هوش مصنوعی در رباتیک

جدای از شوخی ها، بحث در جامعه جهانی فناوری بر روی تأثیر هوش مصنوعی انسان مانند – همانطور که عموم مردم فکر می کنند – نیست، بلکه بیشتر بر روی مساله ی امکان دستیابی کامل این فناوری به پتانسیلی که دارد، متمرکز است. تعریف دقیقتر این است که هوش مصنوعی یک مفهوم بین رشتهای است که امکان ایجاد ماشینهایی را مطالعه میکند که قادر به تعامل با محیط خود باشند و بر روی دادههای دریافتی به روشی هوشمند عمل کنند. حتی برخی از مردم گمان میکنند که هوش مصنوعی اصلاً امکان ندارد. وضعیت فعلی هوش مصنوعی در حال حاضر امکان نوشتن برخی از ربات های اولیه را فراهم می کند. ارتش توضیح میدهد که تنها هدف آنها از استفاده از هوش مصنوعی کاهش حجم کار فعلی و به حداقل رساندن تعداد کارهای خستهکننده انجامشده توسط انسانها بوده است – چیزی که هوش مصنوعی برای آن بسیار مناسب است. ما باید یادگیری ماشینی را به عنوان یک برنامه کاربردی فعلی هوش مصنوعی که بر توسعه برنامه های کامپیوتری متمرکز است که می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند و بدون کمک یا مداخله انسانی از آنها بیاموزند، درک کنیم. پایتون اولین رتبه میان زبانهای برنامه نویسی هوش مصنوعی میان توسعه دهندگان را دارد و این به دلیل سادگی و تطبیقپذیری بالای آن است.

سیری یا الکسا را در نظر بگیرید – دستیارهای شخصی که قبلاً برای هزاران نفر در سراسر جهان عادی شده اند. بسیاری از بانکها و منابع مالی و تجارتهای اختصاصی شرکتها الان اوراق بهاداری دارند که کاملاً و فقط توسط سیستمهای AI سازماندهی میشوند. در سال 2018، کارمندان گوگل از شرکت خواستند تا کار بر روی پروژه موسوم به “پنتاگون” را متوقف کند، زیرا آنها از درگیر شدن در تجارت جنگ می ترسیدند. اما حرفه ای ها در این زمینه به ما اطمینان می دهند که ما تنها چند سال تا کنترل بشریت توسط هوش مصنوعی فاصله داریم. این سیستم به کارگران معمولی اجازه میداد که با سیستم ارتباط برقرار کنند و از اشتباهات و اشتباهات محاسباتی یا صجبت با کارگران تخصصی اجتناب کنند. در حالی که برخی افراد به اشتباه هوش مصنوعی را یک فناوری میدانند، تعریف دقیقتر این است که آن را مفهومی گسترده ببینیم که در آن ماشینها میتوانند به روشی که ما آن ها را «هوشمند» می کنیم، با وظایف مقابله کنند. هوش مصنوعی مفهومی گسترده تر است، در حالی که یادگیری ماشینی رایج ترین کاربرد هوش مصنوعی است. این یک دیدگاه گسترده است که روزی هوش مصنوعی نه تنها از عملکرد انسان فراتر خواهد رفت، بلکه از کنترل انسان نیز فراتر خواهد رفت.

همچنین پایتون بسیار تطبیق پذیر است زیرا روی لینوکس، ویندوز، مک و UNIX قابلیت اجرا دارد. جاوا یک زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی است که روی همهی پلتفرمهای پشتیبانی شده بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا میشود. هوش مصنوعی توانایی یک ماشین یا برنامه کامپیوتری برای تفکر و یادگیری است. دقت کنید دروس زیر مبانی و اصول کاملا ضروری یادگیری هوش مصنوعی را آموزش می دهند. مدیران، هوش مصنوعی را نوعی فناوری کلیدی ساختارشکن میدانند. برخی افراد ادعا می کنند که هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه است. نکته قابل توجه (و کمی ترسناک) در مورد چنین دستیارانی این است که آنها به طور مداوم در مورد کاربران خود یاد می گیرند تا زمانی که بتوانند نیازهای آنها را به درستی پیش بینی کنند. بر اساس قابل اعتمادترین پیش بینی های موجود، هوش مصنوعی در 45 سال آینده تقریباً در همه چیز از انسان ها پیشی خواهد گرفت. بدیهی است که صحبت در مورد موجودات مجهز به هوش مصنوعی مانند موجودات Westworld یا Raised by Wolves که مشاغل ما را می دزدند یا بدتر از آن علیه بشریت قیام می کنند خیلی زود است، اما ما مطمئناً در این مسیر حرکت می کنیم. حرفه ای های این عرصه به بحث هایی در مورد چگونگی تعریف «شبیه انسان» و «هوش» جذب می شوند.

بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود. برای دانلود هر درس روی آن کلیک کنید یا دکمه Alt کیبورد را نگه داشته و روی آن کلیک کنید. کارمندان به عنوان یک عامل ویرانکننده شغل به آن نگاه میکنند و مشاوران از آن به عنوان راه حلی همه جانبه یاد میکنند. برگرفته از کانال آپارات کنکور کامپیوتر. این زبان از خانوادهی زبانهای برنامه نویسی کامپیوتر و دومین زبان قدیمی برنامه نویسی بعد از فورترن است . بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این زبان قابلیتهایی دارد که آن را برای برنامه نویسی هوش مصنوعی مناسب میکند. جاوا یکی از محبوبترین و پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی است که سابقهی بیست سالهی آن و جامعهی برنامه نویسان عظیم آن تایید کنندهی این موضوع هستند. هر سبک آموزشی که دوست دارید را انتخاب کنید و با آن شروع کنید.

این پروژه که رسماً با نام “Project Maven” شناخته می شود، قرار بود از هوش مصنوعی برای طبقه بندی تصاویر افراد و اشیاء گرفته شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کند. با این حال، کارهای پیچیدهتر مانند نوشتن یک کتاب پرفروش یا کار به عنوان جراح، زمان بیشتری را برای یادگیری از ماشینها میگیرد. کل مفهوم یادگیری ماشین بر این فرض استوار است که ما باید به ماشینها اجازه دسترسی به اطلاعات را بدهیم، سپس اجازه دهیم خودشان از آن بیاموزند. این بدان معناست که زمان آن فرا رسیده است که در نهایت بفهمیم هوش مصنوعی چیست. شایان ذکر است که مفهوم هوش مصنوعی هم به هوش مصنوعی ضعیف و هم هوش مصنوعی عمومی با عملکردهای شناختی مربوط می شود. هوش مصنوعی هنوز به پتانسیل کامل خود نزدیک نشده ، اما با پیشرفت هر روزهاش مطمئنا در زمینه رباتیک نیز پیشرفت عظیمی پدیدار خواهد شد. کاربردهای هوش مصنوعی در رباتیک چیست؟ همانطور که گفتیم هوش مصنوعی در رباتیک در ساخت رباتهای هوشمند کاربرد دارد. همانطور که اشاره شد این زبان بر اساس قوانین کار میکند و شامل حقایق و قوانینی است که کدزنی هوش مصنوعی را شکل میدهند. نمونههای دیگری که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند شامل دستگاههای خانه هوشمند مانند NEST Google، خودروهای خودران مانند خودروهای تولید شده توسط تسلا و بازیهای آنلاین از جمله Alien: Isolation هستند.

در همین حال، متخصصان و دانشمندان برتر فناوری به طور فزاینده ای نگران آینده ما هستند و تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر بالقوه و در جهت مثبت هوش مصنوعی را تشویق می کنند. در اینجا ما دو نوع آموزش قرار داده ایم که تقریبا موارد مشابهی مطرح می کنند. به عنوان مثال، شرکتهایی که بیشترین میزان داده را دارند، یعنی پلتفرمهای آنلاین، شرکتهای خدمات مالی، مخابرات و … پرولاگ از سازوکارهایی مثل تطبیق الگو، ساختارهای درختی داده و بازگشت به عقب خودکار استفاده میکند که در برنامه نویسی هوش مصنوعی کاربرد دارند. تفاوت اصلی این است که امروزه هر کسی میتواند از نرمافزار دیپ فیبک استفاده کند و ویدیوها را دستکاری کند. در حالی که تعداد کمی – افراد مثبت اندیش تر – آینده ای روشن را متصور می شوند که در آن هوش مصنوعی به همه روش های ممکن به آنها خدمت می کند، از راه رفتن با سگ در صبح زود که هوا ناخوشایند است تا پوست کندن نارنگی در کریسمس. ممکن است هنوز برای نوشتن قطعات عمیق و تاثیرگذار یا داستانهای خلاقانه آماده نباشد، اما در نوشتن مقالات کوتاه و ساده مانند خلاصههای ورزشی و خلاصههای مالی بسیار خوب عمل میکند. همچنین با R همانند پایتون، شما میتوانید از روشهای مختلف برنامه نویسی مانند برنامهنویسی عملگرا، محاسبات برداری و برنامه نویسی شیئگرا استفاده کنید.

