پادکست Google به زودی بسته می‌شود، از کاربران خواسته شد به YouTube Music تغییر مکان دهند

گوگل تا چند روز دیگر اپلیکیشن پادکست خود را در ایالات متحده تعطیل خواهد کرد. این شرکت به کاربران برنامه هشدار داده است که باید اشتراک خود را تا ۲ آوریل به YouTube Music منتقل کنند تا در آینده برنامه‌های مورد علاقه خود را دنبال و پخش کنند. کاربرانی که فوراً این کار را انجام ندهند، همچنان زمان بیشتری برای مهاجرت خواهند داشت، اما پس از آن تاریخ دیگر نمی‌توانند مستقیماً از برنامه پادکست پخش جریانی کنند.

برنامه Google Podcasts که بیش از 500 میلیون بار بر روی دستگاه‌های Android در سراسر جهان نصب شده است، برای بیش از نیم دهه یک رابط ساده و کارآمد برای کشف، دنبال ، و گوش دادن به پادکست‌ها و همچنین ابزارهایی برای افزودن پادکست از طریق فید RSS ارائه کرده است. متأسفانه برای طرفداران این برنامه، غول فناوری سپتامبر گذشته اعلام کرد که حذف برنامه پادکست را در اوایل سال 2024 به عنوان بخشی از برنامه گسترده تر خود برای متمرکز ، خدمات صوتی خود تحت YouTube آغاز می کند.

در سال 2020، YouTube Music استراتژی انتقال مشابهی را برای دور ، شنوندگان موسیقی از Google Play Music قبل از بسته شدن در همان سال پیشنهاد کرد. با این حال، برنامه Google Podcasts برای سال‌ها حفظ شد، زیرا YouTube Music اخیراً آماده پشتیبانی از پادکست‌ها بود. تا پایان سال 2023، YouTube Music می‌توانست از پادکست‌ها در سراسر جهان پشتیبانی کند، و تا فوریه آنها همچنین می‌توانستند فیدهای RSS خود را آپلود کنند.

تصمیم برای انتقال پادکست به یوتیوب می‌تواند به گوگل کمک کند تا نه تنها با ترکیب تلاش‌ها و تمرکز خود، بلکه به دلیل افزایش علاقه به پادکست‌های ویدیویی – که قبلاً در یوتیوب محبوب بودند – به بازیگر بزرگ‌تری در این زمینه تبدیل شود. به عنوان مثال، این هفته، Spotify پس از اعلام آزمایش پادکست های ویدیویی در 11 بازار دیگر در سراسر جهان در اوایل ماه مارس، قراردادی را با گروه موسیقی یونیورسال (UMG) برای ارائه پادکست های ویدیویی به کاربران آمریکایی برنامه پخش خود منعقد کرد.

  13 فیلمی که باعث می شوند به سرنوشت ایمان بیاورید

Bleeping Computer اولین کسی بود که متوجه تاریخ خاموش شدن Google Podcasts در ایالات متحده شد و یک صفحه پشتیبانی در سایت Google تأیید می کند که کاربران در ایالات متحده فقط تا پایان مارس 2024 می توانند از برنامه Podcasts استفاده کنند. برای کسانی که از دست داده اند. در پنجره‌های پاپ‌آپ درون‌برنامه‌ای، Google به کاربران زمان بیشتری برای ذخیره اشتراک‌هایشان با اجازه دادن به آن‌ها برای استفاده از ویژگی صادرات برنامه تا جولای ۲۰۲۴ ارائه می‌دهد.

گوگل بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما پس از انتشار در پاسخ گفت که در حالی که هنوز به جدول زمانی 2 آوریل برای ایالات متحده “نزدیک می شود”، هنوز برنامه ای برای بقیه زمان ها به اشتراک نگذاشته است. جهان

با این حال، بر اساس اظهارات قبلی آن، برنامه‌هایی برای توقف جهانی پادکست Google در سال 2024 وجود دارد.

به روز شده در 24/3/29، 5:00 بعد از ظهر به وقت شرقی با نظری از طرف Google.

منبع: https://techcrunch.com/2024/03/29/google-pushes-podcasts-users-in-u-s-to-move-to-youtube-music-by-april-2/