خداحافظی احتمالی و زودهنگام Rain R3 با بازار ایران

پس از چندین سال غیبت از بازار خودرو، خودروسازان Rein سال گذشته با مدل هاچ بک کراس اوور به نام Rein R3 به تولید بازگشتند. این خودرو در واقع محصولی از برند چانگان بوده که با نام اصلی چانگان CX20 شناخته می شود. با این حال به نظر می رسد خودروسازان راین بار دیگر موفق به عرضه این محصول به بازار نشده اند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت خودروسازی رایان در سال 1402 تنها 23 دستگاه خودروی رایان R3 تولید کرده است که این در حالی است که در سال 1401 هجری شمسی 138 دستگاه از این خودرو تولید شده است. بنابراین تولید R3 در سال 1402 با رشد منفی 83 درصدی مواجه شد. به عبارت دیگر می توان گفت Rain R3 متوقف شده است.

دلایل شکست Rain R3 در بازار ایران چیست؟

Rain Automotive رابطه قوی با رسانه ها ندارد، بنابراین از برنامه های آینده این شرکت اطلاعی نداریم. البته سابقه ناموفق شرکت های Rain در عرضه خودروهای مونتاژی، شکست Rain R3 را در بازار ایران ممکن کرد. از اواسط سال 2010، Rain Automobiles چندین محصول را وارد بازار کرده است، اما همه آنها شکست خورده اند. گریت وال فولکس C30 و Vela V5 که بعدها به Rhine V5 تغییر نام داد، از محصولات شکست خورده این شرکت در سال های اخیر هستند.

راین R3

Rain R3 یک کراس اوور هاچ بک است که رقبای قدرتمندی در بازار ایران دارد. MVM X22 Pro و MVM X33 Cross از Car Managers به ​​همراه جک S3 کرمان موتور از رقبای جدی این خودرو در بازار ایران هستند. رقبای Rain R3 از قابلیت های فنی بهتری نسبت به این خودرو برخوردار هستند و از نظر ظاهری می توانند محصولات خودروسازان Rain را به چالش بکشند. ضمنا این شرکت بخشنامه های فروش زیادی را منتشر نکرده است. مواردی که اکنون به آن اشاره کردیم، دلایل بی توجهی مشتریان ایرانی به Rain R3 است. همچنین به نظر می رسد در تامین قطعات مورد نیاز از چین و مونتاژ این خودرو در داخل کشور نیز مشکلاتی وجود داشته باشد.

  پس از اینکه اپل قوانین را کاهش داد، اکنون شبیه سازهای بازی در اپ استور هستند

منبع: https://digiato.com/car-news/possible-farewell-of-rayen-r3-to-iranian-market