طراحی داخلی منازل ایرانی

اگر تعداد پنجره ها در فضای منزل زیاد باشد، نورگیری خانه از این طریق صورت می گیرد. ٭ اگر در فضای اتاق المانی کانونی وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که آن را در مرکز و در نقطه کانونی قرار داده اید. به طور کلی می توان گفت بین معماری داخلی بنا و مواد و عناصری که در ساخت بنا استفاده می شود ارتباط نزدیکی وجود دارد، از طرفی نوع این مصالح و معماری داخلی خود نیز بر رفتار و سبک زندگی افراد تاثیرگذار خواهد بود. امروزی: نگاهی به سبک مینیمالیستی و پرتاب در برخی از منطقه ها راحت است. طراحان داخلی این مسئله را خیلی خوب می دانند، هنگام بررسی ده ها مشتری و پروژه ، رویکرد آنها برای تزئین کمتر در این مورد آشکار است و بیشتر در مورد روش های مدیریت پروژه با برنامه ها ، صفحات گسترده و لیست های انجام شده عملی است.

به خاطر داشته باشید که از رنگ آبی فیروزهای میتوانید در بخشهای مختلف استفاده کنید. اگر دوست دارید یک سبک کلاسیک داشته باشید، احتمالا به رنگ سفید، سیاه و خاکستری با چند اسپاسم رنگ در میان می روید. یک طراح داخلی قادر است نقشه اصلی محیط داخلی ساختمان و پروژه هایی که به درک مسائل فنی مانند نورپردازی نیاز دارند را یکپارچه سازی کند و انجام دهد. به جهت ساخت فضایی وقار بخش و سرزنده در محفظه های اداری می اقتدار در گوشه هایی از گوشه و کنار از گلدان های زیبا و گل های رنگارنگ به کار گیری کرد. جهان شیک استفاده از قالیچه های اسکاندیناوی، آسیایی، آفریقایی یا آمریکایی، پرتاب، گلدان و لهجه ها. اما زمانی که در کل نگاهی به کل این قفسه می اندازید، باید تمامی آبجکت ها و نیز این گلدان ها، در یک نسبت و تناسبی دقیق و مناسب با کتابخانه شما قرار گیرند؛ به طوریکه شاهد ناهمگونی بصری در کل فضا نباشیم. خرید مبلمان در صورت امکان، وقت و پول اضافی را برای تکه هایی از مبلمان که از بسیاری از آنها استفاده می کنید، مانند یک نیمکت، صندلی یا میز ناهار خوری قرار دهید. درواقع چیدمان و طراحی وسایل در سادهترین شکل ممکن صورت میگیرد.

از دیگر ویژگی های این شرکت، پرداخت در پایان طراحی و دکوراسیون داخلی با مهران طاهری کار می باشد. و به یاد داشته باشید که مبلمان ، پرده ها ، دیوارها ، کف و درها را در نظر بگیرید تا یک پایان هماهنگ را ایجاد کنید. ٭ تنها از یک تم در طراحی فضای مورد نظر استفاده نمایید. باید توجه داشته باشید که آشپزخانه فضای بسیار مهمی در خانه است. ۹- روشنایی مصنوعی خود را در اولویت قرار دهید : نورپردازی با شکل دادن به فضا در عصرها و ایجاد فضای خاصی به آن نقش مهمی در اتاق ایفا می کند. اما در نظر داشته باشید تناسب فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است سبک انتخابی با متراژ منزل و ابعاد فضا و سایر مشخصات در تناسب باشد. در سبک دکوراسیون معاصر قاعده خاصی وجود ندارد و فقط طبق مد روز پیش میرود. امروزه با توجه به فضای رقابتی بین کسب و کارهای مختلف در راستای دستیابی به موفقیت بیشتر در زمینه های مختلف کاری، صاحبان مشاغل همواره در صدد انجام بهترین روش های روز دنیا هستند.

