دکوراسیون چوبی، طبیعت را به خانه بیاوریم!

برقراری ارتباط و معاشرت با فامیل و دوستان و همسایگان در این عرصه به وقوع می پیوندد و شامل اتاق پذیرایی، غذاخوری، ورودی و سرویس بهداشتی مهمان است. این عرصه در طراحی پلان معماری بهتر است دارای فضایی بسیار آرام و خودمانی باشد که اتفاقات جمعی بین افراد خانواده به وقوع می پیوندد لذا این عرصه، مهمترین قسمت خانه خواهد بود. در این عرصه بندی برای طراحی خانه مسکونی پنج عرصه در نظر گرفته می شود. اما عیناً تمامی فضاهای خانه آن ها مشابه یکدیگر نیست و برای طراحی پلان هر خانواده باید به الگوی زیستی آن منطقه توجه شود. همه کسانی که خانه دوبلکس دارند نهایتا از درد زانو و کمر بخاطر رفت و آمد زیاد از پله در طول روز رنج می کشند . در طراحی پلان همه اتاق خواب ها دارای کمد با عرض استاندارد ۶۰ سانتی متر باشند. می باشد که در صورت عدم ترکیب هر یک از موارد طراحی ویلا به صورت کامل صورت نخواهد پذیرفت.

قیمت ارزان تر نسبت به ویلا دوبلکس و ویلا تریبلکس در شمال، باعث شده که هم پیمانکاران و مشتریان خرید ویلا در تصمیم گیری، آزادتر باشند. یکی از موضوعاتی که در کیفیت طراحی پلان تاًثیر بسزا دارد، تصمیم گیری در مورد موقعیت آشپزخانه است و اینکه این فضا باید از تهویه و نور مناسب بهره مند گردد. توجه نمود. سپس باید در ارتباط با شکل سرویس پله و اینکه سرویس پله ۴ طرفه، ۳ طرفه یا پله ۲ طرفه باشد، تصمیم گیری کرد. البته لکه گذاری پلان شامل جانمایی پله و آسانسور هم خواهد شد،اما به دلیل اهمیت بسیار زیاد سرویس پله ها و تاًثیرگذاری آن در روند طراحی مجموعه مسکونی باید در اولین مرحله از طراحی و به صورت مجزا قرار گیرد. جهت کارایی بیشتر فعالیت های ساختمانی باید تمامی فضاهای یک ساختمان شناسایی و گروه بندی شوند و سپس با پیش بینی ارتباط مناسب میان آن ها، بتوانند با توجه به اصول اولیه طراحی پلان همچون یک مجموعه واحد عمل کنند. در عین حال که این عرصه باید با نشیمن در ارتباط باشد اما نباید فعالیت های عرصه عمومی سبب سلب آرامش از این بخش گردد. در فضای اتاق خواب ها فعالیت هایی مانند استراحت کردن، تعویض لباس، مطالعه و گاهاً کار به وقوع می پیوندد.

این عرصه باید در بخش آرام و بی صدای خانه واقع شود، به حمام ها و سرویس ها دسترسی داشته باشد.باید توجه کنیم.باید به جانمایی سرویس بهداشتی در پلان توجه و اصول طراحی سرویس بهداشتی را رعایت طراحی داخلی خانه ویلای کنیم. سرامیک ها در رنگ ها و طرح های اکلیلی و ابرو بادی می توانند گزینه ی ساده و شیکی برای پوشش دادن کف قسمت های مختلف خانه تان مانند کف آشپزخانه ها، حمام و سرویس های بهداشتی باشند. شما میتوانید دیوارهای خانه را از کف تا سقف قفسه بندی کنید. من فکر می کنم که وجود گل و گیاه در خانه، آن هم در میان سادگی طراحی و استفاده از رنگ سفید در فضای خانه توانسته حس و حال گرم خانه بودن را القا کند. طراحی دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بخصوص اگر این دکوراسیون مربوط به آپارتمان های کوچک باشد . در طراحی ویلا بسته به اینکه ویلا به صورت دوبلکس یا طبقات کمتر و بیشتر طراحی و ساخته شود مباحث مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا تغییر می کند. در اصطلاح ویلا دوبلکس به ساختمانی گفته می شود که دارای دو طبقه مجزا بوده و این طبقات از طریق پلکان به یکدیگر متصل شده باشند.