کارشناسان هنوز مطمئن نیستند که این نوع هوش چگونه خود را نشان می دهد یا به زودی روز X فرا می رسد، اما واضح است که ما با سرعت زیادی به سمت این واقعیت حرکت می سایت vector-robot کنیم. نه واقعا. اگرچه این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما یکسان نیستند. تحقیقات نشان داده است که امروز ۲۵ تا ۳۰ درصد از شرکتهای بزرگ آمریکایی از هوش مصنوعی استفاده میکنند. هوش مصنوعی به طور گسترده ای در تبلیغات استفاده می شود تا شما را با مرتبط ترین تبلیغات هدف قرار دهد، پیام ها را شخصی سازی کند و آنها را در مکان هایی قرار دهد که احتمالاً بر شما تأثیر می گذارد. در طراحی رباتها، تمام دستورالعملها و راهحلها به ربات داده میشود، برای اینکه ربات تشخیص دهد کدام راهحل بهتر است باید از هوش مصنوعی استفاده کند. سپس به راه خود ادامه دهد یا اینکه تشخیص دهد سادهتر است که از کدام مسیر عبور کند. با توجه به اینکه ممکن است جان افراد در خطر باشد، آیا می توان این وظایف را حتی خسته کننده خواند؟ این تعاریف ممکن است برای افراد بیگانه با این بحث بی اهمیت به نظر برسند، اما درک ذهن و هوش انسان، در واقع برای تعیین جدول زمانی نقاط عطف برای هوش مصنوعی بسیار مهم است.

هوش مصنوعی به صرفه جویی در حرکات خاص یک سیستم رباتیک کمک کرده در حالی که مرتباً آنها را به طور خودکار نیز اصلاح می کند، این امر باعث میشود نصب و جابجایی سیستم های رباتیک به اندازه کافی برای هر شخصی آسان باشد. به این ترتیب، کاربران میتوانند بر اساس کاربرد خاص خود مانند کشاورزی در مقیاس کم، به رباتهای خود آموزش دهند که کارهای سفارشی را چگونه انجام دهند. این استفاده خاص از هوش مصنوعی احتمالا یکی از ساده ترین ها است، اما به ما کمک می کند آهنگ ها و هنرمندان جدید را کشف کنیم. از اینترنت دانلود منجر هم می توانید استفاده کنید. و حتی اگر از هیچ یک از موارد بالا استفاده نکنید، همچنان در حین گشت و گذار در اینترنت روزانه با هوش مصنوعی تعامل دارید. بسته بندی رباتیک برای کاربردهای مکرر هوش مصنوعی به منظور تسریع، کاهش هزینه و کار دقیق تر استفاده میشود.

هوش مصنوعی زمانی که با سیستم های بینایی پیشرفته ترکیب میشود، ابزاری بسیار مفید در کاربردهای اسمبلی رباتیک میباشد. مشابه کاری که هوش مصنوعی انجام میدهد. این افسانه اشتباهی دردناک است چرا که هوش مصنوعی، در تولید جریانی پیوسته از فناوریهای موفق که روش زندگی ما را دگرگون ساختهاند، کارا بودهاست. افسانه دوم این تصور است که هوش مصنوعی، زمانی که موفق شود به اهدافش برسد، آدمی را به بردگی در برابر نسل جدیدی از ماشینهای قدرتمند خواهد کشید. او این اصطلاح را ابداع کرد و ماموریت کلیدی هوش مصنوعی را به عنوان زیر شاخه ای از علوم کامپیوتر تعریف کرد. ” نباید تعجب آور باشد هوش مصنوعی قطعا هیجان انگیز است، اما به طور همزمان رعایت احتیاط را هشدار می دهد. ” یا “آیا هوش مصنوعی برای مردم بد است؟ بسیاری از مردم هوش مصنوعی را با آینده دور مرتبط می دانند. نسخههای مختلف هوش مصنوعی از رویکردهای معنایی برای درک زبان و از رویکردهای قاعده محور برای تصمیمهای ساده استفاده میکنند. رایجترین دلیل استفاده از هوش مصنوعی، بهبود تصمیمات، ارتقای فرآیندهای عملیاتی و بهبود خدمات و محصولات است.

این ابزارها و ابزارهای هوشمند مشابه می توانند گفتار ما را تشخیص دهند (بخوانید: “درک آنچه می خواهیم یا نیاز داریم”)، همچنین اطلاعاتی را که به آنها دسترسی دارند تجزیه و تحلیل کنند و پاسخ یا راه حلی ارائه دهند. این سرویس ها می توانند موسیقی را بر اساس علایق شما توصیه کنند یا پیشنهاد دهند. ایلان ماسک و بیل گیتس با دیدگاه شما موافقند. Lisp با گذشت زمان توسعه پیدا کرد تا به زبانی قدرتمند و پویا برای برنامه نویسی تبدیل شود. هوش مصنوعی به عنوان یک علم میان رشتهای، شاخهای از علم کامپیوتر است که به بررسی رفتار هوشمندانه در انسانها، حیوانات و ماشینها میپردازد و در تلاش است راههایی پیدا کند که این رفتارها، بتوانند به شکل یک محصول، مهندسی شوند. به عنوان مثال، وقتی اخبار کوتاهی را در آسوشیتدپرس یا یاهو پیدا میکنید، به احتمال زیاد توسط هوش مصنوعی نوشته شدهاند. به عنوان مثال، رباتی که قرار است از زمینی با موانع زیاد عبور کند، ابتدا باید مانع را از سر راه خود بردارد. اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید.

