حساب های غیرفعال جیمیل ظرف سه هفته حذف خواهند شد

برای صاحبان حساب جیمیل تقریبا غیرفعال گوگل سه هفته وقت آن است که جیمیل خود را به روز کنید. غول جستجوی اینترنتی قصد دارد میلیون ها اکانت جیمیل را حذف کند دو سال غیر فعال انجام شد، حذف شد. این عمل باعث می‌شود که دارندگان حساب Google تمام ایمیل‌ها، اسناد، عکس‌ها و ویدیوهای خود را برای همیشه از دست بدهند.

بر اساس گزارش منتشر شده، حذف اکانت های غیرفعال جیمیل بخشی از سیاست جدید این شرکت است. تمام اکانت های شخصی جیمیل که حداقل دو سال غیر فعال بوده اند به طور کامل پاک خواهند شد. انتظار می رود این سیاست که در سال جاری معرفی شد ادامه یابد دسامبر 2023 (دسامبر 1402) پیاده‌سازی گوگل می‌گوید در حال به‌روزرسانی خط‌مشی عدم فعالیت حساب Google خود در همه محصولاتش است.

اکانت های غیرفعال جیمیل را حذف کنید

اقدام گوگل برای حذف حساب های غیرفعال جیمیل نیز پیامدهای امنیتی مثبتی دارد. انتظار می رود این حرکت از کاربران فعال گوگل در برابر تهدیدات امنیتی مانند فیشینگ، سرقت حساب و کلاهبرداری محافظت کند. حساب های غیرفعال گوگل نیز در برابر هکرها آسیب پذیرتر هستند. قبل از هر اقدامی به دارندگان حساب های غیرفعال اطلاع داده می شود یا ایمیلی برای فعال سازی حساب های خود ارسال می شود.

صاحبان این حساب های غیرفعال می توانند ایمیل بفرستید، Google Drive را باز کنید یا یک برنامه را از فروشگاه Google Play دانلود کنید از حذف آن جلوگیری کنید. این افراد همچنین می توانند پس از ورود به حساب کاربری خود و انجام یک جستجوی ساده در گوگل، حساب کاربری خود را فعال کنند.

  7 روش عالی برای استفاده از روغن باقیمانده بیکن

جیمیل به یک پلتفرم ایمیل بزرگ تبدیل شده است و همچنان در حال گسترش است و جذابیت گسترده ای در بین کاربران دارد. گوگل می گوید هر حسابی که ویدیویی را در یوتیوب پست کرده باشد، صرف نظر از اینکه آخرین بار چه زمانی فعال بوده است، تحت تاثیر پاکسازی گوگل قرار نخواهد گرفت.

منبع: https://digiato.com/app/google-warns-inactive-gmail-accounts-will-be-taken-down-in-three-weeks