قابلیت ایجاد و کسب درآمد از نسخه های سفارشی ChatGPT معرفی شده است

OpenAI اولین کنفرانس توسعه دهندگان خود را برگزار کرد و اعلام کرد که کاربران اکنون می توانند نسخه های سفارشی خود را از ChatGPT ایجاد کنند. این چت بات ها با نام GPT شناخته می شوند و می توانند در فروشگاهی به نام GPT Store فروخته شوند و برای سازندگانشان کسب درآمد کنند.

طبق گفته OpenAI، کاربران اشتراک ChatGPT Plus می‌توانند چت‌بات‌هایی ایجاد کنند تا دستیاران هوش مصنوعی خود را ایجاد کنند، که این شرکت آن‌ها را می‌نامد. gpt کاربران به راحتی می توانند این چت بات ها را با چند دستور ساده از طریق خود ChatGPT ایجاد کنند و حتی فایل های مورد نیاز را به آن بدهند تا چت بات بتواند اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع خاص پیدا کند.

به عنوان مثال، در دموی این شرکت، کاربر می خواهد ویژگی GPT خود را که برای کمک به برنامه ریزی رویدادها استفاده می شود، مفید و دقیق باشد و از تداخل با برنامه ها و رویدادها جلوگیری کند. کاربر می تواند فایل تقویم خود را به GPT ارسال کند تا هوش مصنوعی بتواند با دانستن کار خود به برنامه ریزی برای انجام کارهای مختلف کمک کند.

هر GPT را می توان برای دسترسی به اینترنت و استفاده از مدل ایجاد تصویر DALL-E پیکربندی کرد. علاوه بر این، می توان تعیین کرد که آیا GPT ها از ابزارهای مختلفی مانند Code Interpreter برای نوشتن و اجرای برنامه ها استفاده می کنند یا خیر. البته این مواد تنها بخشی از قابلیت های هر GPT هستند.

لانچ پد GPT دو زبان دارد. Create به شما امکان می دهد از طریق چت های معمولی با ChatGPT GPT خود را ایجاد کنید. در تب Configuration می توانید تنظیمات GPT خود را به صورت تخصصی و فنی تری تعریف کنید.

  فرود ماه Intuitive Machines تلاش جسورانه ای را انجام می دهد

از چت ربات های سفارشی در فروشگاه GPT کسب درآمد کنید

OpenAI می گوید که ظرف چند هفته با یک فروشگاه تماس گرفته شد فروشگاه GBT راه اندازی شده است تا کاربران بتوانند GPT های خود را اجرا کنند و چت بات های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این شرکت قول داده است که بخشی از درآمد خود را با سازندگان بهترین GPT ها تقسیم کند.

در حال حاضر، اطلاعات زیادی در مورد مکانیسم فروشگاه GPT در دسترس نیست و ما نمی دانیم، برای مثال، آیا کاربران می توانند GPT خود را به صورت دلخواه قیمت گذاری کنند یا اینکه تقسیم درآمد صرفاً به تصمیم OpenAI بستگی دارد.

OpenAI همچنین اعلام کرد که امتیازات GPT کاربران را قبل از انتشار آنها در فروشگاه تأیید می کند. این اقدام علاوه بر جلوگیری از انتشار ابزارهای مشکل ساز می تواند از انتشار GPT های مرتبط با کلاهبرداری و غیره نیز جلوگیری کند.

در اولین رویداد توسعه دهندگان OpenAI، GPT-4 Trubo نیز با ویژگی های جدید و قدرت بیشتر رونمایی شد.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/openai-announces-gpt-builder-and-gpt-store