شرکت مکس هلدینگ یک صندوق سرمایه گذاری امیدوارکننده را معرفی کرد

Max Holdings سهام خود را افشا کرد. این صندوق با نام سندادو امیدبخشی امید قصد دارد شرکت هایی را که علیرغم پتانسیل بالایشان آسیب دیده اند، در آستانه شکست و نیازمند تغییرات اساسی هستند را خریداری و به بازار رقابت بازگرداند. روال این گروه به این صورت است که همه این شرکت ها در نهایت باید فروخته شوند و اعتماد امید از آنها خارج شود.

تیم لطیف در نشست خبری که به مناسبت فعالیت این صندوق آغاز شد اعلام کرد که مکس در سال 2018 تاسیس شد و در ابتدا یک سری شرکت های دیجیتالی داشت اما در نهایت به این نتیجه رسید که باید وارد دنیای سرمایه گذاری شود. فضای سرمایه و روند رشد استارت‌آپ برای پیشروی منظم: در این مدت حدود 20 تراکنش انجام داده‌ایم و گروه شرکت‌های مکس در حال حاضر بیش از دو هزار کارمند دارد. برندهایی مانند Ezki، Ezkiwam، Doctorto، Plak، Khodro 45، Humka، Idip از جمله شرکت هایی هستند که زیر مجموعه مکس هستند.

وی با اشاره به مفهوم سهام خصوصی اظهار داشت: این نوع سرمایه گذاری در دنیا بسیار رایج است و در ده سال گذشته رشد بیشتری داشته است. او شروع این نوع سرمایه گذاری در تاریخ را به سال 1901 مرتبط دانست، زمانی که یک بانک یک شرکت بزرگ فولاد را خرید. وی به گروه هایی مانند KKR که پیشگام و پیشرو این نوع سرمایه گذاری هستند، اشاره کرد و اعلام کرد که آنها نیز احساس می کنند چنین صندوقی در ایران وجود ندارد.

به گفته تیم لطیف، پنج تریلیون دلار عددی است که توسط شرکت های فعال در این حوزه مدیریت می شود و طبق آمار سی درصد از حجم خرید و فروش در دنیا متعلق به این شرکت ها است. اعتقاد بر این است که این موارد نشان می دهد که این موضوع چقدر در جهان محبوب است و قدرت و نفوذ اقتصاد بخش خصوصی را بیش از هر زمان دیگری نشان می دهد.

  چگونه یک نفرین می تواند برای شخص مفید باشد؟

تیم لطیف با تاکید بر اینکه مکس امید می‌خواهد سرمایه‌گذاری حرفه‌ای را برای شرکت‌ها به ارمغان بیاورد، تاکید کرد: یکی از مسائل مهم در اقتصاد ما این است که شرکت‌ها باید به درستی مدیریت شوند، دانش مدیریت در ایران ضعیف است و در بحث تامین مالی بحث درستی نداریم. کشور. شرکت های کوچک پر از پتانسیل را می توان خریداری کرد اما در مسیر اشتباه رفت و تغییرات درستی در آنها ایجاد کرد. شرکت های تحت تأثیر را می توان با قیمت خوب و ثابت خریداری کرد. مشکلات را برطرف خواهیم کرد.» او معتقد است زمانی که در اکوسیستم استارتاپی ایران فعال بوده اند با سخت ترین چالش ها مواجه بوده اند و می توانند بر مشکلاتی که این نوع سرمایه گذاری ممکن است به وجود بیاورد فائق آیند.

به گفته تیم لطیف آنها با سرمایه 500 میلیارد تومانی شروع کردند و قصد دارند این مبلغ را برای خرید هشت تا ده تیم هزینه کنند.

احمدرضا نخجوانی، مدیرعامل مکس امید نیز به 17 سال فعالیت خود در شاتل گروپ اشاره کرد و اعلام کرد که مسائل متعددی از جمله محدودیت های اینترنتی و قیمت گذاری اجباری باعث ، این صنعت شده است. وی اعلام کرد که سعی شده این شرکت به صورت کاملا علمی و دقیق مدیریت شود و در دانشگاه ها مرجع شود. نخجوانی معتقد است این دانش مدیریتی باید در تمامی شرکت ها به کار گرفته شود تا به موفقیت دست پیدا کنیم.

