چگونه یک دانشمند و طراح قصد دارد در ماه و مریخ زندگی کند

تا دهه 2030، اگر برنامه‌های ناسا و سایر آژانس‌های فضایی به نتیجه برسد، فضانوردان و چند گروه توریستی گاه به گاه مکرراً از ماه دیدن خواهند کرد. به زودی پس از آن، آنها می توانند برای مدت طولانی در پایگاه های ماه زندگی کنند، درست مانند فضانوردان در ایستگاه های فضایی امروز. در دهه 2040 یا 2050، مسافران به مریخ نیز ممکن است عادی شوند.

اما واقعا زندگی برای این کاوشگران فضایی بی باک چگونه خواهد بود؟ (یا خوکچه هندی ،، بسته به دیدگاه شما.) کلی و زک واینرزمیت آینده مستعمرات فضایی را در نظر دارند. شهری در مریخ، کتاب جدید آنها روز سه شنبه منتشر شد. این زوج متاهل به جزئیات و چالش‌های عملی از جمله تامین آب و غذا، حفظ سلامت مردم، رقابت برای رسیدن به مطلوب‌ترین قلمرو، تربیت فرزندان و حتی مسائل قانونی در فضا می‌پردازند. آنها برای مثال، نزاع بر سر املاک و حقوق کار را تصور می کنند.

کلی واینرزمیت بوم شناس و استادیار دانشگاه رایس است و زک واینرزمیت تصویرگر صبح شنبه غلات صبحانه وب کمیک آنها قبلاً با هم نوشته اند به زودی در مورد فناوری های نوظهور امروزه، آنها مهارت های ارتباطی علمی و کاریکاتور خود را روی مسائل مربوط به استعمار فضایی به کار می گیرند، در حالی که تصورات نادرست در مورد اینکه زندگی در یک تمدن مریخی چگونه می تواند باشد را از بین می برند.

برای مثال، این دو نفر از ادعاهای لاف زننده رئیس ناسا و مدیران عامل فضای تجاری در مورد اقتصاد سودآور قمری و مسابقه ای شبیه به طلا راش برای آب انتقاد می کنند. “فقط آب زیادی وجود ندارد. بدست آوردن آن سخت است و در تعداد کمی از جاها وجود دارد. ما یک تخمین تقریبی از کل سطح آب انجام دادیم، و اندازه آن به اندازه یک مزرعه یک انسان معمولی است.

  Sideloading به iOS می آید. یک تغییر اساسی در سیستم عامل اپل

اگرچه او دوست دارد با آثارش شوخی کند، اما در طول این کتاب هدفش بیش از این بود. «تصاویر فقط برای زینگرها نیست. آنها آنجا هستند تا به متن واکنش نشان دهند و بینش ارائه دهند.”

زیستگاه های آینده فضانوردان را می توان در زیر زمین به جای گنبدهای روی سطح ساخت.

تصویر: زک واینرزمیت

منبع: https://www.wired.com/story/how-a-scientist-and-cartoonist-envision-living-on-the-moon-and-mars/