گرگ براکمن پس از اخراج ناگهانی سم آلتمن، OpenAI را ، می کند

بنیانگذار و رئیس OpenAI، گرگ براکمن، روز جمعه، ساعاتی پس از اخراج ناگهانی مدیر عامل شرکت سام آلتمن توسط غول تحت حمایت مایکروسافت و اطمینان یافتن از اینکه براکمن در استارت آپ باقی خواهد ماند، گفت که شرکت را ، کرده است. خروج ناگهانی براکمن به عدم قطعیت های روز در OpenAI می افزاید، درست پس از اولین کنفرانس توسعه دهندگان به رهبری آلتمن.

براکمن در یک سری توییت گفت که ایلیا سوتسکور، دانشمند ارشد OpenAI، جمعه ظهر عصر پنجشنبه، آلتمن را از تماسی با آلتمن مطلع کرد. در طول این تماس، Sutskever و بقیه اعضای هیئت مدیره OpenAI به آلتمن گفتند که او اخراج شده است.

براکمن نوشت: “تا آنجا که ما می دانیم، تیم مدیریت کمی بعد از این موضوع مطلع شد، به استثنای میرا که شب قبل متوجه شد.” این استارت آپ امروز اعلام کرد، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI، به عنوان مدیر عامل موقت OpenAI انتخاب شده است.

OpenAI پیشتر گفته بود که براکمن از ریاست هیئت مدیره کناره گیری می کند، اما در شرکت باقی خواهد ماند. براکمن، که OpenAI را با Altman بنیانگذاری کرد، از نزدیکان مدیر عامل سابق OpenAI است. او روز جمعه گفت که هیئت مدیره از او می‌خواهد ادامه دهد، اما او تصمیم به استعفا گرفت و از دستور هیئت مدیره ناراحت شد.

OpenAI و مایکروسافت که در هیئت مدیره استارت آپ نمی نشینند، اما حدود نیمی از شرکت را در اختیار دارند، در مورد آنچه که منجر به اخراج آلتمن از استارتاپ شد، که مدل زبانی بزرگ آن مسابقه هوش مصنوعی را راه اندازی کرد، صمیمانه صحبت می کنند.

  فیلم هایی که شما را به خواندن کتاب تشویق می کنند

خروج این زوج باعث ایجاد امواج شوک در سیلیکون ولی شد. آلتمن چهره عمومی این استارتاپ بوده است، که نه تنها به طور گسترده به عنوان پیشرو در مسابقه هوش مصنوعی امروزی شناخته می شود، بلکه در کمتر از یک سال جایگاه پادشاهی را برای استارتاپ های بی شمار دیگری که به پیشنهادات OpenAI متکی هستند، بر عهده گرفته است.

من به چیزی که همه با هم از زمانی که 8 سال پیش در آپارتمانم شروع به کار کردم، ساخته‌ایم بسیار افتخار می‌کنم. براکمن در پیامی به تیم OpenAI نوشت: ما دوران سخت و عالی را با هم گذرانده‌ایم و علیرغم همه دلایلی که می‌توانستیم غیرممکن باشد، کارهای زیادی انجام داده‌ایم. “اما بر اساس اخبار امروز، من متوقف شدم.” من از صمیم قلب برای شما چیزی جز بهترین ها آرزو نمی کنم. من همچنان به مأموریت ایجاد AGI ایمن که به نفع تمام بشریت است، اعتقاد دارم.

اوایل روز جمعه، OpenAI گفت آلتمن پس از از دست دادن اعتماد هیئت مدیره، شرکت را ، کرد. OpenAI گفت آلتمن شرکت را پس از “فرایند بررسی مشورتی” که توسط هیئت مدیره به این نتیجه رسید که او “همیشه در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده” را ، می کند، که “توانایی او در انجام مسئولیت هایش” را مختل می کند.

این اعلامیه کمتر از دو هفته پس از برگزاری اولین کنفرانس توسعه دهندگان OpenAI منتشر شد که طی آن آلتمن گفت که ChatGPT 100 میلیون کاربر جمع آوری کرده است. ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت، که یکی از مهمانان اصلی کنفرانس بود، گفت: “ما شما را دوست داریم.” در مصاحبه بعدی با FT، آلتمن گفت که انتظار دارد در آینده از مایکروسافت و سایر سرمایه گذاران “خیلی بیشتر” جمع آوری کند.

  بهترین برنامه‌های یادداشت‌برداری iPad در سال 2024: آزمایش شده توسط متخصصان

ما با OpenAI یک توافق بلندمدت با دسترسی کامل به همه چیزهایی که برای ارائه دستور کار نوآوری خود و یک نقشه راه محصول هیجان انگیز نیاز داریم، داریم. و به مشارکت ما و همچنین به میرا و تیم متعهد باقی بمانید. نادلا روز جمعه در بیانیه ای گفت: با هم، ما به ارائه مزایای قابل توجه این فناوری به جهان ادامه خواهیم داد.

منبع: https://techcrunch.com/2023/11/17/greg-brockman-quits-openai-after-abrupt-firing-of-sam-altman/