۲- بهترین نور طبیعی را در خان مشخص کنید : برای تصمیم گیری در کجا می توانید یک نورپردازی مصنوعی اضافی ، منبع بهترین نور طبیعی را در اتاق خود شناسایی کنید ، فرقی نمیکند این نور چه از درها یا پنجره ها باشد، استفاده کنید. کاربردی نبودن دروسی که در دانشگاه ها در رشته معماری داخلی تدریس می شود که منجر به نبود مهارت کافی در فارغ التحصیلان آن می شود. در نورپردازی دکوراسیون باید دقت شود ، در مکان هایی که نور کافی وجود ندارد ، به وسیله چراغ هایی نور نداشته آن برطرف شود. دکوراسیون داخلی شامل چه سبک هایی است ؟ همانطور که از اسم سبک پیداست این نوع طراحی قصد دارد حس نور خورشید، طبیعت و دریا را به مخاطب منتقل کند. این روش بسیار خوب است و آنها به راحتی می توانند اطمینان حاصل کنند که قطعات و طرح های انتخاب شده در طرح کلی خانه چه کاربردی خواهند داشت. سپس برای یافتن محل استقرار ایده آل آنها در اتاق ، شکل های برش خورده خود را اضافه کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که چگونه افراد به دور اتاق حرکت می کنند. این می تواند “قطعات سرمایه گذاری” باشد که سبب راحتی و سبک شدن اتاق می شود.

در این سبک بیشتر رنگ طلایی، بژ و کرم به چشم میخورد. نکات لازم در جهت اجرای ایده های طراحی دکوراسیون داخلی : اگر سبک مورد نظر که تمایل دارید از آن در طراحی خانه استفاده کنید را انتخاب کرده اید، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که برای اجرای آن لازم است را می دانید. فرش منطقه را در نظر بگیرید که آیا چوب سخت و فرش شما را دوست دارید یا فرش، خرید یک فرش بزرگ منطقه می تواند فورا تغییر ظاهر اتاق را تغییر دهد. گاهی طرح ارائه شده از جانب یک طراح صنعتی مورد نظر کارفرما است گاهی هم معماران و هر طراح دیگری ممکن است طرحشان مورد قبول قرار بگیرد. میتوان در چیدمان منزل رنگ دیوارها را سفید در نظر گرفته و مبلمان را خاکستری برگزید. ۱۰- انتخاب سبک دکوراسیون : قبل از شروع به طراحی دکوراسیون سبک خود را انتخاب کنید. سبک روستیک ریشه در کشورهای ایتالیایی، اسکاندیناوی، انگلیس و فرانسه دارد. هم چنین توجه داشته باشید که میز ها و کانتر آشپزخانه همیشه مرتب بوده و همه چیز در جای خود قرار دارد. در بخشهای بعدی در رابطه با هر کدام از این سبک ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

هر گاه نامی از هنر به زبان می­آید، ذهن افراد به سمت موسیقی و … طراحی مبلمان بیشتر مهم است، زیرا یک مبل راحتی یا میز قهوه لوسیت به عنوان هنر دو برابر می شود. دکوراسیون داخلی به هنر چیدمان فضا با استفاده از عناصر مختلف نظیر مبلمان، پرده، کاغذ دیواری، تابلو، کفپوش، دیوارپوش، فرش، لوستر، کمد، کابینت و … محیط زندگی یا کار باید متناسب با سلیقه افرادی که در آنجا ساکن شدند، باشد. به کار بردن سبک های مختلف در کنار هم در یک فضای خاص، به شدت از زیبایی محیط می کاهد و فضای شما را نامرتب نشان می دهد. انتخاب رنگ ها، بافت ها، الگوها و سایر وسایل تشکیل دهندهی خانه، باید با یک دیگر تناسب داشته باشند. اما در حال حاضر، در مواجهه با بحران آب و هوا، قیمت سوخت و موقعیت های مناسبتر برای دوچرخهسواران ، دوچرخه بیش از پیش کاربرد پیدا کرده و به یک گزینه حملونقل برای مردم تبدیل شده است.

