شاسی بلند تمام الکتریکی Lucid Gravity بالاخره با برد 440 مایل معرفی شد

سازنده خودروهای الکتریکی Lucid از Gravity، یک شاسی بلند تمام الکتریکی سه ردیفه با بردی که به طور فرضی می تواند تسلا مدل X، Fisker Ocean یا Rivian R1S را در ایستگاه شارژ گیر کند، رونمایی کرده است.

اهمیت جاذبه شفاف – و به طور خاص تر استقبالی که از آن دریافت می شود – برای سازنده خودروهای الکتریکی وجود دارد. سدان لوسید ایر، اولین خودروی الکتریکی این شرکت، نقدهای مثبتی دریافت کرد. با این حال، تقاضا در سال جاری کاهش یافته است و این خودروساز را مجبور به کاهش قیمت و کاهش پیش بینی تولید خود در سال جاری کرده است.

جاذبه می تواند به لوسید کمک کند تا جایگاه خود را در بخش رقابتی خودروهای الکتریکی به دست آورد. البته، لوسید باید وسیله نقلیه را راه اندازی کند. Lucid سدان خود را به تعویق انداخته است و SUV آن نیز از این نظر تفاوتی ندارد. این شرکت در ابتدا قصد داشت ساخت شاسی بلندهای Gravity را در اواخر سال 2023 آغاز کند، اما در آگوست تاریخ تولید را به اواخر سال 2024 بازگرداند.

مبانی جاذبه شفاف

شفاف - جاذبه - زمین

اعتبار تصویر: شفاف

لوسید به طرز درخشانی نوشت که این وسیله نقلیه الکتریکی “منشور طلوع عصر جدیدی برای SUV های الکتریکی است.” توضیحی برای این لحن وجود دارد; با کاهش فروش اولین وسیله نقلیه لوسید (یک سدان لوکس به نام ایر)، آینده آن اکنون به این بستگی دارد که آیا جاذبه واقعاً می تواند نیرویی در بازار خودروهای الکتریکی باشد یا خیر. با این حال، این یک دوره جدید برای Lucid است. و شاسی‌بلند تمام الکتریکی که او طراحی کرده است، ویژگی‌های قابل‌توجهی دارد، از جمله طراحی خشن و کم ارتفاع با دم اسپرت در عقب، که به ضریب درگ 0.24 کمک می‌کند. این طراحی آیرودینامیک عاملی موثر در عمر باتری آن است. Lucid همچنین ادعا می کند که این وسیله نقلیه از صفر به شصت در کمتر از 3.5 ثانیه می رسد، تقریبا یک ثانیه سریعتر از ادعای تسلا برای مدل X Plaid.

  مانیتور 23.8 اینچی 1080p جدید AOC با قیمت 84 دلار معرفی شد.

Lucid Gravity دارای یک پیشرانه فشرده با موتورهای EV و معماری الکتریکی 900 ولتی است. ظرفیت بار بیش از 1500 پوند و 6000 پوند اضافی این شرکت ادعا می کند ظرفیت یدک کشی دارد. Lucid تخمین می زند که برد Gravity از 440 مایل فراتر خواهد رفت. پیتر راولینسون، رئیس Lucid در بیانیه‌ای گفت که برد پیش‌بینی‌شده «با باتری کمی بیش از نصف اندازه برخی از رقبای تشنه باتری ما» امکان‌پذیر است. اگر در شرایط دنیای واقعی همانطور که Lucid پیشنهاد می کند عمل کند، طولانی ترین SUV الکتریکی موجود در بازار خواهد بود.

همچنین ظاهراً این وسیله نقلیه می‌تواند مانند تسلا شارژ شود – پس از حدود 15 دقیقه با یک شارژر سریع تا 200 مایل برد را بلعیده است. شاسی بلند هفت سرنشینی که این شرکت می گوید قیمت اولیه آن کمتر از 80000 دلار خواهد بود. اگر تاریخ راهنما باشد، افزونه‌ها و سطوح تزئینی زیادی وجود خواهند داشت که قیمت را بسیار فراتر از این رقم می‌رسانند.

درون گرانش شفاف

شفاف-جاذبه-SUV داخل

اعتبار تصویر: شفاف

در داخل SUV یک صفحه نمایش OLED خمیده 34 اینچی قرار دارد که بالای فرمان بازطراحی شده شناور است. Lucid، همان طور که با Air انجام داد، لمس های داخلی را تقویت می کند.

نکته قابل توجه پیکربندی هفت سرنشین و کنسولی است که برای فضای ذخیره سازی اضافی باز می شود. Lucid گفت که این صندلی‌های کشویی ردیف دوم با میزهای داخلی راحت ترکیب می‌شوند تا «تجربه صندلی‌های عقب بلندشده» را تجربه کنند.

به گفته این شرکت، این صندلی‌های عقب در ردیف‌های دوم و سوم، به صورت صاف تا می‌شوند تا بیش از 112 فوت مکعب فضای بار قابل استفاده را فراهم کنند.

  TikTok احتمالا بخش دیگری از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد

منبع: https://techcrunch.com/2023/11/16/lucid-gravity-suv-ev/