پله برقی یابان، مرجع صنعت ساختمان

خرپا سازه ایست فلزی و توخالی که قسمت پائین و بالای پله برقی را بهم متصل می کند. از دو بخش جانبی تشکیل شده که بوسیله مهار های میانی از قسمت پائین تا بالا بهم محکم شده اند. دو انتهای خرپا به پلتفرم های پائین و بالا متصل شده و این پلتفرمها با بستهای فولادی و یا استفاده از بتن ریزی به طبقات متصل می شوند.

اولین حق ثبت اختراع پله برقی در سال 1859 به مردی در ماساچوست برای واحدی با انرژی بخار اعطا شد. در 15 مارس 1892 نیز جسیس رنوس پله‌های متحرک یا به قول خودش بالابر شیب‌دار خود را به ثبت رساند. اولین پله برقی‌های مدرن نیز در سال 1897 توسط چارلز سیبرگر دوباره طراحی شد. پله برقی چند تا پله داردمکانیزم پله برقی شامل حرکت یک نوار نقاله است که به صورت رفت و برگشت کار می کند و حول یک محور می چرخد. تعداد پله های یک پله برقی دو برابر تعداد پله هایی است که شما می بینید.

تعمیرات پله برقی در تهران و تمام نقاط ایران؛ با بهترین هزینه

با افزایش روز افزون مراکز خرید و ساخت مکان های عمومی مدرن مثل مترو و فرودگاه ها نیاز به پله برقی نیز رو به افزایش است. شاید تا ۱۰ سال پیش، داشتن پله برقی برای یک مرکز خرید، مزیت محسوب می شد ولی در حال حاضر، داشتن پله برقی در مراکز خرید یک نیاز محسوب می شود. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با تاریخچه، انواع، اجزا اصلی و طراحی پله برقی آشنا شوید. حفاظت از حریق در محفظه های زمینی ( موتورخانه و چاهک) پله برقی در طبقات ممکن است بوسیله تعبیه اسپرینکلر(آب فشان) های خودکار یا پوشاندن آنها با پرده های نسوز صورت گیرد. برای جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای کارکرد، بایستی در محفظه نصب موتور و چرخدنده ها ،دریچه هائی برای تهویه هوا درنظر گرفته شود. هرگاه پله برقی بعنوان عامل اصلی جابجائی مسافر بین طبقات انتخاب شود، پیشنهاد می گردد که در مجاورت پله برقی، راه پله ای نیز در نظر گرفته شود .

پله برقی یابان، مرجع صنعت ساختمان

این سیستم معمولاً ایست – رو (Stop & Go) نامیده می‌شود و تردد افراد به وسیله چشم الکترونیکی یا وسایل مکانیکی کنترل می‌شود. – شعاع انحنای سازه اصلی پله‌برقی و دستگیره در بالا ۱۵۰ سانتی متر و در پائین ۱۰۰ سانتی متر می‌باشد. در صورتی که زاویه شیب پله‌برقی ۳۰ درجه باشد از ۳ پله افقی استفاده می‌شود. اخیراً متروی سنگاپور پله‌برقی‌هایی با تعداد ۴ پله افقی به صورت ویژه به یکی از سازندگان معتبر سفارش داده است تا مسافران فرصت بیشتری برای حفظ تعادل و سهولت در سوار و پیاده شدن داشته باشند.

  • قبل از ساخت پله برقی باید موارد زیادی از جمله محل نصب، عوامل فیزیکی، الگوی ترافیکی و غیره مدنظر قرار داده شود و متناسب با آن طرح اصلی آماده شود.
  • بعلاوه پلتفرمها مجهز به یک سینی یا صفحه ثابت و یک صفحه شانه ای می باشند.
  • در صورت نیاز می توانید به بخش آسانسور وب سایت نیز مراجعه و مطالب مرتبط را مطالعه کنید.
  • به جای اینکه سعی کنید بر روی پله برقی شلوغ سوار شوید، صبر کنید تا جمعیت کم شود.
  • تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آراد صنعت آناهیتا می باشد .

