گوگل از ۸۷ کلاهبرداری ارزهای دیجیتال شکایت کرد

گوگل شکایت جدیدی را علیه گروهی از کلاهبرداران ارزهای دیجیتال تنظیم کرده است که ادعا می کند نرم افزارهای جعلی را برای مبادله و سرمایه گذاری آنلاین ارزهای دیجیتال آپلود کرده اند. گوگلرا او بازی می کندآنها بیش از 100000 نفر را در سراسر جهان کلاهبرداری کردند.

بر اساس گزارش CNBC، گوگل ادعا می کند که این اولین شکایت حمایت از مصرف کننده است که توسط یک شرکت فناوری علیه کلاهبرداران ارزهای دیجیتال ارائه شده است. در شکایت گوگل آمده است که متهمان “اطلاعات نادرست را در اختیار گوگل قرار داده اند تا برنامه های تقلبی خود را در گوگل پلی آپلود کنند.” به گفته این غول موتور جستجو، ناشران این اپلیکیشن ها اظهارات نادرستی درباره هویت، مکان و ماهیت اپلیکیشن خود داده اند.

این غول موتور جستجو در شکایت خود به قانون سازمان های تحت نفوذ و فاسد Racketeer (RICO) اشاره کرد و گفت که متهمان حداقل 87 برنامه کلاهبرداری را برای فریب کاربران ایجاد و توزیع کرده اند.

حلیما دلن پرادو، مشاور عمومی گوگل، در مصاحبه ای اختصاصی با برنامه CNBC Crypto World می گوید:

“این یک فرصت منحصر به فرد برای ما است تا از منابع خود برای مبارزه با شرورانی استفاده کنیم که در حال اجرای یک طرح ارزهای دیجیتال گسترده برای فریب برخی از کاربران ما هستند.”

مشتریان گوگل بیش از یک میلیارد دلار کلاهبرداری کردند

ادامه هید:

تنها در سال 2023، ما شاهد بیش از 1 میلیارد دلار کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بودیم و این (دعوای قضایی) به ما این امکان را می دهد که نه تنها از منابع خود برای محافظت از کاربران استفاده کنیم، بلکه استانداردهایی را برای هکرهای آینده تعیین کنیم. ما این رفتار را تحمل نمی کنیم».

گوگل در شکایت خود مدعی شده است که دو مورد از این برنامه ها توانسته اند بیش از 100000 نفر را در سراسر جهان کلاهبرداری کنند. این غول فناوری همچنین ادعا کرد که از هر قربانی بین 100 تا ده ها هزار دلار به سرقت رفته است.

  یاسمین مقبلی برای اولین بار در فضا سبزی سیاه می خورد!

منبع: https://digiato.com/app/google-sues-crypto-scammers-allegedly-uploading-fake-apps-android-app-store