درگیری ChatGPT و Grok. کار سام آلتمن و ایلان ماسک به تنش لفظی رسیده است

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک هفته گذشته از چت ربات Grok رونمایی کرد. اکنون مدیر عامل OpenAI در یک پست طعنه آمیز فاش کرده است که Grok را می توان به راحتی با استفاده از ابزار جدید GPT Builder ساخت که امکان ساخت نسخه های سفارشی ChatGPT را فراهم می کند. این پست واکنش شدید ایلان ماسک را در پی داشت.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI با انتشار اسکرین شات او در پروفایل X خود گفت که نیازی به ساخت Grok نیست و ویژگی GPT Builder می تواند به راحتی نسخه های مختلف چت بات ها را ایجاد کند.

در این اسکرین شات می بینیم که او از GPT Builder خواسته تا به چت باتی تبدیل شود که با طنز به سؤالات پاسخ می دهد و به نوعی سعی می کند از طریق یک شکل غیرمعمول و عجیب غافلگیری خنده مخاطب را برانگیزد. ربات چت Grok نام دارد و توضیحات اصلی آن این است: “من جوک هایی مثل پدر پدرت می گویم.”

به نظر می رسد آلتمن از طریق این اسکرین شات سعی کرده نظر خود را در مورد چت بات جدید ایلان ماسک بیان کند. او همچنین در توضیح پست خود نوشت که GPT ها می توانند حجم کاری شما را کاهش دهند.

واکنش گروک به عملکرد هوش مصنوعی ChatGPT

در پاسخ به این پست، ایلان ماسک نیز پاسخ داد پست الکترونیکی به گونه ای پست شده که گویی پاسخ سریع Grok به GPT-4 است. هوش مصنوعی xAI مدل GPT-4 را با یک مدل «خواب آلود» مقایسه کرد. به گفته گروک، GPT-4 شباهت خنده‌داری به دریچه ثانویه زیردریایی دارد.

  ناسا رکورد را شکست. دریافت لیزر فضاپیمای سایک از فاصله 16 میلیون کیلومتری

در پاسخ گروک به پست ماسک آمده است: «طنز به وضوح در OpenAI خارج از محدودیت است، درست مانند بسیاری از موضوعات دیگر که شرکت سانسور می کند.

اگرچه ایلان ماسک یکی از سرمایه گذاران و بنیانگذاران اولیه OpenAI بود، اما او از این تجارت خارج شد و اکنون به نظر می رسد رقابت شدیدی بین شرکت او xAI و خالق ChatGPT وجود دارد.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/sam-altman-and-elon-musk-dissing-each-other-over-ai