البته توجه کنید که آموزش دیدن و یادگیری آموزش طراحی پلان مسکونی و نقشه ساختمان مسکونی بسیار مهم است. قطعا تاحالا پلان یک ساختمان مسکونی را دیده اید یا شاید به فکر طراحی پلان معماری آن برای ساختمان خود یا دیگر آشنایان باشید.سوالاتی در ذهن شما وجود دارد که چگونه پلان طراحی کنیم یا رابطه بین فضاهای مختلف چکونه باید باشد تا اصول اولیه طراحی پلان به خوبی در پلان مسكوني رعایت شده باشد.در کنار راعیت این اصول در نقشه ساختمان،هزینه و قیمت هم مهم است.اینکه هزینه طراحی نقشه معماری ساختمان نیز برای شما چقدر میشود. به طوری که شما برای هر منزلی با هر نقشه داخلی می توانید از میزهای تلویزیون موجود در بازار استفاده کنید.

ویلا نیم پیلوت در شمال، از نظر ظاهری و نمای بیرونی و همچنین نمای داخلی نسبت به ویلا فلت، شیک تر است. اجازه دهید در ادامه پیرامون خرید ویلا نیم پیلوت، معماری نیم پیلوت برای ساخت ویلا، امکانات ویلا نیم پیلوت و قیمت ویلا نیم پیلوت در مازندران بیشتر صحبت کنیم. این معماری، از بسیاری جهات، مزایایی را فرآهم می سازد که در ادامه به آن می پردازیم. در ادامه این مطلب انواع دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی را برای شما فراهم آوردیم . یکی از قدیمی ترین انواع طراحی، طراحی کلاسیک است. در طراحی ویلا اغلب ساختمان ویلا دارای یک مجاورت مرکزی و در اطراف توسط باغچه ها و آب نماها و گیاهان و درختان احاطه شده است گرچه مواردی نیز پیش می آید که ساختمان ویلا از این قاعده پیروی نکند که مرسوم نیست و در صورتی که ملاحضات منطقی در طراحی آن به کار نرفته باشد حتی ویلا را از حالت استاندارد خارج میکند. اما از نقطه نظر معماری ، طراحی ویلا به شرایط والمان های متفاوتی وابسته بوده و در طراحی ویلا باید موارد متعددی را لحاظ نمود.

سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش و میز کنار تختی از چوب راش و گردو ساخته شده است روتختی با طرح گل دار در ترکیب با چوب تصویر خوبی بوجود آورده است و رنگ قرمز شادابی و زنده بودن فضا را برجسته تر می کند. با ترکیب سه رنگ قرمز لاکی، فیروزهای و سفید و با کنار هم قرار دادن وسایلی با این ترکیب رنگ، میتوانید دکوراسیونی مدرن- سنتی ایجاد کنید. قرار دادن آباژور درختی روی دیوار اتاقهایی که با آباژور کنار دیوار روشن میشوند، خیلی زیبا است؛ زیرا نوری که از سقف بتابد، اجازه نمی دهد، درخشش لامپهای آباژور درختی به خوبی بهنظر برسد.

گزینههایی مانند حریر ساده برای تمام سبکها مناسب هستند اما میتوانید تنوع دلخواه خود را داشته باشید و گزینهای مناسب با سبک دکوراسیون، انتخاب کنید. نئوپان را میتوان سبکترین و ارزانترین نوع چوب موجود در بازار دانست که در دکوراسیون داخلی و ساخت خانه هم استفاده میشود. و باعث میشد تا کل فضای خانه پر از دود و بوی غذا گردد. این روزها بسیاری از رستوران های لوکس و مدرن ایرانی را می بینیم که غذا های خود را در ظروف مسی سرو میکنند. اگر نظری یا پیشنهادی در این مورد به ذهنتان میرسد، خوشحال میشویم که آنها را با ما در میان بگذارید. آنها را در بخش های مختلف خانه با اثاثه یا لوازم داخلی قرار دهید تا سعی کنید هماهنگی لازم را میان آنها برقرار کنید. اگر در خانه ای احتیاج به اتاق خواب مهمان بود، این فضا از عرصه خصوصی جدا می شود و در عرصه پذیرایی قرار می گیرد و در زمان هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرد فعالیتهایی مانند مطالعه و خیاطی در آن انجام می شود. این ایده برای زمانی خوبه که شما یک اتاق رو برای اتاق مهمان در نظر می گیرین و اگر مهمون شما خواست یه مدتی پیشتون باشه به راحتی از حمام اتاق خودش استفاده میکنه.

