دستگاه تصفیه آب

به طور مثال می توان گفت که دستگاه آب شیرین کن با دستگاه تصفیه ی آب صنعتی برای تصفیه ی آب فاضلاب کاملا متفاوت می باشد . جریان فاضلاب بیشتر از جریان استانداردش بوده یا قطعه محدودکننده فاضلاب دستگاه خراب شده باشد. بیشتر بخوانید: آیا دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بهترین گزینه برای شماست؟ شما همیشه می توانید با مقایسه و یافتن بهترین گزینه برای خانه خود، روی یک دستگاه تصفیه آب به صورت آنلاین سرمایه گذاری کنید. مطابق با آمار منتشر شده، بیش از ۹۵ درصد از منابع آب موجود در سطح زمین به صورت آب شور است. شرکت گواراب سازان دشت سبز با هدف طراحی، ساخت و عرضه انواع فیلترهای کربنی، پلیمری و معدنی جهت استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مطابق با کیفیت و استاندارد های بین المللی در سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰۰ مترمربع تاسیس گردید.

این روش از طریق عبور آب از داخل یک فیلتر غشایی به نام ممبران صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلتر آب با ما تماس بگیرید . این سوالی است که در ادامه به بررسی پاسخ آن می پردازیم اما قبل از آن بهتر است بدانید که برخی افراد با توجه میزان مصرف آبی که دارند ترجیح می دهند با خرید انواع آب های آشامیدنی 1 لیتری، آب لاکچری 750 سی سی سورپرایز یا بطری های نیم لیتری، آب بیشتر و سالم تری را مصرف کنند. اما این سیستمها مشکلاتی دارند که از معایب آن به حساب میآید. اما آیا هر دستگاه آب شیرین کن خانگی قدرت تصفیه آب از نیترات های موجود در آن را دارد؟ اما اگر بخواهیم ظرفیت دستگاه را طبقه بندی کنیم، میتوان آنها را به گروههای خانگی، صنعتی و تجاری دستهبندی کرد.

همه کشورهای دنیا در چند سال آینده قطعا دچار معضل کمبود آب خواهند شد. در ادامه متوجه شدیم که دستگاه های تصفیه آب خانگی کاربرد های مفیدی دارند اما همه آن ها قابلیت جداسازی مواد سنگین از جمله ترکیبات نیترات را ندارند. چگونه بررسی کنیم و متوجه اصل تایوان بودن دستگاه تصفیه آب خانگی شویم؟ حال با گران بودن آنها قطعاً در روند شیرین کردن آب مشکلاتی به وجود می آید. عواملی از جمله ازدیاد جمعیت و به دنبال آن افزایش آلودگی های صنعتی، زیستی و شیمیایی هم چنین قدیمی یا فرسوده بودن خطوط انتقال آب های زیر زمینی باعث آلودگی آب مصرفی شده است. این واحد برای تنظیم ph، حذف مواد جامد و همچنین اضافه کردن بعضی مواد شیمیایی به کار برده میشود. حضور نیترات در آب های آشامیدنی به طرق مختلف از جمله کودهای شیمیایی اتفاق می افتد و می تواند آب های شهری را آلوده کند. تصفیه آب می تواند باعث کاهش میزان آلاینده های معمول در آب از جمله ذرات جامد معلق، کلسیم، آهن، منیزیم، سولفات، نیترات، آرسنیک و سرب شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

شاخصهای کدورت برای سنجش میزان زلالی و شفافیت کاربرد دارند. نوع و میزان آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب آشامیدنی شما، موضوع بسیار مهمی در انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب می باشد. طبیعتا دستگاه های سافت واتر موجود در ایران مونتاژ ایران قطعات چین/تایوان میباشند که در انواع مدل های اسمز معکوس و الترافیلتراسیون یافت میگردند. دستگاه تصفیه آب Soft water یکی از قدیمی ترین برندهای دستگاه های تصفیه آب خانگی در ایران می باشد که فروش بالایی نیز در ایران داشته است . یکی از مضر ترین مواد آلوده برای بدن وجود نیترات در آب است. تصفیه آسا با ارائه گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات، اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر تصفیه آب و پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته، ارزنده ترین خدمات ممکن برای دستگاه را به شما عرضه مینماید. بعد از گذشت مدت زمان سه سال که در واقع گارانتی فیلتر توسط برخی شرکتهای معتبر است بهتر است فیلتر، مورد بررسی قرار گیرد.

