طبق گزارش ها، ایلان ماسک برای رقابت با OpenAI به دنبال جمع آوری 4 میلیارد دلار بودجه برای XAI است.

xAIاستارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک به دنبال جذب رقابت جدی تر با OpenAI، سازنده ChatGPT است. 3 تا 4 میلیارد دلار آیا ارزش این شرکت همین است 18 میلیارد دلار دریافت خواهید کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ایمیل‌هایی درباره سرمایه‌گذاری احتمالی برای استارت‌آپ هوش مصنوعی ایلان ماسک، از جمله طرحی تقریباً 20 صفحه‌ای، در میان جامعه سرمایه‌گذاری خطرپذیر سیلیکون ولی در حال پخش است. به گفته یکی از منابع، که خواست نامش فاش نشود، افراد نزدیک به ماسک در شبکه های خود با یکدیگر صحبت می کنند تا میزان علاقه سرمایه گذاران را به این مشارکت بسنجند.

شرایط این سرمایه گذاری و ارزش دلاری آن (3 تا 4 میلیارد دلار) به گفته این فرد هنوز تکمیل نشده و امکان تغییر آن وجود دارد.

تلاش ایلان ماسک برای تامین مالی XAI

در طرح 20 صفحه ای، برخی از نکات بالقوه برای سرمایه گذاران برجسته شده است و از سابقه ماسک در تسلا و اسپیس ایکس پشتیبانی می کند. علاوه بر این، این گزارش خاطرنشان می کند که مدل های xAI را می توان بر روی داده های با کیفیت بالا از شبکه اجتماعی X آموزش داد.

اخیراً وال استریت ژورنال نیز در گزارش دیگری اشاره کرد که ایلان ماسک قصد دارد 3 میلیارد دلار سرمایه جذب کند تا ارزش شرکت هوش مصنوعی خود را به 18 میلیارد دلار برساند. بر اساس این پست، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر Gigafund و Steve Jurvetson از جمله حامیانی هستند که قصد سرمایه گذاری در شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک را دارند.

پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم ایلان ماسک برای جذب ۶ میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی منتشر شده بود، اما اوایل سال جاری، ماسک اعلام کرد که xAI در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران برای تامین منابع مالی نیست. در ماه مارس، xAI نسخه پیشرفته تری از چت بات خود به نام Grok-1.5 را معرفی کرد. چت ربات Grok برای استفاده کاربران قدرتمند شبکه اجتماعی X که قبلاً توییتر نامیده می شد در دسترس است.

  جت گرد و غبار از سطح دنباله دار 67P

منبع: https://digiato.com/finance-investment/elon-musk-xai-seeks-4-billion-dollar