ساندار پیچای ادعاهای ضد رقابتی علیه گوگل را در دادگاه اپیک گیمز رد کرد

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت برای دومین بار در دو هفته گذشته به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شد و این بار از گوگل در برابر ادعاهای ضد انحصار اپیک گیمز مبنی بر سوء استفاده از قدرت بازار خود دفاع کرد. او همچنین تایید کرد که گوگل 36 درصد از درآمد تبلیغاتی خود را به اپل پرداخت می کند تا سافاری را به موتور جستجوی پیش فرض تبدیل کند.

به گزارش بلومبرگ، پیچای در طول شهادت 90 دقیقه‌ای خود تلاش کرد تا ادعاهای توسعه‌دهنده Fortnite Epic Games مبنی بر استفاده فروشگاه Google Play از تکنیک‌های غیرقانونی برای حفظ سلطه خود بر بازار تلفن همراه را رد کند.

پیچای در پاسخ به سوال وکلای گوگل که آیا این شرکت عمداً رقابت را همانطور که Epic ادعا می کند خفه می کند، گفت: این درست نیست:

“مأموریت ما فراهم ، دسترسی به اطلاعات است تا به طور کلی در دسترس و مفید باشد. اندروید یک رویداد بی سابقه است؛ هیچ سیستم عامل دیگری رایگان و منبع باز با دو و نیم میلیارد کاربر نیست.”

همچنین در بخشی دیگر از دادگاه، وکیل اپیک از پیچای درباره عدم ذخیره سابقه مکاتبات در گوگل که یکی از موضوعات اصلی دادگاه بود، سوال کرد. به نظر می رسد اپیک معتقد است که گوگل به عمد این ارتباطات را حذف می کند تا اثری از مکالمات در داخل شرکت باقی نماند و در دادگاه قابل پیگیری نباشد. مدیر عامل آلفابت پاسخ داد که دستورالعمل‌ها را برای حفظ ایمیل‌ها، اسناد و گزارش‌های چت خود دنبال کرده است. با این حال، پیچای اذعان کرد که برخی از اسناد به عنوان “ممتاز” علامت گذاری شده اند و در صورت غیرفعال نشدن این ویژگی، پس از یک روز حذف خواهند شد.

  کهکشان های مرموز با سیاهچاله های عظیم

تایید پرداخت 36 درصد از درآمد تبلیغات گوگل در سافاری به اپل

پیچای همچنین تایید کرد که گوگل 36 درصد از سهم درآمد خود را برای استفاده از Safari به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض به اپل پرداخت می‌کند که سالانه بین 18 تا 20 میلیارد دلار است. اقتصاددان ارشد آلفابت اخیرا به وزارت دادگستری گفته است که گوگل 36 درصد از درآمدی را که از تبلیغات موتورهای جستجو در مرورگر سافاری به دست می آورد، به اپل پرداخت می کند.

اگرچه این شکایت به طور مستقیم مانند پرونده وزارت دادگستری، تجارت اصلی آلفابت را تهدید نمی کند، اما اگر هیئت منصفه به نفع Epic رای دهد و گوگل را مجبور کند راه های جدیدی برای پرداخت و انتشار برنامه ها ارائه دهد، این غول موتور جستجو ممکن است در سال 2019 میلیاردها دلار ضرر کند. درآمد .از دست می دهد

منبع: https://digiato.com/finance-investment/alphabet-ceo-epic-games-trial