هوش مصنوعی برای تولید ویدئو توسط Kling معرفی شد. رقیب چینی سورا + فیلم

مدل جدیدی از هوش مصنوعی به نام کلینگ برای تولید ویدئو، چندین ویژگی از مدل به کار گرفته شده است سورا OpenAI را ارائه می دهد و می تواند یک رقیب جدی برای آن باشد.

ویژگی‌های هوش مصنوعی Kling که توسط شرکت چینی Kuaishou توسعه یافته است، شامل تولید ویدیوی طولانی‌تر، بهبود حرکت در ویدیوها و سکانس‌های چند شات است. برخلاف Sora که هنوز در دسترس نیست، به نظر می‌رسد Kling در حال حاضر از طریق لیست انتظار در دسترس است.

ویدیوهای تولید شده توسط Kling AI

در میان ویدیوهای تولید شده توسط هوش مصنوعی کلینگ، ویدیوهای نسبتاً طولانی از یک پسر دوچرخه سوار و یک پاندا در حال نواختن گیتار وجود دارد.

به گفته سازنده Kling، این مدل می تواند ویدئوهایی تا دو دقیقه با کیفیت 1080p و 30 فریم بر ثانیه تولید کند. همچنین ادعا می شود که می تواند “فیزیک دنیای واقعی را به طور دقیق شبیه سازی کند” که اکثر مدل های فعلی با آن دست و پنجه نرم می کنند. Kling همچنین می تواند چهره و بدن افراد را به صورت سه بعدی بازسازی کند، به طوری که حرکات اندام در ویدئوها به صورت واقعی نمایش داده شود.

نکته مهم در مورد ویدیوهای ساخته شده در این مدل واقع گرایی آنهاست. به عنوان مثال، در عکس بالا توسط کلینگ، تقریبا غیرممکن است که بفهمیم طوطی واقعی است یا نه. به طور کلی، به نظر می رسد که Kling در ویدیوهای خود کاملاً دقیق است و درک خوبی از فیزیک دنیای واقعی دارد.

با این حال، چیزی که هنوز مشخص نیست این است که آیا Kling یا دیگر مدل‌های هوش مصنوعی ساخت چین، مانند Vidu، در نهایت در کشورهای دیگر در دسترس خواهند بود یا خیر. این نکته ای است که ممکن است به توسعه خدمات OpenAI مانند ChatGPT کمک کند.

  بنچمارک اسنپدراگون 8 نسل 4 فاش شد. 46 درصد قدرتمندتر از نسل قبلی

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/kling-is-a-killer-new-ai-video-model