هوش مصنوعی حتی در بین 20 خطر بزرگ برای مدیران نیست

نگرانی های زیادی در مورد هوش مصنوعی وجود دارد. این فناوری کارگران را بیکار می کند، اطلاعات نادرست را منتشر می کند و شرکت های مصرف کننده را در معرض خطرات قانونی عظیم قرار می دهد. با این حال، طبق یک نظرسنجی جدید از 2800 مدیر، به نظر می رسد که رهبران کسب و کار چندان نگران هوش مصنوعی نیستند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، در این نظرسنجی که توسط شرکت مشاوره مدیریت Aon انجام شده است، هوش مصنوعی حتی در بین 20 گزینه برتری که مدیران کسب و کار نگران آن هستند قرار ندارد. بزرگترین نگرانی آنها “حمله سایبری یا نقض اطلاعات” است. به گفته شرکت کنندگان در نظرسنجی، دیگر نگرانی های اصلی مدیران کسب و کار شامل هرگونه وقفه در عملیات تجاری، رکود اقتصادی، و ناتوانی در جذب و حفظ استعدادها است.

هوش مصنوعی را نادیده بگیرید

Aon در گزارش خود توضیح می دهد که پاسخ دهندگان نظرسنجی ممکن است اشتباه کرده باشند زیرا هوش مصنوعی یک تهدید بزرگ برای سازمان ها است و باید در رتبه بالاتری قرار می گرفت. کریم لاخانی، استاد دانشکده بازرگانی هاروارد که بر نقش هوش مصنوعی در تجارت تمرکز دارد، موافق است:

“مردم کاملاً از آن غافل هستند. هوش مصنوعی از بسیاری جهات یک خطر است. جای تعجب است که رتبه بندی شده است. 49 یک قرارداد برای من، این یکی از پنج یا سه گزینه برتر است.

به گفته وی، دلیل این امر شاید خستگی مدیران کسب و کار از روندهای فناوری در سال های اخیر باشد. در سال‌های گذشته، حوزه‌های زیادی مورد توجه قرار گرفته‌اند، از جمله بلاک چین، وب۳، ارز دیجیتال، متاورس، واقعیت افزوده و مجازی و اکنون هوش مصنوعی. با توجه به این فناوری‌های نوظهور، لاکانی می‌گوید رهبران کسب‌وکار احتمالاً هوش مصنوعی را به‌عنوان مشکلی برای آینده می‌بینند تا امروز، در حالی که واقعاً چنین نیست.

  پیاده سازی واقعیت افزوده در جعبه های جدید دیجی کالا

در حالی که هوش مصنوعی یک تهدید در نظر گرفته نمی شود، حداقل در حال حاضر توسط پاسخ دهندگان نظرسنجی، آنها پیامدهای این فناوری را برای آینده تصدیق می کنند. رهبران کسب و کار انتظار دارند که فناوری به هفدهمین تهدید بزرگ برای آنها در آینده تبدیل شود، اما آنها انتظار دارند حملات سایبری در راس باقی بماند.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/cyber-security-more-concerning-ai-risk-business-leaders-aon-survey