سامسونگ می گوید بیکسبی هنوز نمرده است

ظاهراً بیکسبی هنوز نمرده است. یکی از مدیران سامسونگ به CNBC گفت که این شرکت “بسیار سخت کار می کند” تا دستیار صوتی خود را به ویژگی های هوش مصنوعی تجهیز کند، که نشان می دهد شرکت Gemini را به عنوان یک رقیب و نه یک جایگزین می بیند.

دانستن این موضوع خوب است، زیرا برخی از ما شروع به تعجب کردیم. در اوایل سال جاری، در حالی که سامسونگ مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را برای گوشی‌های پرچمدار خود اعلام کرد، دستیار صوتی آن به سختی ذکر شد. سامسونگ و گوگل همچنین با استفاده از Gemini Nano، مدل هوش مصنوعی درون دستگاهی گوگل، معامله بزرگی در مورد گوشی های گلکسی اس 24 انجام دادند. دیدن جایگزینی سامسونگ با دستیار جمینی گوگل به جای بیکسبی چندان طولانی نبود، اما ظاهراً این برنامه نیست.

وون جون چوی، معاون اجرایی موبایل سامسونگ، به CNBC گفت: “من فکر می کنم ما باید نقش بیکسبی را دوباره تعریف کنیم تا بیکسبی بتواند به هوش مصنوعی مولد مجهز شود” و افزود که او باید “باهوش تر” باشد. و قادر به گفتگوی طبیعی تر است. همانطور که پیش می‌آید، سامسونگ تنها شرکت فناوری نیست که تلاش می‌کند هوش مصنوعی را در دستیار صوتی خود ادغام کند: انتظار می‌رود اپل سیری مجهز به هوش مصنوعی را در WWDC امسال معرفی کند.

در همین حال، ویژگی‌های هوش مصنوعی گلکسی اس 24 از طریق به‌روزرسانی One UI 6.1 به گوشی‌های سال گذشته ارائه شد. Galaxy AI، همانطور که کل بسته نامیده می شود، در حال حاضر رایگان است. اگر سامسونگ قصد دارد در آینده ویژگی‌های هوش مصنوعی خود را شارژ کند، باید بسیار بیشتر از آنچه در حال حاضر توانایی دارد ارائه دهد. این چشم انداز هر چه باشد، به نظر می رسد بیکسبی بخشی از آن است.

  Sideloading به iOS می آید. یک تغییر اساسی در سیستم عامل اپل

منبع: https://www.theverge.com/2024/4/1/24118253/samsung-galaxy-ai-bixby-voice-assistant