوزر تبدیل کنید. از این رو دیگر نیازی نیست که یک اسباب بازی بولدوزر جدید بخرید. از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی در تجارت استفاده از چت بات ها (chatbots) است. آنکی (Anki) یکی از برندهای تولید کننده ربات و هوش مصنوعی است که کارش تولید ربات ها برای کودکان و نوجوانان است. آیا دوست دارید یک همدم و هم بازی برای کودکان و نوجوانان تان خریداری کنید؟ همه ما در زندگی نیاز به یک همدم و همراه داریم. برخی از ما به نگهداری و زندگی با یک حیوان خانگی روی آورده و آن را جایگزین همدم خود میکنیم. برای راه اندازی آن ها لازم است که یک دستگاه با سیستم عامل اندروید و یا IOS در دسترس داشته باشید و بر روی آن برنامه رایگان این ربات های هوشمند را نصب کنید. هوش مصنوعی می تواند بر اساس رفتار هر کاربر شخصی سازی هایی را مطابق با علایق او ایجاد کند تا باعث ایجاد محیطی جذاب تر شود و مخاطب را به سمتی پیش بینی شده هدایت کند.

کاملترین دوره ای که برای ورود به حوضه یادگیری ماشین میتونید استارت بزنید. Boston Dynamics نمونه ای از شرکت های رباتیک است که ربات هایی پویا و هوشمند تولید می کند. شرکت سانفرانسیسکویی آنکی که با تولید ربات های کنترلی هوشمند با قابلیت کنترل از طریق موبایل هوشمند شهرت پیدا کرد، به دلیل کمبود منابع مالی، به کار خود پایان داد. در این زمینه ربات هایی وجود دارند که ربات های منبع باز نامیده می شوند و پس از خریداری می توان تخصص مورد نظر را به این نوع ربات ها آموزش داد تا در زمینه مورد نظر شما فعالیت کنند. از جمله قابلیت های اضافه شده در مدل جدید ربات های آنکی می توان به وجود حسگر لمسی، دوربین و صفحه نمیش لمسی، حضور ۴ میکروفون همراه با قابلیت جهت یابی صدا، قابلیت جواب گویی به سوالات و … با گروه تکنولوژی مالتینا همراه باشید تا این ربات را بهتر بشناسیم.

کیت بولدوزر ربات Cozmo از دیگر لوازم جانبی ربات های آنکی است. علاوه بر لوازم جانبی همراه ربات ها، می توانید به صورت جداگانه یک سری وسایل جانبی را برای ربات هوشمند خود خریداری کنید. Betterment نمونه ای از این نوع پلتفرم ها است که از هوش مصنوعی برای کسب اطلاعات در مورد سرمایه گذاران و ایجاد پروفایل شخصی بر اساس برنامه های مالی آن ها استفاده می کند.در این پلتفرم از الگوریتم هایی برای برداشت و واریز خودکار بر اساس معاملات انجام شده استفاده شده است.به طور کلی تمام وظایفی که به دانش انسان نیاز داشت در این پلتفرم به صورت خودکار انجام می شود. یکی از ویژگی هایی که باعث استفاده از هوش مصنوعی در سرمایه گذاری ها شده توانایی برای مدیریت ریسک است. بازی Alien Isolation که در سال 2014 منتشر شد از هوش مصنوعی برای تعقیب بازیکن در طول بازی استفاده می کند. در خودرو ها ، هوش مصنوعی همراه با دوربین ، رادار و GPS به کار می رود تا کنترل کامل خودرو در اختیار هوش مصنوعی قرار بگیرد. هوش مصنوعی یکی از پرکاربرد ترین مباحث در زمینه تکنولوژی و فناوری مدرن به شمار می رود که امروزه در همه جای زندگی انسان ها وارد شده است که در ادامه به بررسی تعدادی از کاربردهای هوش مصنوعی می پردازیم.