ظاهرا اپل تا سال 2026 از مودم 5G خود رونمایی نخواهد کرد

سیب هنوز در حال توسعه است مودم 5G در داخل، برای جایگزینی مودم‌های 5G کوالکام در آیفون‌ها و سایر محصولات تلاش می‌کند.

غول کوپرتینویی در سال 2019 اکثریت کسب و کار گوشی های هوشمند اینتل را تصاحب کرد و از آن زمان تلاش های جدی برای توسعه مودم داخلی خود را آغاز کرده است، اما این پروژه تاکنون با مشکلات متعددی مواجه بوده است. اکنون مارک ژرمن از بلومبرگ نیز ادعا کرده است که اپل سال 2026 را برای تراشه های خود هدف قرار داده است.

غول آیفون ابتدا می خواست این تراشه مودم داخلی تا سال 2024 آماده شود.هدفی که محقق نشد و حالا گورمن می گوید اپل در اجرای این برنامه در سال 2025 موفق نخواهد بود. تراشه مودم اپل در حال حاضر تا اواخر سال 2025 یا اوایل سال 2025 به تعویق افتاده است. بر اساس گزارش بلومبرگ، در سال 2026، این شرکت همچنان قصد دارد این فناوری را در نسخه iPhone SE به نمایش بگذارد.

بر اساس گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که یکی از نسخه‌های تراشه داخلی اپل از فناوری سریع‌تر mmWave پشتیبانی نمی‌کند و این شرکت همچنین با کد اینتل که با آن کار می‌کرد با مشکل مواجه شده است. همچنین اپل در هنگام توسعه این تراشه باید مراقب باشد که حق ثبت اختراعات کوالکام را نقض نکند.

اختلاف بین اپل و کوالکام

نارضایتی اپل از کوالکام به سال 2017 برمی گردد. در آن زمان، اپل از کوالکام به دلیل صدور مجوز ناعادلانه فناوری های نامرتبط شکایت کرد. غول آیفون استدلال می‌کرد که کوالکام برای فناوری تراشه مودم خود هزینه زیادی می‌گرفت.

  جیمز وب یک "جریان جت" غول پیکر را در مشتری کشف کرد! + تصاویر

با سری آیفون 11، اپل تصمیم گرفت استفاده از تراشه های کوالکام را متوقف کند و در عوض آیفون ها را به تراشه های اینتل مجهز کند، اما رابطه اپل و اینتل نیز کوتاه مدت بود. پس از عرضه آیفون 11، اپل قصد داشت از تراشه های اینتل در اولین آیفون های 5G خود یعنی مدل های آیفون 12 استفاده کند، اما این شرکت نتوانست استانداردهای اپل را برآورده کند.

منبع: https://digiato.com/computers-hardware/apple-in-house-5g-modem-delays