رکورد بالاترین سرعت حرکت در قایق های برقی شکسته شد

اخیراً یک تیم دانشجویی از دانشگاه پرینستون با سرعت متوسط ​​183.8 کیلومتر در ساعت رکورد سرعت جهانی قایق های برقی را شکست. این رکورد در رویدادی از این نوع شکسته شده است “کیلومتر پرواز” ثبت شده است؛ در این نوع رویداد، قایق مجاز است قبل از ورود به بخشی که در آن رکورد ثبت شده است، سرعت خود را افزایش دهد. این رکورد قبلا در اختیار قایق تندرو جگوار بود 142.6 کیلومتر در ساعت بود.

طبق گزارش دانشگاه پرینستون، این رویداد رکوردشکنی در 26 اکتبر در دوره حقوقی انجمن قایق های موتوری آمریکا (APBA) در دریاچه تاونسند در کارولینای شمالی رخ داد. این مسیر از نوع “کیلومتر پرواز” بود که در آن قایق مجاز است قبل از ورود به بخش 1 کیلومتری آب که در آن رکورد قایق ثبت می شود، سرعت خود را افزایش دهد.

سریع ترین قایق برقی جهان

برای ثبت چنین رکوردهایی، یک قایق دو دور یک کیلومتری متوالی را طی می کند و بالاترین سرعت ثبت شده آن به طور میانگین محاسبه می شود. راننده این قایق برقی، جان پیترز، در دور اول حداکثر سرعت 178.8 کیلومتر بر ساعت و در دور دوم 189 کیلومتر بر ساعت را با میانگین 183.8 کیلومتر در ساعت ثبت کرد.

پیش از این این قایق تندرو برقی به ثبت رسیده بود جگوار بود پنج سال پیش حداکثر سرعت، بیشینه سرعت 142.6 کیلومتر در ساعت ثبت شده: قایق «ویژن مارین کانادا» در ابتدای سال جاری رکورد 186.7 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد. طبیعتا این رکورد در رویدادی متفاوت از رویداد کیلومتر پرواز بود.

  Extreme E به Extreme H تبدیل می شود، یک سری مسابقات هیدروژنی که از سال 2025 شروع می شود

قایق “پرنده بزرگ» تیم دانشگاه پرینستون بدن دارد هواپیمای دریایی (هواپیما دریایی) پرو او هست. این قایق توسط یک قایق ساز معروف ساخته شده است اد کارلسون در سال 1993 ساخته شد. در آن سال ها این بدنه مجهز به موتورهای گازسوز بود و رکوردهای پروازی را برای کیلومترها به ثبت رساند. حالا بدنه این قایق خودش را دارد موتور الکتریکی دریایی FM100 تصحیح شده است. این موتور در حالی که قدرت بیشتری تولید می کند وزن اضافه نمی کند. در واقع، وزن کل پرنده بزرگ، از جمله راننده، فقط است 442 کیلوگرم او هست. سایر قایق های برقی تا 1814 کیلوگرم وزن دارند.

به دلیل شکستگی میل پروانه، قایق بیگ برد قادر به حرکت کنده خود نبود. تیم دانشگاه پرینستون اکنون امیدوار است پس از تعمیر قایق بتواند این کار را انجام دهد بیشترین میانگین سرعت 193 کیلومتر در ساعت است او ضربه می زند

منبع: https://digiato.com/interdisciplinary/princeton-university-student-team-sets-new-electric-boat-speed-record