هوش مصنوعی می تواند یک تغییر دهنده بازی برای مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت تراشه باشد

تکنسین آزمایشگاه در حال بازرسی تولید دارو در اتاق کنترل آلودگی

رودسوانگ/گتی ایماژ

به گزارش بلومبرگ، دولت ایالات متحده قصد دارد در یک ابتکار هوش مصنوعی با اتحادیه اروپا شریک شود تا مواد شیمیایی مضر را از فرآیند تولید تراشه حذف کند.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا پیش نویس یک اتحاد پیشنهادی را تهیه کرده اند که در آن سازمان های دولتی از هوش مصنوعی برای تعیین چگونگی حذف مواد پلی فلورینه (PFAS) از فرآیند تولید نیمه هادی ها استفاده می کنند. طرح پیشنهادی بخشی از مذاکرات گسترده تر در نشست های شورای تجارت و فناوری ایالات متحده و اتحادیه اروپا است که این هفته در بلژیک برگزار می شود.

همچنین: هوش مصنوعی مولد و یادگیری ماشینی آینده را در این 9 رشته شکل می دهند

به گزارش بلومبرگ، در بیانیه آمده است: «ما قصد داریم به کار برای شناسایی فرصت‌هایی برای تحقیقات مشارکتی در مورد جایگزین‌های استفاده از مواد پر و پلی فلورینه (PFAS) در تراشه‌ها ادامه دهیم. به عنوان مثال، ما قصد داریم استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال را برای تسریع در کشف مواد مناسب برای جایگزینی PFAS در تولید نیمه‌رسانا بررسی کنیم.

PFAS، همچنین به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” شناخته می شود، برای سال ها در فرآیند تولید استفاده می شود. با این حال، تجزیه آنها تقریبا غیرممکن است و اغلب در محصولاتی که انسان استفاده و مصرف می کند ظاهر می شود. در واقع، PFAS تقریباً در هر دستگاه تکنولوژیکی، در غذاهایی که انسان ها می خورند، و حتی در بدن آنها یافت شده است که خطرات بالقوه سلامتی را افزایش می دهد. PFAS همچنین به آلودگی در سراسر جهان کمک می کند.

  مامون حمید و ایلیا فوشمن از کلینر پرکینز: "بیش از 80٪" زمین‌ها اکنون شامل هوش مصنوعی هستند.

منابع بلومبرگ می گویند که ایالات متحده و اتحادیه اروپا نگران هستند که چین به سرمایه گذاری هنگفت در تولید نیمه هادی های بالغ ادامه دهد که اگرچه کم مصرف هستند، اما به طور گسترده در کاربردهای صنعتی و دولتی استفاده می شوند. طبق گزارش‌ها، غرب نگران این است که در غیاب فرآیندهای تولید جدید، چین می‌تواند موقعیت خود را به عنوان تراشه‌های بالغ تثبیت کند و یک مشکل امنیتی بین‌المللی حتی جدی‌تر ایجاد کند.

صرف نظر از این، بیانیه بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا دقیقاً مشخص نمی کند که کشورها چگونه قصد دارند از هوش مصنوعی برای مبارزه با این مشکل استفاده کنند. طرح پیشنهادی همچنین مشخص نمی کند که چه مدت طول می کشد تا به استفاده از PFAS رسیدگی شود. در واقع، بیانیه بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا در جزئیات ضعیف است.

همچنین: 3 ماده شیمیایی که در کارگاه خود نیاز دارید (و برای چه استفاده کنید)

ما قصد داریم، در صورت لزوم، به جمع‌آوری و اشتراک‌گذاری اطلاعات غیرمحرمانه و اطلاعات تجاری در مورد سیاست‌ها و شیوه‌های غیرتجاری، مشارکت در مشاوره در مورد اقدامات برنامه‌ریزی‌شده و توسعه اقدامات یا تعاونی‌های مشترک برای رسیدگی به اثرات مخرب در عرضه جهانی ادامه دهیم. زنجیره ای برای نیمه هادی های موجود،» در این توافق نامه آمده است.

منبع: https://www.zdnet.com/article/ai-could-change-the-game-on-the-forever-chemicals-used-to-make-chips/#ftag=RSSbaffb68