سورا از OpenAI به تازگی یک موزیک ویدیوی Trippy منتشر کرده است تا شعله های تبلیغاتی هوش مصنوعی را برافروخته کند.

OpenAI هنوز اعلام نکرده است که Sora چه زمانی در دسترس خواهد بود – یا جزئیاتی در مورد داده های آموزشی آن – اما این باعث نشده است که این شرکت با انتشار یک کلیپ ویدیویی ایجاد شده توسط تولید کننده ویدیوی هوش مصنوعی، فتنه انگیزی ایجاد کند.

روز چهارشنبه، OpenAI موزیک ویدیوی آهنگی به نام “Worldweight” از آگوست کمپ، نوازنده مستقل را منتشر کرد. این ویدئو که با سورا ساخته شده است، مجموعه ای از صحنه های رویایی مانند یک کریستال غول پیکر در باغ، گیاهان نورانی روانگردان و تصاویر آرشیوی دانه دانه از صخره های مرجانی زیر آب است. جلوه‌های بصری بسیار شایسته یک فضای موسیقایی است که یادآور تابلوهای هنرمندان الکترونیک کانادا و Aphex Twin است.

همچنین ببینید:

8 ویدیوی Wild Sora AI تولید شده توسط ابزار OpenAI جدید که باید ببینید

هنگامی که OpenAI در ماه فوریه Sora را معرفی کرد، مکالمه تاریک اخلاقی و قانونی در مورد هوش مصنوعی مولد را تقویت کرد. سوالات موجود در مورد داده های آموزشی، نقض حق نسخه برداری و جایگزینی شغل در مورد ChatGPT و DALL-E اکنون از Sora پرسیده می شود.

ما پاسخ هایی داریم، اما هنوز هیچ چیز مشخصی نیست. در مصاحبه با روزنامه وال استریتمیرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI، گفت که سورا در مورد «داده‌های در دسترس عموم و داده‌های دارای مجوز» آموزش دیده است، اما نمی‌داند که آیا این شامل ویدیوهایی از یوتیوب، اینستاگرام و فیس‌بوک است یا خیر.

موراتی در پاسخ به سوالی درباره اختلالات احتمالی در صنعت فیلم و خلاق، خط OpenAI برای دریافت بازخورد اولیه از گروه منتخبی از آزمایش‌کنندگان را تکرار کرد. او گفت: «ما از مردم در صنعت فیلم و سازندگان در سراسر جهان می‌خواهیم که در توسعه بیشتر آن مشارکت داشته باشند. روزنامه. عرضه به ظاهر آهسته و عمدی، OpenAI را از جلب نظر استودیوهای هالیوود و عوامل فیلم منع نکرده است.

  کاربران به دلیل فروش پردازنده های دارای این آسیب پذیری علیه اینتل شکایت کرده اند

برای کمپ، استفاده از سورا برای کارگردانی ویدیوی خود، «آنچه آهنگ همیشه شبیه آن بود» در ذهنش بود. او در یک پست اینستاگرامی گفت: “این چیزی است که من در مورد این ابزار خاص می دانم. من می توانم آنچه را که زمانی پشت چشمان بسته من قفل شده بود – به تنهایی به اشتراک بگذارم.”

همه اینها به این معنی است که قطبی ، فناوری جدید، بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید، هم وحشتناک و هم هیجان انگیز است.

موضوعات
هوش مصنوعی OpenAI

منبع: https://mashable.com/article/openai-sora-dropped-trippy-music-video-fan-ai-hype-flames