راه پله در انتهای نام جادوگر به چه معناست؟

یکی از سخت ترین انتخاب ها هنگام خرید یک کامپیوتر جدید، انتخاب CPU مناسب است. هنگام خرید پردازنده، علاوه بر مدل های مختلف مانند AMD یا اینتل، دو نوع پردازنده «Tray» و «BOX» در بازار وجود دارد که تفاوت هایی با هم دارند. در این مقاله از Vijayato به معنای عبارت Tray که در انتهای نام پردازنده وجود دارد، می پردازیم.


نسخه چینی پردازنده چیست؟

آج های کشو به صورت عمده توسط خریدار سفارش داده می شود. کلمه چینی در فارسی به معنای چینی است. دلیل استفاده از این کلمه این است که در هنگام فروش، شیرینی ها روی سینی های مخصوص (سینی های پلی استایرن) قرار می گیرند.

به همین دلیل شرکت سازنده جعبه یا کولر جداگانه ای با این پردازنده ها ارسال نمی کند. پس در هنگام خرید این نوع پردازنده ها حتما خنک کننده ای متناسب با توان و دمای تولید شده توسط پردازنده تهیه کنید تا در هنگام استفاده از کامپیوتر با مشکل مواجه نشوید.

چرا پردازنده ها در مقادیر زیاد فروخته می شوند؟

سازندگان پردازنده مانند AMD و Intel به عنوان بخشی از سازنده تجهیزات اصلی (OEM) وظیفه دارند محصولات خود را در مقادیر زیاد در اختیار سازندگان سخت افزار مانند: Asus، Dell، MSI و Lenovo قرار دهند تا این شرکت ها بتوانند از آنها در تولید محصولات خود مانند: کامپیوترهای قابل حمل، غلاف آماده و همه در یک استفاده کنید.

سینی های انباشته پردازنده های سینی

منظور از نسخه جعبه ای پردازنده چیست؟

پردازنده BOX پردازنده ای است که با جعبه فروخته می شود. مشتریان هدف این محصول معمولا افرادی هستند که می خواهند با تهیه قطعات یدکی کامپیوتر را مونتاژ کنند که برای راحتی مصرف کننده این پردازنده ها با فن خنک کننده داخل کیس پردازنده به فروش می رسد تا خریدار نیازی به تجهیز دستگاه جداگانه نداشته باشد. واحد. خنک کننده.


تفاوت بین پردازنده های Tray و Box چیست؟

در سطح بین المللی، یکی از تفاوت های اصلی این دو نوع پردازنده، گارانتی آن است. پردازنده هایی که با جعبه تولید کننده پردازنده فروخته می شوند دارای گارانتی اصلی سازنده هستند. در حالی که این گارانتی برای آج های کشو مورد توجه سازنده قرار نمی گیرد. متأسفانه در ایران از آنجایی که گارانتی سازنده بی معنی است، فقط می توانید به گارانتی وارد کننده یا گارانتی فروشنده اعتماد کنید.

بزرگترین تفاوت این دو نوع پردازنده که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند وجود جعبه و فن در کنار خود پردازنده است که خریدار را مجبور به خرید کولر مجزا نمی کند. به همین دلیل، پردازنده های Tray نسبت به پردازنده های Box قیمت کمتری دارند.

در نتیجه این دو نوع پردازنده از نظر قدرت، امکانات سخت افزاری و قدرت پردازشی با یکدیگر تفاوتی ندارند و قدرت کامپیوتر شما کم و زیاد نمی شود.


آیا پردازنده سینی با پردازنده استوک یکی است؟

باید توجه داشته باشید که پردازنده Ultra با پردازنده استوک یا کارکرده متفاوت است و اصلا شبیه هم نیستند. محصولات استوک محصولاتی هستند که سازنده با نقص جزئی مونتاژ کرده یا زمانی که به خریدار فروخته می شود آن چیزی نبود که خریدار می خواست. این نوع محصولات با قیمت کمتری نسبت به کالای اصلی به فروش می رسند. بنابراین هیچ شباهتی بین پردازنده های سینی و استوک وجود ندارد و نمی توان آنها را مشابه دانست.


در خرید پردازنده تری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید پردازنده باید مراقب باشید، زیرا پردازنده های کشو دارای سطحی براق هستند و به وضوح می توانید آن را از یک پردازنده جدید تشخیص دهید. اگر پردازنده ای که قصد خرید آن را دارید دارای لکه ها یا خطوطی بر روی بدنه خود باشد و اگر روی سوکت آن آثاری از پین های مادربرد وجود داشته باشد، به این معنی است که پردازنده استفاده شده است و باید از خرید آن خودداری کنید. بهتر است هنگام خرید پردازنده مورد نیاز شماره پردازنده و نام آن را در سایت اینتل بررسی کنید تا با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

کجا نام و شماره عملیات را وارد کنیم

چه نوع پردازنده ای بخرم؟

اگر می خواهید پردازنده ای بخرید که نیاز به خنک کننده جداگانه نداشته باشد و خنک کننده در جعبه پردازنده بتواند نیازهای شما را برآورده کند و دمای پردازنده را کنترل کند، می توانید با در نظر گرفتن بودجه خرید خود یک پردازنده جعبه ای خریداری کنید.

پردازنده سینی اینتل

اما اگر پردازنده ای که می خواهید بخرید یک پردازنده رده بالا است و گرمای زیادی تولید می کند و همچنین اگر از رایانه برای کارهای سنگین مانند بازی یا خروجی استفاده می کنید، می توانید یک سه پردازنده و یک خنک کننده مناسب بخرید که همچنین کنترل دما را فراهم می کند.


نتیجه

پردازنده‌های کشو به خوبی پردازنده‌های Box فروخته نمی‌شوند، زیرا بیشتر به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل قیمت آن نسبت به مدل مشابه خود کمتر است. این پردازنده ها نیز با پردازنده های استوک یا کارکرده تفاوت های زیادی دارند که هنگام خرید از فروشنده باید به آنها توجه کرد.

جعبه در انتهای نام پردازنده به چه معناست؟

پردازنده ای که در جعبه با لوازم جانبی داخل آن فروخته می شود.

تفاوت بین پردازنده های Box و Tray چیست؟

بیشترین تفاوت آنها در اقلام همراه محصول و نوع گارانتی است.

آیا پردازنده سینی با پردازنده استوک یکی است؟

سینی پردازنده شامل جعبه یا خنک کننده نیست زیرا به صورت عمده به فروش می رسد. این مشکل به دلیل موجود بودن یا استفاده بودن محصول نیست.

در خرید پردازنده های چینی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید پردازنده، مطمئن شوید که فروشنده به جای سه پردازنده، یک پردازنده دست دوم و استوک به شما نفروشد!

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-tray-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86

  اکنون می توانید کل کاتالوگ زمین را به صورت آنلاین بخوانید