تا علاوه بر اثر گذاری بر کیفیت نهایی آب، باعث افزایش طول عمر و کیفیت عملکرد فیلترهای اسمز معکوس گردد. فیلترهایی که از کربن اکتیو بلاک شده تولید شده اند، علاوه بر چهار ویژگی فوق، نقش پنجمی هم ایفا می کند که آن عبارتست از جذب ذرات میکرونی حاصل از رها شدن ذرات کربنی در فیلتر مرحله دوم و نیز ذرات ریزی که از فیلتر الیافی گذشته است. در چنین زمانی، این وظیفه والدین است که اطمینان حاصل کنند که کودک به اندازه کافی هیدراته شده و آب آشامیدنی را از فیلتر آب مینوشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

در ابتدا باید حداقل آستانه فشار برای رسیدن به فشار طبیعی ممبران حاصل شود. این کار باعث می شود تا یون های بزرگتر در داخل ممبران گیر کنند. و در ضمن تزریق مولکول های بزرگتر مانند نمک های حل شده (یون ها) و ناخالصی های دیگر مانند باکتری ها را دارد. ظرفیت تولید هر کدام از این فیلترها با هم متفاوت میباشد و ظرفیت دستگاه را به راحتی تغییر میدهند. طرز کار دستگاه تصفیه آب خانگی به این صورت است که آب ابتدا توسط فیلترهای پیش تصفیه پاکسازی شده و سپس برای گرفتن آلاینده های محلول و خطرناک وارد فیلتری بنام ممبران می شود .

استفاده مداوم از فیلترها بدون تعویض، ناخالصی ها را به آب RO شما منتقل می کند، بنابراین مطمئن شوید که فیلتر خود را حداقل هر سه ماه یکبار تعویض کنید. بنابراین این فرایند از نظر تئوری بدون در نظر گرفتن پارامترهایی مانند فشار و غلظت محلول می تواند به راندمان کامل برسد. بنابراین حتما در مراحل انتخاب و خرید به این موضوع توجه کنید. در صورت خرید فیلتر آکواریوم کامل ؛ لازم نیست به این ویژگی در آن توجه کنید. برای مثال شاید منطقه شما به دستگاهی نیاز دارد که کلر را به صورت کامل از آب حذف کند. به طوری که شما بی نیاز از خرید آب های معدنی خواهید شد.

در این روش هم انرژی کمتری مورد نیاز است و هم در مدت زمان کمتری میتوان حجم زیادی آب را تولید کرد. فیلترهای مینرال و یا فیلتر مواد معدنی که در مراحل آخر دستگاه های تصفیه نصب میشوند، وظیفه افزودن املاحی مانند کلسیم و منیزیم به آب را برعهده دارند، در حقیقت میتوان گفت که این فیلترها تمام املاح مضر موجود در آب را جدا میکنند و مواد معدنی مفیدی که ااستفاده از آنها برای بدن مفید است را به آب می افزایند.

ضروری است که هنگام استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب مسئولیت پذیر باشیم. 1- دستگاه تصفیه آب خانگی باید با روش اسمز معکوس یا یا RO عمل تصفیه را انجام دهد. از طرف دیگر با نظر طراح سیستم و خریدار، از قطعات با برندهای مختلفی می توان در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کرد، که قیمت آنها نیز با هم تفاوت دارد.اگر قصد خرید تصفیه آب صنعتی را دارید بهترین راهکار این است که، ابتدا از افراد کارشناس در این زمینه مشاوره بگیرید و سپس با اطلاعات لازم در این زمینه بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر صنعتی دارید، چه کوچک چه بزرگ، که نیاز به آب با آنالیز مشخصی دارد و نیاز به راهنمایی و مشاوره جهت انتخاب درست دستگاه تصفیه آب دارید.

بررسی فیلتر تصفیه آب

فیلترهایی که بر روی دستگاه قرار میگیرند، هوا را در خود حفظ کرده و به تنظیم نیاز پیدا خواهند کرد. ویروسها، باکتری ها، ذرات معلق موجود در آب «اگر از فیلترهای پیشین عبور کرده باشند» در این قسمت حذف می گردند. استفاده از این فیلترها علاوه بر تأمین بالاترین کیفیت ممکن برای آب شرب، مصرفکننده را از جستوجوی فراوان برای خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بینیاز کرده و هزینههای گزاف ناشی از خرید فیلترهای بیکیفیت را بسیار کاهش میدهد. یکی از این عوامل فیلترهای مورد استفاده در تهیه این محصولات می باشد در واقع فیلترهای 3 مرحله ای رایج در دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز در ماندگاری و کیفیت ساخت با کیذیگر تفاوت داشته و طبیعتا با بهای متفاوتی نیز عرضه می شوند به نحوی که نمونه فیلتر های ایرانی ماندگاری و طول عمر حدودا 2 ماهه ای را مازاد بر نمونه تایوانی ارائه می دهد.

انواع دستگاه تصفیه آب