گزارش‌ها حاکی از آن است که OpenAI در حال بررسی بازگرداندن مدیر عامل برکنار شده سم آلتمن است

پس از اخراج غافلگیرانه‌اش در روز جمعه، سام آلتمن، مدیر عامل سابق OpenAI ممکن است آن‌طور که در ابتدا فکر می‌کردیم بیکار نباشد. لبه شنبه. بر اساس گزارش ها، منابع نزدیک به آلتمن ادعا می کنند که خود هیئت مدیره در یک تغییر خیره کننده، “در اصل موافقت کرد” استعفا دهد و او را در سمت قبلی خود بازگرداند. با این حال، طبق گزارش ها، هیئت مدیره از آن زمان مهلت ساعت 5 بعد از ظهر PT برای تصمیم گیری را از دست داده است.

اندکی پس از اخراج آلتمن بعد از ظهر جمعه، چندین مقام ارشد از جمله رئیس جمهور سابق گرگ براکمن، مدیر تحقیقات جاکوب پاچوکی، رئیس آماده سازی الکساندر مادری و بازپرس اصلی شیمون سیدور استعفای خود را در اعتراض ارائه کردند. سایر کارکنان OpenAI نیز باید در این جلسه به منظور همبستگی استعفا می دادند. اگر آلتمن تصمیم به راه‌اندازی یک استارت‌آپ جدید هوش مصنوعی داشته باشد، آن‌ها مایلند آلتمن، جری مگوایر را دنبال کنند.

یک یادداشت داخلی که پس از اخراج آلتمن منتشر شد، تاکید کرد که برکناری آلتمن به “ارتباط نادرست یا هر چیزی مربوط به اقدامات مالی، تجاری، ایمنی یا امنیت/حریم خصوصی ما” مربوط نمی شود. اکسیوس گزارش.

مایکروسافت یک سرمایه‌گذار بزرگ در پروژه OpenAI است که در ژانویه گذشته حدود 10 میلیارد دلار به عنوان بخشی از مشارکت بلندمدت بین این دو به خزانه پروژه تزریق کرده است. او به میرا موراتی، مدیرعامل موقت OpenAI «بیشترین اعتماد» را حفظ کرده و به مشارکت کلی «اطمینان دارد».

  سرگذشت همه‌ی فیلم‌های DCEU + جدول و خط زمانی

علی‌رغم این اطمینان‌ها، کارمندان درجه یک قبل از اعلام رسمی (در حالی که خود آلتمن حتی کمتر، ظاهراً فقط 5 تا 10 دقیقه) از تغییر رهبری دریافت می‌کرد، اطلاع کمی دریافت کردند. آلتمن، در روزهای قبل از اخراج، حامی و استخدام کننده فعال این شرکت بود و کمتر از یک روز قبل از اخراجش در مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه حاضر شد.

مطابق با نیویورک تایمز، نه آلتمن و نه براکمن از بازگشت به قدرت مطمئن نیستند، عمدتاً به دلیل ماهیت غیرانتفاعی شرکت، که سرمایه گذاران را از هدایت تصمیمات شرکت باز می دارد. در عوض، آنها این انتخاب ها را به خود اعضای هیئت مدیره واگذار می کنند. آلتمن و براکمن هر دو عضو هیئت مدیره OpenAI بودند. با این حال، با خروج آنها، تنها بازپرس اصلی، ایلیا سوتسکور. Adam D’Angelo، مدیرعامل Quora؛ هلن تونر، مدیر استراتژی مرکز امنیت و فناوری های نوظهور در جورج تاون؛ و دانشمند کامپیوتر تاشا مک کاولی – حداقل تا آخر هفته – عضو باقی می مانند.

به گفته جیسون کوون، مدیر ارشد استراتژی، در یادداشتی روز شنبه به کارکنان شرکت نوشت: «ما همچنان برای رسیدن به یک راه حل کار می کنیم و خوش بین هستیم. اطلاعات. منظور ما از قطعنامه، بازگرداندن سام، گرگ، جاکوب (پاچوکی)، شیمون (سیدور)، الکساندر (مادری) و سایر همکاران است (متاسفم اگر شما را از دست دادم!) و باقی ماندن در محلی برای افرادی که می‌خواهند در مورد تحقیق کار کنند. AGI، امنیت، محصولات و سیاست می توانند بهترین کار را انجام دهند.

منبع: https://www.engadget.com/openai-potentially-considering-reinstating-its-freshly-ousted-ceo-sam-altman-051223213.html?src=rss