سال گذشته حملات سایبری 20 برابر شده است

وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش 20 برابری حملات سایبری طی یک سال گذشته، تاکید کرد: با آمادگی‌های بالا برای مقابله با حملات سایبری، بخش بزرگی از خدمات حیاتی کشور با پشتیبانی وزارت ارتباطات برقرار است. حاشیه امن

به گزارش دیجیاتو به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زری پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در همایش گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اعلام کرد: امروز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می شود. وزارتخانه هایی که مستقیما با حیات در تعامل هستند، افزود: مردم شلوغ هستند و هر گونه اختلال در ارتباطات می تواند مشکلات جدی برای مردم ایجاد کند.

زربور معتقد است مردم باید به موضوع پدافند غیرعامل و آمادگی در برابر تهدیدات توجه ویژه داشته باشند و سطح آمادگی در برابر تهدیدات را از قبل افزایش دهند و برای آنها برنامه ریزی کنند.

زرپور با اشاره به اینکه در وزارت ارتباطات آیین نامه های مختلفی برای اطمینان از صحت عملکرد دستگاه های مختلف تهیه و تدوین شده است، تصریح کرد: البته در کنار این اقدامات کلی، اقدامات اساسی و اساسی نیز انجام شده است. از مهمترین آنها راه اندازی و مدیریت صددرصد ترافیک است.» ترافیک در کشور از طریق سامانه مدیریت خدمات نام دامنه یا DNS است.

وی با اشاره به تلاش های مستمر دشمن برای تخریب زیرساخت های ارتباطی کشور گفت: در یک سال گذشته حجم حملات سایبری DOS (منع سرویس) و DDOS (منع سرویس توزیع شده) 20 برابر شده است و هدف اصلی این حملات کور برای برهم زدن و از کار انداختن فرآیند ارائه خدمات به شرکت ها است که در نقطه مقابل هدف پدافند غیرعامل یعنی تضمین ارائه خدمات به مردم است.

  اپل احتمالا یک پردازنده سیگنال ویدیویی سفارشی (ISP) برای آیفون خواهد ساخت

وی افزود: مقابله با این سطح و حجم حملات مستلزم تدابیر ویژه است و در این راستا شرکت ارتباطات زیرساخت در حال حاضر با آنها برخورد می کند و سیستم ها را برای مقابله با حملات DOS و DDOS گسترش داده است و همین امر باعث شده بخش بزرگی از این حملات ایجاد شود. خدمات حیاتی کشور که توسط وزارت ارتباطات حمایت می شود، راه اندازی شود.» در یک حاشیه امن.

پیش از این وزیر دفاع غیرعامل از خنثی سازی ده ها حمله سایبری به زیرساخت های کشور خبر داده بود. در گزارشی که اوایل سال جاری منتشر کرد، شرکت زیرساخت‌های ارتباطی تایید کرد که بیش از 8000 حمله سایبری را دفع کرده است. ناگفته نماند که وزیر ارتباطات پیشتر اعلام کرده بود که یکی از دلایل اصلی افت کیفیت شبکه و اینترنت، حملات سایبری به زیرساخت های کشور است. همچنین شایان ذکر است که با رشد فیلترینگ و به دنبال آن رشد استفاده از فیلترشکن ها، امنیت اینترنت در ایران کاهش یافته و زمینه را برای حملات سایبری فراهم کرده است.

منبع: https://digiato.com/iran-technology-news/20-times-increase-in-cyber-attacks-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2