به همین دلیل ترجیح داده می‌شود که سرعت حرکت پله‌برقی از 0.7 متر بر ثانیه تجاوز نکند، هرچند که تا سرعت 0.9 متر بر ثانیه نیز مجاز می‌باشد. در پله‌برقی‌ها، پیاده‌روهای متحرک و رمپ‌ های با عرض پله 1000 mm، دو نفر به راحتی روی هر پله جا می‌گیرند. اما در مرکز تجاری شلوغ، فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافری که از پیاده رو متحرک و رمــپ استفاده می‌کنند؛ سعــی می‌شود که از حداکثــر عرض پله یعنی 1400 mm استفاده شود که علاوه بر امکان حرکت چرخ‌های دستی، افراد کناری براحتی می‌توانند عبور کنند. در یک مکان با سیستم حمل و نقل پیچیده، مانند متروهای مرکز شهری، مخصوصا در جاهای شلوغ باید با کنترل جمعیت، ازدحام را کاهش داد و از منتظر نگه داشتن افراد جلوگیری کرد. پله برقی در حفظ حرکت افراد از یک نقطه به نقطه دیگر کاملا کارآمد آن را چک کنید است. هنگامی که پله برقی در موزه یا ساختمان های تجاری و توریستی استفاده می شود، بازدیدکنندگان به راحتی میتوانند به تمام نمایشگاه ها و یا سایر مکان های دیدنی دسترسی پیدا کنند.

ملاحظات طراحی انواع پله برقی

نکته هشداردهنده این که بیشتر این حوادث در محدوده سنی کودکان زیر ۱۰ سال اتفاق افتاده است. بسیار غیر محتمل است که کودکان در سنین زیر ۱۰ سال از پیامد رفتار و عملکرد خود آگاه باشند و این موضوع در حقیقت مهر تأییدی بر لزوم تحقیق در زمینه بررسی شیوه طراحی پله‌برقی می‌باشد. پله برقی ها به طور مداوم در حرکت هستند و به طور پیوسته در حال مصرف انرژی می باشند اما آسانسورها فقط در زمان کار انرژی مصرف می کنند.

همچنین ممکن است وقتی می خواهید روی پله برقی قدم بگذارید، ضربان قلب سریع، احساس گرگرفتگی، تنگی نفس و لرزش ناگهانی داشته باشید. برای مقابله با ترس خود، ممکن است از پله برقی در مراکز خرید، مترو، ساختمان های اداری و سایر فضاهای عمومی دوری کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیم عادت های پله برقی زمانی مفید است که به جای ترس واقعی از پله برقی ترس دارید. اگر از اسکالافوبیا رنج می برید، احتمالاً باید درمان حرفه ای را امتحان کنید. پیش از نصب، محل قرارگیری پله برقی بایستی جهت نصب سازه آماده گردد.

قوانین عبارتند از همیشه رو به جلو و استفاده از نرده، عدم دست زدن به دو طرف زیر نرده، نظارت بر کودکان کوچک، پوشیدن کفش های متصل به طور ایمن و حمل نکردن چرخ دستی یا کالسکه بر روی پله برقی. کارخانه ما یک کارخانه بزرگ با بیش از 30 سال سابقه است ، متخصص در تحقیق و توسعه ، ساخت ، نصب ، نگهداری ، تحول و فروش محصولات سری آسانسور و پله برقی. البته وزن پله‌های پنهان با وزن پله‌های آشکار موازنه و برابر است به همین دلیل هم موتور پله برقی تنها وزن افراد روی پله برقی را که در حال بالا یا پایین رفتن می باشد تحمل می کند. اطمینان از تنظیم صحیح مولفه های کنترلی موتور جهت کارکرد صحیح و روان پله برقی مطابق با سرعت طراحی ، همچنین اطمینان از فعال بودن ترمز اضطراری، آخرین مرحله نصب را شامل می شود.

پله برقی بر عکس آسانسور افراد بیشتری را می تواند جابجا کند و شکل و ساختار آن کاملا متفاوت با آسانسور می باشد که هر کدام دارای مزیت هایی می باشد. پله های برقی معمولا دارای پله های فلزی و تسمه ایی می باشند که شیب آنها بین ۲۷تا۳۵ درجه است. پله به قسمتی از پله برقی گفته می شود که افراد روی آن می ایستند و معمولا جنس آنها از آلومینیوم با سطح شیاردار در جهت حرکت است . دستگیره ها نیز از جنس لاستیک با الیاف مخصوص که متحرک بوده و سرعت آن با سرعت حرکت پله یکسان است . یکی از بخش‌های مهم در تعیین قیمت پله برقی، محاسبه هزینه‌های تعمیر و سرویس‌های دوره‌ای و روتین است.

zhn: آسانسور هیدرولیکی به طور مداوم به عنوان یک گزینه ایمن محسوب می شود و در شرایط اض…

این چرخه دائما تکرار می شود و پله ها را به انتهای مسیر رسانده دوباره به ابتدای مسیر هدایت می کند. در طول مسیر خرپا، این چرخها در حداکثر فاصله نسبت بهم قرار گرفته اند که باعث می شود تا هر پله نسبت به پله قبله زاویه 90 درجه ایجاد کند. پله برقی ها جز تجهیزات بسیار پرکاربرد برای ساختمان های پر رفت و آمد است.