در حقیقت مسئله این است که شما به دنبال چه چیزی هستید. درصورتیکه به سبک زرین و جواهر مانند تمایل دارید، این سبک طراحی دههی ۱۹۲۰ میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد. همچنین معمولا طراحی در سبک مینیمال به شکل مرتب و باز با نور زیاد است. مبلمانی که در این سبک به کار می رود معمولا سبک کلاسیک دارد، البته از مبلهایی مثل چستر یا مبلمان نیمه استیل نیز میتوان در این سبک از دکوراسیون داخلی بهره برد. معمولا رنگ غالب این سبک سفید است. این سبک از دههی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دههی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود.

شما می توانید در این کار از یک طراح داخلی کمک بگیرید تا طرح های ممکن برای فضای خانهی شما را، برایتان مثال بزند. ۱- اندازه گیری های اتاق خود را انجام دهید : اندازه گیری اتاق خود را انجام دهید و آنها را بر روی یک کاغذ علامت گذاری کنید. بهعنوانمثال در اتاق بالا باوجود لایه گذاری و عمق، یک کاناپهی توپر بژ سنتی،فرش ایرانی و صندلیهای مربوط به دورهی لویی پنجم، نکتهای که آن را از سایر اتاقهای سنتی جدا میسازد وجود پایهی چراغ و تابلوی هنری به سبک معاصر است. علاوه بر این همیشه راحتی کارمندان را در حق تقدم قرار بدهید ، چرا که بر بازدهی عملکردشان اثر گذاری بسزایی خواهد داشت. اگر نکات را رعایت این یعنی به تنهایی می دانیم که چگونه طراحی داخلی منزل خود را انجام دهیم. گروه طراحی مهران طاهری متشکل از مهندسان و طراحان حرفه ای که در تمام حوزه های معماری صاحب سبک و ایده هستند، می توانند بهترین طرح ها را متناسب با نظر و ایده ی کارفرما ارائه دهند.

طراحی داخل یک سازه، در واقع دانشی است که بر هماهنگ سازی و زیبا سازی اجزای درونی سازه ها دلالت دارد و به موجب آن، علاوه بر داشتن یک محیط داخلی زیبا و دل انگیز، راحتی نیز پدیدار می شود. گاهی برای اتاق کار لازم است نورپردازی های سقفی بیشتری داشته باشیم یا برای نورپردازی بر روی مجسمه ها و یا تابلوها از هالوژن استفاده کنیم، در چنین مواقعی میتوانیم از یک تکنسین برق برای سیمکشیهای مورد نظر کمک بگیریم. از مهم ترین بخش ها در طراحی داخلی منزل می توان به آشپزخانه اشاره نمود. آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاهای موجود در هر خانه است.

خیلی از افراد تصور میکنند که با داشتن وسایل گران قیمت یا صرف هزینههای زیاد میتوانند فضای مدرنی را در خانه به وجود بیاورند و خود را بی نیاز از طراحی داخلی میدانند. انتخاب کردن و استفاده از بهترین وسایل، رنگ ها و مواد و متریال ها، می تواند شما را از مشکلاتی که ممکن در آینده برای فضای آشپزخانه اتفاق بیفتد، دور نگه دارد. ۴- در مورد رنگ ها و چیدمان دکوراسیون از قبل تصمیم بگیرید : در مورد رنگ هایی که می خواهید در اتاق استفاده کنید تصمیم بگیرید. هنگام نصب ، با قرار دادن چراغ در اطراف اتاق روشنایی ایجاد کنید. شما در سبک امروزی با نبود قوانین خاص شاهد یک هارمونی زیبا از عناصر در کنار هم خواهید بود. اگر شما یک مدیر و یا مسئول امور یک محیط اداری و تجاری هستید، باید هر چه زودتر به فکر طراحی دکوراسیون داخلی اداره خود باشید.