دمپر و موتور دمپرهای زیمنس به همراه انواع مدل و مشخصات آنها!!!

موتور دمپر در واقع موتوری است که روی دمپر قرار گرفته و همان وظیفه دمپر را انجام می دهد با این تفاوت که عملکرد آن را به شکل اتوماتیک می باشد و یا امکان تنظیم دمپر به میزان دلخواه، کنترل رضایت بخشی را برای مصرف کننده مهیا می سازد. با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی عملکردانواع موتور دمپر مشعلبپردازیم. موتورهای سه وضعیتی با مکانیزم On/off، از رایج ترین نوع موتور دمپر می باشد که به منظور باز و بسته کردن دمپرهای هوا جهت قطع و وصل یک مسیر هوا از آن استفاده می شوند. موتور های سه وضعیتی با مکانیزم On/off، دارای قابلیت دریافت فرمان از ترموستات، تابلو کنترل، PLC ، سنسور فشار و یا یک کلید قطع و وصل معمولی می باشند. در دو مدل فنر برگشت دار و بدون فنر برگشت، که همچنین هر دو مدل دارای دو نوع قطع و وصل و تدریجی است، جریان آب و هوا را کنترل می کند.

  • سپس، دمپر را روی هر مجرا یکی یکی ببندید و بررسی کنید که کدام اتاق ها تحت تاثیر قرار گرفته اند.
  • نیوتن متردر مدل های فنر برگشت نیز این تقسیم بندی باز هم متفاوت می باشد.
  • ماده ای که فضای بین دو قطعه ی مسی را پر کرده شروع به ذوب شدن می کند.
  • موتو دمپر های دود و نیز موتور دمپر های هوای تازه نیز جزء این نوع موتور دمپر ها بوده و می توان این نوع موتور دمپر ها را در سیستم های آتش نشانی نیز مورد استفاده قرار داد.
  • این نوع متور دمپرها امتیازی که نسبت به مدل های دارای فنر برگشت و یا معمولی دارند باز هم در همان بحث ایمنی و حفاظتی آن ها می باشد که با توجه به دارا بودن دو حالت چپ گرد وراست گرد و یک فازو نول در شرایط اضطراری در جهت عکی چرخیده وبسته می شوند.
  • دمپر های دستی که به آن‌ ها دمپرهای مکانیکی نیز می ‌گویند به وسیله یک اهرم خارجی عمل می ‌کنند و دمپر اتوماتیک به وسیلهموتور دمپرکار می ‌کند.

بازه گشتاوری محرک های دمپر معمولا بین ۲ تا ۴۰ نیوتن بر مترمربع بوده که این محدوده برای دریچه هایی از ابعاد ۰٫۵ تا ۶ مترمربع تعیین می شود. که سایت سنا کنترل با توجه به داشتن سالها تجربه و پیشینه فنی در حوزه های لوازم کنترلی و ابزاردقیق به فروش و خدمات پشتیبانی این برند ها پرداخته است. این تنظیم جریان هوا عموما برای تنظیم جریان هوای داخل داکت ها، کانال ها، دودکش ها و تنظیم آن ها مورد استفاده قرار میگیرد. تعویض موتور دمپر و نصب آن بسیار آسان است و فقط نیاز به حذف پیچ تنظیم کننده موتور است که آن را به دمپر نگه می ‌دارد. پیشنهاد میکنیم مقاله ” دمپر هواکش چیست” و “انواع فایر دمپر” ، “دمپر دود” و ” دمپر دستی ” را مطالعه نمایید . اما چرا درک عملکرد دمپر موتوری بسیار مهم است؟ یک دمپر با عملکرد ضعیف می ‌تواند در طولانی مدت سلامتی شما را تهدید کند.

ساخت دمپرموتوری,موتور دمپر

دمپر و موتور دمپرهای زیمنس به همراه انواع مدل و مشخصات آنها!!!

طول کابل اکثر دمپر اکچویتورهای زیمنس ۹۰ سانتیمتر بوده که این محصول نیز به صورت است. بیشتر کارایی این دمپر ها در تنظیم دمپر هواساز ها بوده و ارسال آن به کنترلر می باشد. تا کنترلر هواساز بتواند با توجه به نیاز درصد دمپر را تغییر خرید موتور دمپر دهد.

موتور های دمپر هانیول را میتوان عضوی از خانواده بزرگ شیر ها در صنایع دانست. اجازه دهید سیستم شما برای چند روز کار کند و سپس سطح راحتی هر اتاق را بررسی کنید. پس از رسیدن به موقعیت مورد نظر، کلید را نگه دارید تا مانع از حرکت فنر برگشتی محرک شود.

با کیفیت پایین هوا که به طور منظم در خانه شما در گردش است، ممکن است دچار سردرد، سرگیجه، خستگی و علائم دیگری شوید که باعث بیماری در کوتاه مدت و بلند مدت می ‌شود. تنفس سالم و هوای پاک باعث بهبود کیفیت سلامتی و به طور کلی راحتی شما می‌ شود. سرمایه ‌گذاری در یک دمپر موتوری با کیفیت بالا یک سرمایه ‌گذاری ارزشمند تلقی می ‌شود.

ترانسمیتر فشار ویکا A-10