سامسونگ هوش مصنوعی مشابه ChatGPT خود را برای دستگاه های گلکسی معرفی می کند

سامسونگ روز چهارشنبه اعلام کرد که پاسخ خاص خود را به ChatGPT با Gauss، مدل هوش مصنوعی مولد خود دارد. اندکی پس از آن، این شرکت گلکسی AI را به اشتراک گذاشت، که آن را به عنوان یک تجربه هوش مصنوعی برای دستگاه های تلفن همراه معرفی می کند.

سامسونگ چیز زیادی در مورد هوش مصنوعی گلکسی فاش نکرده است، از جمله اینکه آیا از مدل Gauss استفاده خواهد کرد یا خیر. Galaxy AI در بیانیه مطبوعاتی سامسونگ با استفاده از ترکیبی از هوش مصنوعی روی دستگاه و مبتنی بر ابر «تجربه هوش مصنوعی» نام‌گذاری شده است که «با همکاری‌های آزاد ما با ایده‌های رهبران صنعت همفکر امکان‌پذیر شده است».

مشخص نیست که کدام دستگاه‌ها از Galaxy AI استفاده می‌کنند، آیا این Galaxy S24 سامسونگ در اوایل سال 2024 انتظار می‌رود یا سایر تبلت‌ها و پوشیدنی‌های گلکسی باشد، اما اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد. سامسونگ بلافاصله به درخواست شفاف سازی پاسخ نداد.

همچنین مشخص نیست که Galaxy AI چگونه تجربه کاربری با دستگاه های تلفن همراه گلکسی را تغییر می دهد، اگرچه سامسونگ مثالی را ارائه کرده است. یک ویژگی جدید به نام تماس با ترجمه زنده هوش مصنوعی به کسانی که «جدیدترین تلفن هوشمند گلکسی AI» را دارند، این امکان را می‌دهد تا از هوش مصنوعی گلکسی برای ترجمه صدا و متن در زمان واقعی استفاده کنند. این ویژگی به هوش مصنوعی روی دستگاه محدود می‌شود، بنابراین مکالمات و ترجمه‌ها از تلفن خارج نمی‌شوند.

Wonjoon Choi، رئیس بخش تحقیق و توسعه Mobile eXperience Business، در این بیانیه گفت: “Galaxy AI جامع ترین ارائه اطلاعات ما تاکنون است و برای همیشه نحوه تجربه ما از تلفن هایمان را تغییر خواهد داد.”

  رندرهای مفهومی اپل واچ طراحی جدید با اتصال بند مغناطیسی

سامسونگ همچنین مشخص نکرده است که چه چیزی بخش روی دستگاه تجربه هوش مصنوعی گلکسی را فعال می کند. این شرکت روز دوشنبه تراشه جدید Exynos 2400 خود را برای تلفن های رده بالا معرفی کرد که علاوه بر پیشرفت های دیگر، هوش مصنوعی روی دستگاه را نیز به همراه دارد، اما تلفن های سامسونگ همیشه از تراشه های اگزینوس استفاده نمی کنند – آنها گاهی از سیلیکون Qualcomm Snapdragon استفاده می کنند. ماه گذشته، کوالکام از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 خود با هوش مصنوعی یکپارچه برای گوشی های رده بالا رونمایی کرد.

بیشتر گوشی‌ها سال‌هاست که از هوش مصنوعی برای پاک‌سازی تصاویر گرفته‌شده با دوربین و گرفتن عکس‌های شبانه و همچنین تشخیص درخواست‌های صوتی با دستیارهای صوتی استفاده می‌کنند. هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT پاسخ‌های جدیدی به پرسش‌ها ارائه می‌دهد و نوید اطلاعات هوشمندانه‌تر و مفیدتر در صورت تقاضا را می‌دهد. اینها عمدتاً خدمات مبتنی بر ابر هستند، که در آن پرس‌و‌جوها باید از مزارع سرورهایی که مدل‌های یادگیری زبان و هوش مصنوعی تولیدی دارند ارسال و بازگردانده شوند.

کوالکام پیشرو در زمینه هوش مصنوعی مولد در دستگاه‌ها بوده است و می‌گوید که مزایای متعددی نسبت به رویکرد مبتنی بر ابر دارد. با اجرای هوش مصنوعی بر روی دستگاه و ارسال نکردن داده‌ها به ابر، پاسخ‌ها می‌توانند بر اساس رفتار و عادات کاربر خصوصی و شخصی‌سازی شوند (مانند پیشنهاد دادن به رستوران‌هایی که بازدید می‌کنید). هوش مصنوعی همچنین می‌تواند بدون نیاز به سیگنال سلولی کار کند و از آنجایی که با باتری دستگاه کار می‌کند، در انتشار مرکز داده نقشی ندارد.

  کدام کشورها بیشترین انرژی هسته ای را تولید می کنند؟ + نمودارها

سامسونگ اولین سازنده گوشی است که به سازندگان تراشه مانند کوالکام و مدیاتک در اعلام هوش مصنوعی مولد در گوشی‌هایی که در سال 2024 عرضه می‌شوند، ملحق شده است، این ابزارها و دستیارهای هوش مصنوعی جدید می‌توانند نحوه استفاده ما از گوشی‌های خود را در خانه تغییر دهند. همه چیز به این بستگی دارد که صنعت موبایل چگونه این فناوری جدید را پیاده‌سازی می‌کند و آیا فوراً برای مصرف‌کنندگان مفید است یا مانند 5G، سال‌ها طول می‌کشد تا بر تجربه تلفنی روزانه ما تأثیر بگذارد.

منبع: https://www.cnet.com/tech/mobile/samsung-teases-its-own-chatgpt-like-ai-for-galaxy-devices/#ftag=CAD590a51e