گوگل در حال کار بر روی دکمه “جستجو” برای تماس گیرندگان ناشناس در اندروید است

Google در حال کار بر روی ویژگی بسیار ساده و مفیدی است که من شوکه شده ام که برای یک دهه بخشی از زندگی ما نبوده است: راهی برای جستجوی شماره تلفنی که به تازگی با شما تماس گرفته است، درست از صفحه تماس های اخیر شما. . کاربر X AssembleDebug مطلع شد پیونیکا وب به یک دکمه جدید “جستجو” در نسخه بتا برنامه Google Phone که با فشار دادن آن، جستجوی Google را با شماره ای که قبلا برای شما وارد کرده اید نشان می دهد.

اگرچه برنامه Google Phone برنامه پیش‌فرض برای گوشی‌های پیکسل است، سایر دارندگان اندروید می‌توانند آن را دانلود کنند. دکمه جستجوی جدید گزینه‌های دیگری مانند «مسدود ،» و «سابقه» دارد که وقتی روی تماس اخیر در برنامه تلفن ضربه می‌زنید می‌بینید. در عصری که هرزنامه‌های زیادی از شماره‌های تلفن جعلی که شبیه تماس‌های محلی به نظر می‌رسند می‌آیند، تقریباً احساس می‌شود که این ویژگی تقریباً پنج سال دیر ارائه می‌شود.

با وجود این، من مطمئن هستم که من تنها کسی نیستم که هنوز روند پرزحمت کپی ، اعداد ناشناخته ای که مرا آزار می دهند و قرار دادن آنها در جستجوی گوگل انجام می دهم. این روزها این کار را فقط پس از دیدن یک عدد مشابه انجام می‌دهم، اما آنقدر اتفاق می‌افتد که دوست دارم با آهنگ و رقص کپی/پیست ناشیانه تلفن هوشمند دست از سرم بردارم.

AssembleDebug همچنین متوجه شد که گوگل در حال کار بر روی افزودن خلاصه های ایمیل Gemini به نسخه اندروید برنامه Gmail است. همانطور که در تصویر بالا می بینید، این ویژگی به صورت دکمه ای درست در زیر خط موضوع ایمیل وجود دارد. روی آن ضربه بزنید و خلاصه ای را به شما ارائه می دهد. حداقل، این ایده فرضی است. پیونیکا وب می نویسد که دکمه هنوز کاری انجام نمی دهد، اما یک گزینه جدید منوی Gemini نیز در منوی سه نقطه جیمیل وجود دارد.

  این یکی از جالب ترین کلکسیون های مرد عنکبوتی است که تا به حال دیده ایم

در همین حال، برنامه اندروید Gemini می‌تواند ایمیل‌ها را برای شما خلاصه کند (به شرط داشتن حساب Google Workspace). بدیهی است که اگر Gemini این کار را مستقیماً در جیمیل انجام دهد بسیار بهتر خواهد بود، زیرا قبلاً در وب کار می کند.

منبع: https://www.theverge.com/2024/4/6/24123044/pixel-lookup-button-unknown-callers-gemini-ai-summaries