هوش مصنوعی می تواند با استفاده از قابلیتهای تصحیح سازی در زمان جاری بسیار مفید واقع شود، که به ویژه در بخش های پیچیده تولید، مانند هوافضا بسیار مثمر ثمر خواهد بود. در کجا از هوش مصنوعی استفاده می شود؟ Spotify، Pandora، و Apple Music از دیگر نقاط تاثیرگذار بین هوش مصنوعی و شما هستند. و یک سوال انتقادی دیگر وجود دارد. پرولاگ نیز مانند لیسپ یک زبان ابتدائی برای هوش مصنوعی است. علاوه بر کابرد غنی این زبان در هوش مصنوعی، این زبان در ساخت سیستمهای پزشکی نیز کاربرد دارد. اگر ربات از هوش مصنوعی بالایی برخوردار باشد، در چنین مواقعی بدون دخالت انسان، بهترین راه را انتخاب کند و عملکرد مطلوبی خواهد داشت. به نظر می رسد کسانی که پتانسیل کامل هوش مصنوعی را درک می کنند، بیشتر از کسانی که فقط اصول اولیه آن را می دانند، از آن می ترسند. هرچه این سیستمها با انسانها بیشتر ارتباط برقرار کنند، بیشتر یاد می گیرند. آنها بر انتخاب های شما نظارت می کنند، آنها(انتخاب های شما) را در یک الگوریتم یادگیری قرار می دهند، سپس موسیقی را پیشنهاد می کنند که بیشتر از آن لذت ببرید.

علم رباتیک نیز شاخهای از علم و مهندسی است که به طراحی، ساخت، راهاندازی و استفاده از رباتها میپردازد و هدف آن ساخت تجهیزات و رباتهای پیشرفته، برای راحتتر کردن زندگی انسان در بخشهای مختلف است. رباتها با پیشرفت تکنولوژی پیوسته کاملتر، سریعتر، دقیقتر و مطمئنتر میشوند. اکنون از رباتها برای کاربردهایی چون خدمات مشتری در فروشگاههای خرده فروشی و هتلها در سراسر جهان استفاده میشوند. بسیاری از این رباتها توانایی پردازش زبان طبیعی هوش مصنوعی را برای تعامل با مشتریان به روش خود انسانها به کار میگیرند. در گذشته، رباتهایی جهت کار در صنایع مختلف استفاده میشد که فرآیندهای تکراری، سنگین و خستهکننده را انجام بدهند؛ اما امروزه بشر در جستجوی راهی برای استفاده از رباتها در زندگی روزمره و کارهای کوچک و سادهاش است. کارشناسان پیشبینی میکنند که در این دهه اخیر، هوش مصنوعی در کارهای نسبتاً سادهای مانند ترجمه زبانها، نوشتن مقالههای مدرسه و رانندگی کامیون از انسانها پیشی خواهد گرفت. امروزه، تعداد انگشت شماری از سیستمهای رباتیک به عنوان سیستم های منبع باز با قابلیت هوش مصنوعی به فروش می رسند. قابلیت هایی وجود دارد که یک برنامه ماشین/کامپیوتر باید آن ها را داشته باشد تا هوش مصنوعی در نظر گرفته شود.

یکی دیگر از زبانهایی که برای برنامه نویسی هوش مصنوعی استفاده میشود Lisp است. هوش مصنوعی مجموعهای از فناوریها است که شامل یادگیری ماشینی و موارد دیگر مانند پردازش زبان طبیعی، الگوریتمهای استنتاج، شبکههای عصبی و غیره میشود. مفهوم هوش مصنوعی مبتنی بر ایده ساخت ماشین هایی است که قادر به تفکر، عمل و یادگیری مانند انسان هستند. اگر فکر می کنید هوش مصنوعی به زودی به بزرگترین تهدید وجودی برای بشریت تبدیل خواهد شد، خبرهای خوبی برای شما داریم. هوش مصنوعی در حال پیشرفت در مناطقی است که شما هم انتظارش را ندارید. هوش مصنوعی یکی از مهیجترین چالشهایی است که بشر تاکنون درگیر آن شدهاست. هوش مصنوعی میتواند درکی علمی از سختترین پرسشهایی که ما تاکنون درباره خودمان و جهان اطرافمان داشتهایم، ارائه کند. آنها نمی دانند چه تعداد از دستگاه ها، روال ها و خدماتی که دوست دارند و از آنها استفاده می کنند، قبلاً تحت تأثیر آن قرار گرفته اند.