برای پوشاندن دیوارها از کاغذ دیواری طرح دار استفاده شده است و برای عمق دادن به فضای نشیمن و آشپزخانه سقف با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است. برای نورپردازی اتاق نشیمن نیز از نورپردازی خطی و چراغ های خطی استفاده شده است. هر منطقه در مازندران ویلاهایی را برای فروش در خود جای داده است اما برخی شهرها و روستاها برای خرید ویلاهای نیم پیلوت، بهتر هستند. برای آنکه بتوانید بازسازی و تغییر دکوراسیونی کم هزینه داشته باشید بهترین کار این است که تمامی عناصری را که می شود تعمیر کرد تعمیر کرده و تنها رنگ آن ها را عوض کنید . و یک نکته کاربردی از سوی ما در فراترز اینکه چون اغلب این عناصر و تزیینات به صورت دست ساز و دست بافت تهیه می شوند، امروزه تقریبا برای ایجاد و خلق فضاهایی با رویکرد سبک اصیل سنتی ایرانی، می بایست هزینه بیشتری صرف شود. این ایده جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت منوط بر اینکه اندازه خانه شما بزرگ باشد و بتوانید بخشی از خانه را به یک دکوراسیون و بخشی دیگر را به سبکی دیگر اختصاص دهید؛ اما فراموش نکنید تعادل بین سبکها بر زیبایی نهایی ساختمان شما تأثیر میگذارد؛ بنابراین حتماً از مهندسین و مشاورین باتجربه سؤال کنید.

طرح و نقش های الهام گرفته شده از طبیعت مانند درخت، گل و بوته، حیوان و انسان و نیز طرح ها و نقوش گلدار، هندسی و بوته جقه ای هستند که با رنگهای متنوع و شاد موجود در طبیعت، الگو برداری می شوند. به عنوان مثال ، فضای منفی برای مسیرهای شلوغ و پر تردد مانند راهروی خانه مورد نیاز است. خانه های ما این روزها انگار آب رفته اند! خوشبختانه ایده های ارزان در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند شاید دارای کلیشه های بسیاری در ایده های ارزان طراحی داخلی باشیم. فراهم می کند. به جهت استفاده طولانی مدت از این عرصه بهتر است بهترین موقعیت را به آن اختصاص داد و طراحی پلان با فضاهای باز همچون بالکن و ورودی در ارتباط باشد. در سالهای اخیر و به ویژه به علت بالا رفتن هزینه های خرید زمین، قطعات زمین هایی که برای ویلا سازی اختصاص یافته اند بعضا در متراژ های پایین تفکیک می شوند از طرفی برای کم شدن هزینه های ساخت نیز در این موارد نوع بنا را با حداقل فضا در نظر می گیرند که به همین جهت ساخت ویلای نیم پیلوت رواج بیشتری یافته است در این نوع از ویلا یک سطح نیم طبقه ای در سازه ایجاد می شود که در قسمت پایین معمولا برای فضای پارکینگ و انباری استفاده می گردد و در فضای بالا اتاق خواب و سرویس بهداشتی و..

یک رنگ بودن کل فضا سبب خستگی چشم بیننده می شود و می تواند تاثیر معکوسی را از خودش برجای بگذارد. چیدمان داخلی خانه تأثیرات فراوانی بر زندگی روزمره ما دارد و میتواند بر احساسات ما تأثیر بگذارد. طراحی پلان خانه مسکونی با طراحی فضاهای داخلی، حجم آن، محوطه و حیاطی که دربرگیرنده آن است تکامل می یابد.یک طراح و معماری باید از همان ابتدای طراحی مسکن باید توجه ویژه به محیط اطراف و فضاهای باز و نیمه باز داشته باشد. کیفیت طراحی پذیرایی به خوبی میتواند گویای فرهنگ و ارزشهای خانواده باشد. در پلانهای مسکونی با متراژ که میتوان دکوراسیون پذیرایی کوچک و نشیمن را یکی کرد و فضایی بزرگتر و انعطاف پذیرتر در اختیار استفاده کننده قرار می دهد. درست در قسمتی که نیم پیلوت قرار می گیرد می توان بهترین و شیک ترین تراس را تعبیه نمود.