سطح جیوه در جو زمین به دلیل فعالیت های انسانی 7 برابر شده است

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که سطح آلودگی جیوه در جو زمین از آغاز دوران مدرن (حدود 1500 پس از میلاد)، 7 بار افزایش یافته است

دانشمندان در تحقیقات خود که در ژورنال Geophysical Research Letters منتشر شد، ادعا کردند که جو زمین تقریباً حاوی 580 تن قبلاً جیوه بود، اما امروزه سطح جیوه در جو تقریباً است 4000 تن او رسید. تفاوت بین این دو میزان میزان تأثیر فعالیت های انسانی بر افزایش آلودگی جوی با جیوه را نشان می دهد.

السی ام. ساندرلند، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه هاروارد، در بیانیه ای گفت:

“درک چرخه طبیعی جیوه حاصل از فعالیت های آتشفشانی، هدف مهمی برای سیاست های کاهش انتشار جیوه است و به ما امکان می دهد تا تاثیر فعالیت های انسانی بر محیط زیست را بهتر درک کنیم.”

خطرات جیوه برای محیط زیست و انسان

جیوه، به ویژه نوعی به نام متیل جیوه، برای انسان بسیار سمی است. تقریباً همه ما روزانه تا حدودی در معرض آنها هستیم و ماهی و غذاهای دریایی حاوی مقادیر بسیار بالایی از این مواد هستند. به گفته محققان، معمولا کمتر از یک نانوگرم جیوه در یک متر مکعب هوا وجود دارد، اما این مقدار ناچیز حتی توسط ماهواره ها نیز قابل تشخیص نیست.

در چند سال گذشته گزارش های زیادی در مورد تغییرات اقلیمی و محیط زیست منتشر شده است که متاسفانه اکثر آنها نگران کننده هستند. دانشمندان اخیراً اعلام کردند که نیمکره جنوبی زمین به تدریج با کمبود آب رو به رو می شود. WWF همچنین هفته گذشته اعلام کرد که 650000 هکتار از دشت های بزرگ آمریکا تنها در سال 2021 تخریب شده است. همانطور که محققان سازمان ملل هشدار داده اند، این گزارش ها نشان می دهد که جهان در حال نزدیک شدن به نقاط بحرانی زیست محیطی است.

  معاون اپل استراتژی‌های این شرکت را در رابطه با مدل‌های مختلف آی‌پد توضیح داد

منبع: https://digiato.com/environment/humans-spiking-mercury-atmosphere