کاربران پریمیوم X دیگر نمی توانند چک های آبی خود را پنهان کنند

X می دهد و اکنون X پس می گیرد. بر اساس اعلانی که چند کاربر در روز پنجشنبه دریافت کردند، این پلتفرم در حال حذف توانایی کاربران پریمیوم برای مخفی ، علامت های آبی رنگ خود است. X نشان دادن تیک آبی را تابستان گذشته اختیاری کرد و مشخص نیست که چرا پلتفرم قصد دارد این ویژگی را حذف کند – یا چه زمانی.

چک آبی که زمانی نماد وضعیت بود، پس از انتقال X به یک سیستم تأیید پولی متعلق به ایلان ماسک، بخشی از درخشش خود را از دست داد. سپس یک چک آبی به سادگی به نشانی تبدیل شد که دارنده حساب برای اشتراک Premium پرداخت کرده است. این ویژگی توسط کلاهبرداران و سارقان هویت آنلاین نیز مورد سوء استفاده قرار گرفته است و برخی چک های آبی هدف آزار و اذیت آنلاین یا بلوک های انبوه قرار گرفته است. X در نهایت چک آبی را به حساب هایی با بیش از یک میلیون دنبال کننده ارسال کرد که بیشتر افراد مشهور زنده (و برخی مرده) و همچنین شخصیت های عمومی را پوشش می داد.

هفته گذشته، این پلتفرم چک‌های آبی رایگان را به حساب‌هایی که تعداد مشترکین تأیید شده بالایی داشتند، خواه مالکان آن را دوست داشته باشند یا نه، توزیع کرد. حرکت (اگرچه اینطور است پیشتر اعلام کرد توسط مالک Elon Musk) برخی از این کاربران را غافلگیر کرد. تعدادی از کاربران جدید Premium و Premium Plus تصمیم گرفتند چک های آبی خود را پنهان کنند تا از انگ اخیر پیرامون آنها جلوگیری کنند. اکنون به نظر می رسد که این کاربران دیگر حق انتخابی در این زمینه نخواهند داشت.

  بهترین مبدل PDF: 75% تخفیف PDF Converter Pro

منبع: https://www.theverge.com/2024/4/11/24127906/x-premium-users-can-no-longer-hide-their-blue-checks