نخجوانی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری امیدوارانه بهترین تساوی است که می توان از برابری خصوصی در ایران به دست آورد، زیرا قصد دارند به شرکت هایی که دچار ناامیدی شده اند کمک کنند و نجات دهند: «به نظر من بسیاری از سازمان ها در حوزه مدیریت مشکلات بسیار جدی دارند. این را نیز می دانند، اما نمی توانند کاری انجام دهند در مواقع بحران، سازمان ها برای موفقیت به یک سری تغییرات جدی نیاز دارند.

  سود هواوی در سه ماهه اول سال 2024 564 درصد افزایش یافت

اعتقاد بر این است که آنها به زیرساخت های خوبی در مکس هلدینگ رسیده اند تا بتوانند ماموریت سرمایه گذاری امیدوارکننده خود را انجام دهند. وی چهار مرحله از فعالیت خود را پیش بینی کرد: “در چهار مرحله سرمایه، کسب و کار را به جلو می بریم.” ما سرمایه را جذب می کنیم، معاملات انجام می دهیم، مدیریت را بهبود می بخشیم و شرکت را رشد می دهیم و در نهایت خارج می شویم و به پروژه بعدی می رویم.

تیم لطیف در پاسخ به سوالی درباره شرکت هایی که قصد سرمایه گذاری در آنها را دارند، گفت: معتقدم مدیریت صحیح در هر شرکتی در هر زمینه، در هر زمینه و بعد می تواند آن شرکت را موفق کند. به همین دلیل ما روی منطقه خاصی تمرکز نمی کنیم و اندازه شرکت برای ما مهم نیست، اما خرید ما باید یک خرید خوشمزه باشد. صرفه اقتصادی دارد و می توانیم با آن ارزش افزوده ایجاد کنیم.»

نخجوانی در پاسخ به دیجیاتو درباره نحوه انتخاب شرکت ها گفت: شرکت ها می توانند از ما کمک بخواهند و خودمان بازار را رصد می کنیم، موضوع کمک ما تزریق پول و بحث بهبود مدیریت در شرکت است، همچنین وجود دارد. مجموعه ای از شرکت ها که اساساً برای فروش هستند و ما کاملاً بازار را زیر نظر داریم تا “فرصت های موجود” را کشف کنیم. اما وی با تاکید بر اینکه کار آنها بسیار دقیق خواهد بود و سرعت در اولویت نیست، تاکید کرد: ما باید با احتیاط پیش برویم و یک شرکت بخریم تا مطمئن شویم سرمایه گذاری درستی انجام می دهیم. در همین راستا تیم لطیف اعلام کرد که شرکت های بزرگ بین المللی در این زمینه ممکن است 1500 شرکت را مورد بررسی قرار دهند و در نهایت در پنج شرکت سرمایه گذاری کنند.

  سریال The Boys و تمسخر ترامپ با ابرقهرمانان

نخجوانی همچنین درباره مدت زمانی که هر سرمایه گذاری ممکن است طول بکشد به دیجیاتو گفت: “این نیز زمان می برد و کارها باید با دقت انجام شود. هر یک از قراردادهای ما ممکن است بین 3 تا 5 سال طول بکشد. ما بخشی از سرمایه ای را که می گیریم از دیگران جذب می کنیم و می خریم. شرکت ها و باید “ما قادر خواهیم بود سود و پول آنها را برگردانیم.” به همین دلیل است که ما با اطمینان به جلو می رویم و در پایان باید تیم را بفروشیم تا بتوانیم پول را به سایر سرمایه گذاران و شرکای تجاری خود برگردانیم. “

امید مکس، یک شرکت سرمایه گذاری آینده دار، یک هفته است که فعالیت می کند و قصد دارد تغییراتی در اقتصاد بخش خصوصی ایجاد کند. این شرکت تمرکز خاصی بر روی شرکت های نوظهور یا فعال در زمینه خاصی ندارد و قصد دارد هر مجموعه تجاری که پتانسیل بالایی دارد اما با مشکل مواجه است را خریداری کند و با تغییرات اساسی آن شرکت را بهبود بخشد و در ادامه راه مجددا بفروشد. .

منبع: https://digiato.com/iran-technology-news/private-equality-omid-max-announce