روسیه کنسول های بازی را برای رقابت با پلی استیشن و ایکس باکس تولید می کند

کنسول بازی یکی از محبوب ترین محصولات موجود در بازار است. علاقه مندان می توانند با پرداخت هزینه ای معقول بازی های امروز را با عملکردی معقول انجام دهند. تاکنون آمریکا و ژاپن بازیگران اصلی این عرصه بوده اند. اما ظاهرا روسیه نیز بنا به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، بر روی تولید کنسول های بازی تمرکز دارد.

روسیه با دستور پوتین وارد فاز تحقیق و توسعه کنسول بازی می شود

بازی واحد

به گزارش پی سی مگ، ولادیمیر پوتین در نشست رسمی هفته جاری دستوری جدید و بی سابقه به مقامات دولتی خود صادر کرد. رئیس جمهور روسیه رسما اعلام کرد که مسئولان مربوطه دولت وی باید هرچه سریعتر تحقیقات لازم را برای تولید کنسول های بازی ثابت و قابل حمل آغاز کنند. واضح است که پوتین برای این موضوع مهلت چندانی به مسئولین مربوطه نداد و آنها تنها تا 15 ژوئن سال جاری (26 ژوئن 1403) فرصت داشتند تا نتایج بررسی های خود را ارائه کنند.

ظاهرا منظور پوتین فقط تولید کنسول و سخت افزار آن نبوده است. این مقام بلندپایه روسی حتی به فکر توسعه یک پلتفرم بازی است. بر اساس بیانیه رسمی در وب سایت کرملین، رئیس جمهور روسیه از شورای وزیران خود خواسته است تا یک سیستم عامل مبتنی بر ابر برای اجرای بازی ها توسعه دهد. سخنگوی کرملین می گوید که این دستورات از سوی پوتین با هدف توسعه صنعت بازی محلی در روسیه صادر شده است تا روسیه در چند سال آینده به یکی از بازیگران اصلی صنعت بازی تبدیل شود.

پس از شروع حمله روسیه به اوکراین، شرکت های بزرگ بازی از جمله سونی، مایکروسافت، EA، اکتیویژن بلیزارد و نینتندو فعالیت رسمی خود را در روسیه متوقف کردند. بر اساس گزارشی که یک روزنامه روسی منتشر کرده است، پوتین برای رسیدن به این هدف به شرکت محلی خود VK اعتماد کرده است.

  به نظر می رسد Assistant with Bard تمام ویژگی های Google Assistant سنتی را نخواهد داشت

با وجود تمام این موارد، منابع موثق در این زمینه اعلام کرده اند که تولید کنسول های بازی روسی به این سادگی نیست و دستیابی به کنسولی در سطح پلی استیشن یا ایکس باکس حدود 10 سال زمان می برد. با این حال، روسیه ممکن است از کشورهای دیگر مانند چین برای پیشرفت در این زمینه کمک بگیرد.

منبع: https://digiato.com/gadgets/russian-gaming-console-is-near